Prinderit e mij me kishin falur tek kusherinjet,Nenes biologjike nuk ja kam bere hallall,i ka pare se si me kan trajetuar dhe nuk ka... | Histori Të Jetës

Prinderit e mij me kishin falur tek kusherinjet,Nenes biologjike nuk ja kam bere hallall,i ka pare se si me kan trajetuar dhe nuk ka…

Pershendetje për te gjithë antaret e ksaj faqe ! Une jam i njohur per disa prej jush po nga qe behet fjal per historin e jetes time personale dua ta mbaj te mshehur identitetin tim ! Respekt per të gjithë , kam pasur nje femijri te veshtir pse ? Sepse un kam qe i adaptuar tek nje kursheri i babait tim nga qe prindit e mi kan pasur 4 fmi e kusheri asnje babi dhe nana ime kan vendosur qe tme adaptojn tek kusheriri , nga kêtu fillon ankthi i femijris time! Sepse pasi qe me kan dhen tek kusheriri ka dasht Zoti atyre ju ka fal fmi dhe si rjedhoj mua kan filluar tmos me duan te me rahin te me keqtrajtojn ka ndodh per festat e fundvitit atyre fmive të vet ju kan ble dhurata mua jo pse !? Dihet sepse kan patur fmit e vet vinte dit bajrami si çdo fmij prisnim prindit tna blejn veshje patika vllezerve tmi ju blenin gjera te mira te kushtushme patika te llojit adidas kurse mua shangajka kineze filluan te ngrenin dor mbi mua me rihnin shum nuk guxojsha te flas çdo ghe qe beja sipas tyre gaboja rend dhe me rihnin shum deri aty ka shkuar puna saqe me kan len ne bor me or te tera zbathur e keqja e ksaj eshte se babai dhe nena qe me kishin dhuruar tek kusheriri vinin tek ne per vizit pra mysafir dhe çdo ghe shihnin tor.turen qe me beheshte trupu im gjithmon ka patur shenja maltretime po do dreqi me kto zakonet tona traditat tona ata kan heshtur dhe skan mar masa te me mbrojn tmos zgjatem vazhdon dhe me teh dhu.na dhe femijria ime e tri.shtuar … kur u bera 16 vjeçar e kuptova te verteten e hidhur nuk mundesha asesi qe ta pranoja se jam i adaptuar dhe se jam ritur tek prinderit qe skan qen nfakt tmi babi u semur babai orgjinal dhe filloi tkerkonte kerkim falje un i trishtuar i lenduar vendosa te ik nga shtepia !!jam nga shkupi dhe ju drejtova malit qe te shpien ne kosovë ruga ka qen 2 dit e nat neper mal , dhe disi arita ne prishtin kush eshte i kosoves e din ku eshte lagj’ja dardani aty ka nje tunel beja gjumin ne te ftoht skisha para per buk bredhja rugve ishe preh e kri*****ve sepse kur je ne hall vetem kri*****i te afrohet per fat te keq kinse dot ndihmon por nga ana tjeter e shfrytzon tet perdor per te vjedhur skisha rug dalje tjeter u bera dhe un hajdut qe te mbijetoj arita tbej ca para e ndjeva veten se u bera dikush fillova dbehem vizitor i diskotekave te prishtines ne njeren nga diskotekat ishte zanfina ismaili performonte at nat dhe un e ndjeka i shkova nga pas e luta qe tme jep nje perqafim ! I thash se shum e pelqej si kengtare dhe se jam fan i saj po papritur filluan te me rahin nuk e dija se nga po me vinin boksat un isha vetem 16 vjeçar !! Ata qe me kan rahur kan qen truproja i kengtares dhe secoryti i diskotekes kan menduar se e kam sulmuar kengtaren , u be haoss aty ajo filloj te qan me kerkoj falje me fshiu gjakun qe kisha ftyres si pasoj e rahjes dhe dola nga aty , mora rug per mal te zi nje bjeshk e madhe per te kaluar ne kemb sepse isha minoren dhe skisha dokumentacion hecje ne kemb 4 dit mka ruajtur Zoti se duke be gjum ne mes te malit kam rastis qe ujqit i kam patur 2 metre larg meje ! Mberita ne mal te zi aty fillova pun veshtersi kishte po isha mir dhe mesova se ne breg det kishe ca anije qe lundronin neper bot un u ngjita tek anija qe te shpien ne italy deshti Zoti ja dola , ne itali fillova pun dhe pas 2 viteve ndrova shtet fillova te jetoj ne belgjik dhe aty rash ne konflikt me ca mafioza arab e kisha patjeter te largoesha nga belgjika ika ne vendet skandinave aty gjeta pun i regullova dokumentat suedeze ! Dhe kishte koh qe skisha asnje lajm per familjen time vendosa te kthehem ne vendlindje per vizit por ne zemer isha i lenduar e gjeta nanen qe mka lind ishte e semur nga kanceri kerkonte tja bej hallall filluam po qanim te gjith te pranishmit i thash nan hallall e ke per te gjitha por per nje gje se ke hallall si munde nena ime kur kusherir me rihte ti te shikoje e tmos ju bertisje mos e rehni pse sme hoqe nga duart e tyne kur me ri.hte ai babi fallco me kabell , sot qe ajo ka vdekur ndjehem i penduar qe sja kam be hallall por edhe me kuptoni mos me shani jam rit ma shum me dajak sesa me buk ! Gjithcka u sqary te gjith e ulnin koken para meje un e vazhdova jeten ne mergim kur vija ne pushime e takova nje vajz e cila kishte qen e martuar dhe kishte nje djal ! Un shum u dashurova ne te dhe u pajtova qe ta martoj dhe te kujdesem per djalin si me qen djal i imi i mora ne suedi por ajo filloj ta nxjer ne pah intrigat e saj filloj tme kthej fjal filloj tme ofendoj nuk po pastronte ne shtepi spo bente as drek as asgje , krejt kto i nxiri ne pah pasi qe un ja bera dokumentat suedeze pasi qe ja dash dashurin si nje bab djalit te vet , filluam tmos bejm gjum ne nje dhom ajo po ankoheshte se sesht mir e lodhur dhe un thash zot kjo po me tradhtoka e ndjeja e dija,nje dit vendosa qe ta percjell e kapa ne flagranc me te dashurin ne ato çaste e hupa vetdijen jam zgjuar ne spital nga dhimta e madhe dhe kalonte koha un e pyesja veten pse e meritova kete jet me çka ja pata Zotit borxh ket vuajtje kam vjellur Gjak fillova te pij e humba shijen e jetes zdoja te jetoj u bera idiot i papaster lypsar ne dukje fizike me ndihmen e mjekut psikiater ja dola erdha ne vendlindje pushova ca muaj dhe u ktheva punes dhe jetes ne suedi tani jam mir shèndosh por me ndjek nje mallkim nuk kam fat ne dashuri ose takoj femer qe ka nje pervoj te keqe me djemt ose takoj nje femer qe eshte e ndaluar per mua ! E gjith jeta me ka shkuar duke qen i vetmuar ne zemer ne kohra te caktuara dhe nmosh te caktuar tani jam ber i moshes se mesme ma shum se kur kam nevoj me u dashuru me e taku vajzen e enderave qe do me ndihmoj te ndajm jeten se bashku ne te mir ne te keqe nfakt e kam pa,kam filluar te flas me te eshte mikja e jona eshte ne kete grup , zot eshte e pafajshme bardhoshe ftyra e saj me mer ne brendsin e saj e verej se eshte e vetmuar e verej nga syt e saj se me thot eja me mer eja se un jam ajo qe po prisje po sikur ska guxim sa me afrohet dhe me largoet kam filluar te dashurohem nfakt e dua e duaa por ajo vjen nga dy dashuri te deshtuara e ka humbur besimin ne djem dhe un i shkreti e kam te veshtir ti imponohem un e paguj cdo vuajtje qe ajo e ka pasur nga 2 ish te dashurit e saj o Zot çfar fai kam un , un qe jam bur qe i pres kto dy duart nese asaj sja plotsoj kushtet un që ne zemer kam dashuri respekt per të un jam jetim para asaj un sun i rezistoj bukuris së saj por jam i vendosur dhe i kuptueshem do e pres ne bor ne shi derisa ta fitoj dashurin e saj un do bej gjithcka qe ajo tme pranoj mu i vendosur jam pse sepse ajo eshte qe e kam kerkuar ajo eshte vajza qe do me bej te lumtur e ndjej eshte nana e fmive te mi e di se nje dit do jet ne shtratin tim , ndoshta tinglloj si nje fëmij po e vertet ndjehem si femi ndjehem si adoleshent sepse jam dashuruar ne haren dhe syt e saj dhe do behem edhe si plak nese eshte nevoja , turp skam guximi sme mungon do i afrohem per dit e me shum e do i them se me pelqen se ftyra e saj frymemarjen ma ndal se syt e saj me shpojn si nje zjar, se floket e saj sjkelqejn si bora ne maje te maleve , dhe ne fund nje poezi dedikuar bardhoshes time , oj belaja e zemres time oj belaja e zotit moj e ritur si lule vjollce dukesh si mje lule qe stka prek askush me dore lejom fëte pkus e ne bahçen e zemres time tete mbjellë!! çdo dit tet ujis me fjalet ma te bukura ftyren tende te bukur ta buzqesh tete them se shum te dua prano dhe eja me mua eja ne zemren time aty ku do jesh vetem ti belaja vetem ti derti dhe belaja e zemres time .. vertet meritoj te jem i lumtur .