Zemra me dhemb kur e lyp vajza babin e saj por ai tani eshte ne boten tjeter, vlersoni ate qe e keni sepse nje dite... | Histori Të Jetës

Zemra me dhemb kur e lyp vajza babin e saj por ai tani eshte ne boten tjeter, vlersoni ate qe e keni sepse nje dite…

Zemra me dhemb kur e lyp vajza babin e saj por ai tani eshte ne boten tjeter, vlersoni ate qe e keni sepse nje dite… – Pershendetje stafi histori te jetes desha edhe une te ndaj historine time me ju Jam nje femer e re ne moshe permbi se 20 vjeq kur kam qene me re rreth moshes 18 vjeqare jam njoftu me nje djalosh me msit me te vertete ishte djalosh ishte njeri me nderggjje te paster oh Zot veq Zoti qe ka dite me e fale si ekam pare ne fotografi me hyri ne zemer dhe elam me u taku dulem u pame me dy palt familje ram dakort dhe u fejuam kaluan afer 1 vjet fejes mu doke vetja se isha femra me e lumtura ne bote sepse e dashuroja me gjithe zemer po ashtu edhe ai mua se jam edhe vet e bukur bem plane per dasem u martuam me nje dasem shume te madhe gjithcka shkoi ne rregull shume kemi qene te lumtur skemi lan vend per pa e shetit oh me ju thane t drejten jo qe ekam pas burre po sdi qysh me ju pershkru raportin e qe ekemi pas ndermjet vete ekam pas si shok si vlla qka kam pas tmire e tkeqe ekam nda me ta por Zoti sdashti ma shume me na lan me u knaq ne kete bote na ndau pergjithmone ne kemi pas tjera plane Zoti tjera plane pas 1 vjet e kater muajve lindi vajza u gezuam shume pa mase oh Zot skish ndjenj me te bukur se me u ba prind oh Zot kurre se kam mendu qe vjen ajo dite e zeze per 1 minute krejt ai gezim me u kthy ne hidherim pas 5 muajve qe lindi vajza bashkshorti im humbi jeten ne vendin e tij te punes ishte muaj dimri isha tek familja ime dmth tek prindrit e mi dhe ne mesdite shkova tek familja e burrit kur ate dite kemi bisedu me burrin ne telefon si gjithmone qysh kena fol aj ndoshta eka dite qe eka vdekjen afer e per ata me pate thirre me fol per se fundmi here eune se kam mendu se ekam vdekjen ngat mbas ni ore qe patem bisedu burri im humbi jeten oh Zot qfare hidherimi pp ate qka po e caktojke allahu sun pe ndalke kerkush sthone kote njerzit me te mire Zoti merr afer vetes shume e vertete qenka kjo thenie pasi qe u mbyll e pamja e burrit vajzen e lash atje tek familja e burrit dhe u ktheva tek familja ime se smujta me ndejt me rujt per shkak te moshes se re oh qfare hidherimi qfare halli kom pas veq nje Zot qe ma ka besu inshAllah ket spriv qe ma ka qu Allahu shperblim per boten tjeter tash kan kaluar 3 vjet une ende nuk jam martuar nuk po muj asesi me e harru sdi si dotia dal jetes kur tkqyrsh edhe kjo jete bolle e gjate se spja vlejke ma me jetu sdi per kan ja tuj jetu une per kerkan hiq oj vajza dashuroni burrat e juj mos tkeni grindje se spju dihka jetes asnjehere se i bini pishman por tana ashte shume vone o lexues te dashur kujna ju ka ndodhe qeky rast ju kisha lut me ma dhan naj kshill se jam teper keq ju pershendes nga zemra lexim te kendshem