Zoti me gzoi me nje djal por ma mori Nusen, sot mundohem me i fsheh lotet prej djalit edhe pse... | Histori Të Jetës
Zoti me gzoi

Zoti me gzoi me nje djal por ma mori Nusen, sot mundohem me i fsheh lotet prej djalit edhe pse…

Zoti me gzoi me nje djal por ma mori Nusen, sot mundohem me i fsheh lotet prej djalit edhe pse… – Me dhimbje te fort ne zemren time do te ndaj me ju nje histori qe ndoshta juve sju duhet ta ndjeni as pak kete dhimbje por per mua eshte shum e madhe kjo sa qe syt smu teren kurr nga lotet jeta sjell shume e shume sfida te forta qe ne duhet ti perballojm e te jetojm prap me nje bindje dhe vullnet te jetes. E di qe shume njerez ne bote kan sfida te ndryshme kan veshtersi ekonomike kan semundje te ndryshme kan dhimbje te ndryshme nzemer por si kshill e kisha jep qe mos te dorzoni kurr ne jete dhe jetoni jeten sikur tkeni me vdek neser dhe punoni sikur mos tkeni me vdek kurr. Prinderit me lan shum heret dhe u rrita ne duart e migjallarve ata me rriten shume mire deri sa u beren me nipat e mbesat dhe mu duk sikur tjam i tepert ne ate shtepi. Vendosa te mar rrug ne gyrbet dhe ika per gjermani duke mos len as kend tfamiljes ne shpi por as qoft edhe nje shtepi timen me nje fjal i varfer ne skajshmeri. Dit pas dite fillova te gjej pun dhe tpunoj duke kursyer e duke punuar vendosa te hap vet nje firm timen dhe ja arrita qe sot i kam te ardhurat e forta dhe sot i gezoj me djalin tim qe e kam motiv te jetes. U martova ne vitin 2014 dhe ne 2015 me gzoi zoti me nje djal me nje engjull dhe isha shum i lumtur por pas nje kohe te shkurter zoti ma mori edhe nusen shume shpejt. Sot jetoj vetem me djal ku gjithmon mundohem qe mos tmi sheh lotet por tme she vetem ne buzeqeshje sepse jeta e ti dua tjet e lumtur edhe pse te njejtin fat e ka edhe ky siq e kisha une.. me falni per kete histori sepse e di se me shum nevoj keni nje gje tmir te ndegjoni se sa nje gje te hidhruar por jeta i paska kto sfida ku do ja dal te gjithave. Tani kur vi ne kosov vi sikur i heshtur kur shof ato troje te boshatisura pa prind por prap se prap me mer malli me vendin ku jam rrit si i vogel duke jetuar jeten qe kisha. Kam vendos edhe qe tmartona prap qe jeta ime dhe hisja ime te rritet e te shtohet kam vendos te martohem me nje ka te njejten fat tjetes martesor qe tkrijoj prap familje dhe sa do pak tjetoj i lumtur me forcat qe kam tja kushtoj gruas dhe familjes. Ju lutem mos u mashtroni mas lakmije o djem qe jeni tmartuar nuk ja dini rendesin familjes sepse e keni e mos e bo zot nese e humbni e kuptoni qa do me than familja sa osht e shtrejt per as kend ne bot nuk duhet tja ktheni shpinen kurr familjes prinderve dhe gruas ti doni e ti respektoni ne maksimum qe mundeni ky esht nje mesazh i imi per disa qe lexoj se qa po ndodh ne ditet e sodit por do tvje nje dit qe e kuptoni vet fjalt e mija se sa e rendesishme esht tkesh burr apo grua nshpi dujeni dhe fort kujdesuni per bashkshortet e juaj.