Ti zotri je njeriu i fundit qe mundesh me dhan kshila kur nuk e respekton Nanen tane qe ka rrjedh gjak per ty! | Histori Të Jetës
njeriu i fundit

Ti zotri je njeriu i fundit qe mundesh me dhan kshila kur nuk e respekton Nanen tane qe ka rrjedh gjak per ty!

Ti zotri je njeriu i fundit qe mundesh me dhan kshila kur nuk e respekton Nanen tane qe ka rrjedh gjak per ty! – Prsh histori te jetes dhe te gjith ne ket grup, anonim. Desha dhe une disa vargje ti shkruaj nese me lejohet, tema eshte qe sod per fat te keq praktikohet shum dhe me dhemb Shpirti per ket! Rinia, sod shoh rinin spo flas per te gjith por per shumicen. Shoqnia per rreth sa leht e kundershtojn prinderin dhe sa shum fjal i thojn kunder atyre vallahin shpirti me dhemb po qysh jau thet goja por met vertet qenka e vertet kur thojn guha prej tulit esht i marum! Ka raste qe shum afer i kan prinderit dhe per nje fjal goje idhnohen dhe nuk shkojn ma deren me ja qel e mej fol hiq e hiq nuk vjen ne pytje, bile bile edhe mej than ma se je gabim i vjen merzi !!e ku mundesh ti me desht nje njeri te huj kur nuk e don vet prinderin tend ?!o vallahin jeni tuj hi ne hak te prinderit, bile qka quditna mase shumti se shumica jon te martuar/martume dhe beso kan femi vet e qohen flasin keq per nje nen dhe nje bab pa i liverit qerpiku ne sy sikur veq nje minut ta vnojn gishtin ne kok dhe te mendojn kush i rriti azgje ma shum, kishte qen shum gjithqka ma ndryshe! Dhe ma e keqja esht qe shumica jon te martum dhe qohet ma livdon familjen e burrit apo te gruas e me familje te vet ikan punt llug edhe ata krenohen qe i vlersojn shum!!!!!oj ti zojn apo zotri po cila familje te behet ma e ngat se familja jote bre, neser mete ndodh ty nje fatketsi ciles familje i djeg ma shum bre!!??po ajeni tok te bukes a mendoni qe keni zot mbi kry a mendoni qe femija yt neser ta mshel edhe ty deren pa mendu 2 her! Bile bile qohen e mbajn ligjerata e mundohen dikend tjeter me msu e me kshilu lidhje me jet jo bre ti zonj apo zotri je njeriu i fundit qe mundesh me dhan kshila kur nuk e respekton qat nan qe ka rrjedh gjak per ty e qat bab qe u mundu gjithat kushtet me ti plotesu e kush je ti me shit mend te tjeret?! O njerzim ju lus ntok e qiell para se ti thoni prinderit diqka mendohuni dy her beso edhe 10 her tkoft nevoja dhe mandej fol! Po sikur edhe tmi thojshte fjalet ma te kqijat qe egzistojn ne ket tok prap se prap kerkushi sjom une me nenqmu prindin tim, sa do vite ti bej prap se prap jam zog per me msu pulen! Sme kishte zen gjumi bre asnje minut tu mendu se i hina ne hak e tu ju frigu allahut! Keto fjal desha ti thom se shpirti po me dhemb kam menduar se na shqiptaria bejm shum per familje por sod e asaj dite e kam vullos me vule qe sqenka e vertet! Respektoni dhe duani sate jan gjall familjen po saqerisht prinderit se gjithmon skem me rnu, neser ke mu ba mi nxier syt per ta por dote jet shum von! Cdo minut me ta shfrydzoni sepse koha skthehet mbrapa kurrrr! Ju pershendes.