Ai ishte xheloz, shume here kur ikte ne pune me mbyllte ne çeles se kishte merak mos e tradhtoja si ish gruaja! | Histori Të Jetës
mbyllte

Ai ishte xheloz, shume here kur ikte ne pune me mbyllte ne çeles se kishte merak mos e tradhtoja si ish gruaja!

Ai ishte xheloz, shume here kur ikte ne pune me mbyllte ne çeles se kishte merak mos e tradhtoja si ish gruaja! – Pershendetje,ju pergezoj per faqen ku mund te shpresim lirshem historite tona. Anonim ju lutem. Si çdo vajze tj rashe ne dashuri me nje djale te Kosoves.Kemi njejtur Bashke 3 vjet(ne Ch). Ai ishte I divorcuar. Me ka trajtuar mire thonte qe me donte dhe kishim bere plane per martese. (Nese sdo me donte pse do me mbante 3 vjet,me mori nga jeta ime). Ai ishte xheloz I tmerrshem shume here kur ikte ne pune me mbyllte ne çeles se kishte merak mos e tradhtoja si ish gruaja,nga mungesa e besimit shume here diskutonim dhe doja ta lija por nuk pranonte me lot qante bente sikur me donte sh,normalisht une e besoja Duke qene se e doja.Me prezantoi me pjesen me te madhe te njerezve te tij atje). Nderkohe ky me thote qe prinderit donin dike nga zonat e tij ndonje qe ta mbante vetem per te rritur femijet ky,une punoja por sdonte te punoja dhe pse nuk investonte asgje.Gjate Kesajj kohe po I vinin SMS te ndryshme po I prezantonin vajza per martese.Ai shume here me thonte ta benim familjare por une e dija qe familja ime nuk pranonte per shkak te statusit te tij dhe qe nga martesa pare kishte femije,por une e doja me gjitha te metat qe kishte mbi te gjitha me thonte qe ishte besimtar I rregullt per kete e doja me shume Duke menduar qe sdo me bente ndonjehere te padrejten.Me zor e prisnim kohen pas punes te rrinim bashke aq shume shkonim sme hiqte nga krahet e tij gjate gjith kohes.kishim nje feste dhe une pergatita shpine te festonim nderkohe gjeta ne shpi gjera femrash(big depilimi dhe pislliqe tj) kuptohej ishte femer zhulse) e kishte futur ne shpi kur kam qene une ne pune.Ne skishim bere ndonjehere debate shkonim shume mire E prita derisa erdhi nga puna dhe e pyeta nese kishte futur femer ne shpi,I thashe nese sme don me thuaj dhe vazhdoj jeten time por ai tha kurre se mar ate ma kane prezantuar tha ajo sdin Sen nga jeta nuk e mar,ne te vertete ate dite diskutuam keq une ika nga shpia se pranoja dot tradhetine,por pas 2 ditesh prap folem me kerkoi tha qe sdonte tj,nderkohe une si femer e gjeta ate bushtren dhe I shkruajta qe jam une me te prej 3 vitesh,I thashe qe ai ste mer,ndersa ajo tha qe do ta kishte vetem ajo,Nuk di cfar beri por ekzistojne njerezit e keqinj sdi cfar I beri ajo neper hoxhallare por brenda javes ai me tha qe Donte ta martonte.(ai me tregonte qe nuk ishte mire qe shikonte hije te zeza neper shpi u shperfytyrua). Jam shume e bindur qe ajo I shkruante neper hoxhallare se me mori dhe shoku I tij ne tel e kishte si vella me tha nuk e di cfar I ka ndodhur ketij ama eshte sh semure.Nuk Dija cte beja se ne syte e tij u bera e urryer ai ndryshoi totalisht vetem ulerinte nuk ishte I njejti nuk donte tme takonte me,çdo gje u fshi sikur mos te kishim qene kurre aq te lidhur, pastaj ai nuk ishte ne gjendje te fliste normalisht .Nuk do me vinte keq nese sdo me kishte dashur apo tme kishte zevendesuar me nje me te mire qe do ja vlente por mori nje ku**e te fishkur qe skishte lene njeri,me e vjeter se ai dhe e divorcuar me femije te nje tjetri(e Bujanovcit ishte).Me shkruante mua nga adresat e pleqeve qe kishte fjetur ajo me to qe tme largonte.Çfar nuk shkruante ,nga njera ane ai nuk bente per mua si kishte kushtet e duhura dhe statusi por ishim mesuar me nj- tjetrin ishim bere sh te afert.Nuk e di dmth ku e gjejne kaq guxim ta marin burrin e tjetres me zor me hoxhallare.A thua Jane te lumtura grate e tilla dhe a zgjat magjia pergjithmone,pervec kesaj thonte qe ky e don dhe pjellen e kesaj me tj(kush eshte ai qe e don aman si se kuptojne aq perderisa se don babai I tij do e doje dikush tj)??
Si nuk kane frike Zotin njerez te tille nje dite do japin llogari te Ai! Por jam e bindur qe sdo I zgjasin kjo lumturi e vjedhur une e njoh ate cdo detaj dhe Lus Zotin Mos befte hajr ajo femer ja kthefte Zoti sic ka zemren e zeze.Dhe sa per femrat e shqiperise se shume here na paragjykoni sjane te gjitha ku**a,vajzat e shqiperise Jane zonja punojne mbajne familjen,Sjane vetem per pite dhe per te bredhur. Ju pershendes pa sharje mos u kurseni te thoni Amin.