fbpx
dashurum dej fyt

Kur jom kan i ri jom ka i dashurum dej ne fyt, Tash jam 56 vjeqar i martum e me femije, Ne pleqni pe shijoj ata qe mka mungu gjith jeten…!


Kur jom kan i ri jom ka i dashurum dej ne fyt, Tash jam 56 vjeqar i martum e me femije, Ne pleqni pe shijoj ata qe mka mungu gjith jeten…! – Pershendetje per juve kometus eju faqe ,jam po thujase ndjeks i ksaj faqe dhe lexoj shum komente te juaja eshum histori ,ni pytje pse shumicen e historijav ju boni hajgare ,e shani e ofendoni ni hallegji ,te rrall jan ata komentus qe i dalloj qe ne baz historis jepin mendim ,kur ka diqka me qesh ok ,por kur esht ni tem e ndishem jepin kshilla . Un jam 56vjeqar jam i shkolluar dhe me nj post te lart ,por jeta te sprovon ne shum mnyra ,un kur jom kan i ri jom ka i dashurum dej fyt qe thojn ,po per diqka te vogl jena nda ,edhe nana jem ma ka gjet ni nuse shpis pak na kan vet at her hajde um fejum e martum …(vazhdon historia me poshte…)

Po vetem dikush a e dojsha ,jo bre hiq ,i kom kalxu edhe asaj ,kur jom dal me pa qe zemra jem maltretu per dikon tjetr ,po ajo ka pranu mu martu me mu ,mos thuni anej knej se qasi kohe u kan ,edhe jom martu . At naten e par sekom prek hiq,edike edhe ajo ,smujsha se e dojsha dikon tjetr se e hupem kontktin e skishum ksi fb ,viber e telefona ,po i thojshim naj fmije shko thire ,un smujta me oa kurr ma . Qeshtu jeta jem vazhodoj me at gru pa dashni qashtu me zor ,u bona bab i dy djemve ,po mas ni kohe gat e kom pa ne qytet at femr qe e deshta shum ,beso zoti veq kush se ka provu dashnin se din ,qysh jom ni q qa kom vujt . Djemt u rriten e jeta shkojke qashtu posht e lart ,pa dashni pa lumturi pa knaqsi ,se kur e don dikon me zemr jau thot agja qe kurr ski me harru ,valla bre bir e qu ajo t bjen men.Po tash agja e ka gjet ku jeton ajo femr ,ajo sish pas martu kurr se mka dasht shum ,jeton vetn ne banes ,e un tash kam lidhje e kontat me to shkoj e rri e vallahi mknaqet zemra qe mka vujt rini zoti mknaqi plqeni,jom i fort ,edhe ajo esht qajo zoja qe u kan se stili e bukurija nuk treten kurr . Epju thom juve mos shani mos ofendoni se dashnija nuk njeh mosh ,as nuk vet aje i martum a qa je dashnija boni te hini ne zemr e gjak vallahi svet ,e un qeshtu tash plqeni pe shijoj ata qe mka mungu gjith jeten,jetes si dihet nashti dikur boni bashk me qata qe edoni e dy vjet me rrnu boll o se ke vujt gjith ,hajde kalofshi mir e shani se ja keni zanat ,po un veq e kalxova ni realitet te jetes tem ,e vallahi krejt atyne qe jon ra dashni ,qe thojn dej fyt ,qe ju ka hi dashnija ne gjak ne tru e zemr ,qe nuk o let me harru. E ju qe thoni e harron ju kurr hala skini ta dashni vertet ,se ju qesin syt xixa ,e bir e qu veq menje ekini ,pju tjom pej provojes . Ju pershendet agja i lumtur ne pleqani ,e mos menoni se as grun se ka me hjek keq ,qa me bo tash kjo esht jeta ,ajo eka dit e mka mar,ika djem e dojn ,un e respektoj ,si nana thmive po deshat se kom dasht kurr .