Xhaxhai im mori per grua ata qe e shiti nderin e saj per para, me babin nuk flasin me dhe arsyeja eshte...! | Histori Të Jetës
mbeta shtatezen

Xhaxhai im mori per grua ata qe e shiti nderin e saj per para, me babin nuk flasin me dhe arsyeja eshte…!

Xhaxhai im mori per grua ata qe e shiti nderin e saj per para, me babin nuk flasin me dhe arsyeja eshte…! – Pershendje histori te jetes problemet ne jete nuk kane te sosur asnjhere here me vje keq per kete qe do them ndoshta nuk me takon mu ta them por dua te shprehem ketu se nuk po duroj dot me e urrej xhaxhin tim nga ana babi dikur e kam dashur shume dhe e kam respektuar tej mase na afronte na blente dhurata mu motres dhe vellerezve por tani ka ndryshuar dhe e kam marre inat e urrej per gabimin qe ka bere Xhaxhai im jeton jashte shtetit ne vend te huaj ben vite qe jeton atje dhe eshte 45vjec dhe ka 30vjet ne emigrim qe rrin atje dhe punon ka biznese te ndryshme qe punon dhe i ecen mire jeta atje ku eshte ndersa babai im shkon punon sezonale te xhaxhi zakonisht sezonit veror babi bashke me vellezerit 2 vellezerit shkojne te 3 te punojne veres me 2 turne ose 3 turne sipas turisteve dhe fluksit te punes dhe kur vinte xhaxhi ne shqiperi gjithmone na binte cokollata embelsira rroba ose ndonje cel sipas mundesive dhe na lente tu laheshim ne pishine pasi shtepine e ka me pishine dhe te rregulluar mire
Xhaxhai im e ka pasur jeten shume te veshtire ka djegur kemben i vogel i ka ngel shenje e ka lene me pasoja pak agresiv por zemren e ka shume te mire e kane shtyre nga treni mizorizht ne emigrim ka qene ne burg per dokumenta gjithmone me eshte dhimbsur xhaxhi im ka kalu shume probleme ne jete te ndryshme Ka pasur shume femra te ndryshme lidhje te ndryshme eshte i varur nga se**i gjithmone Nga nje martese ka nje cun 8vjec me nje romune jane ndare vetem kujdet per cunin njs pervec kesaj ka pasur edhe femra te tjera jo serioze. Por gjeja qe na ka merzitur me shume eshte martesa e dyte serisht me nje romune ketu vazhdon vuatja jone ajo eshte 27 vjec ndersa xhaxhi im 45 problem nuk eshte vec mosha me te ka 2 vajza njera 2 vjec per 3 dhe tjetra 8 muajshe ka lindur femije mbas femije me kete grua. Ajo grua eshte fare e keqe ka qene pr*****ute me pagese e pagushin njerezit per se** kudo merrte 2 mije euro nate per momente kenaqesie ka qene e martuar dhe tradhetonte burrin e vet pa turp edhe dashnoret qe kishte vetem te provonte luksin ka punuar ke play boy dhe revista po**o kudo me pak fjale eshte mbeturine njerezore nje nate u zu babi me xhaxhin keq per ate femer pse na e berw kete gje pse na e shkaterrove jeten pse dhe u zine me grushta dhe e perzuri babin tim duke thene eshte jeta ime me le rehat ndersa gjyshja ime thote ju farofte fara ishalla na pruni ne shpi kelyshat e ku***s se romunet femijen si kelysh e kane ti ngeli kujt ti ngeli ne preher kelyshi. Xhaxhi im i mban femijet e tij si mbreter cunin e mban disi por me shume mban 2 gocat e vogla si mbeterresha dhe i shpenzon paret pa limit i blen unaza rroba udhetime varse diamante kesaj rumunes gruas se vete ja jep paret asaj e ajo i shpenzon ne restorante sauna parukeri e ka prure 2 here ne shqiperi bashke me gocat kusherirat e mija te vogla sa shkova ke xhaxhi im nuk na la me u fut ne pishine as ushqim qe kishte gatuar vete nuk na dha folte rumanisht me mamin e saj as me nejte nuk na lente u ndjeme te huaj ke shpia xhaxhit tim edhe babin tim vellezrit e mi mamin tim na perzuri m3 stil ajo kerkon te ngeli serisht shatezan tja mari pasurine xhaxhait tim ajo eshte femer e perdale. Edhe kur shkoi babi im me punu ke xhaxhi per instalimet elektrike shkova dhe une me nejte me kushurirat se une i doja edhe pse ishin kelyshat e saj nuk me la as me i prek jo me ti puth
I fluste xhaxhit keq per ne qe nuk ja kishin pastruar shtepine nuk ja mirembanin kur ai kishte qene jashte se aty jeton vetem gjyshja konfliktet i kemi te shumta ajo femer nuk ndalet nga asgje. Nje dite babi perfundoi ne spital se u zi keq me xhaxhin qe pse na e shkaterrove jetwn pse zgjodhe femer qe e kane perdor e gjithe romania burrat me leke pse zgjodhje nje femer te ulet se ate dite kishte ardhur nje shoku i babit qe punonin bashke dhe e kishte njohur kete femren e xhaxhit dhe kishte ardhur keq qe pse nje burre i mire si xhaxhi im kishte gabu aq rend i kisht3 ardhur zor kur i kishte thene qe ate grua 3 kushtw parw neper lokale dhe banjo duke i bere burrave orale dhe ekskorte babit desh i plasi zemra dhe u zune me xhaxhin me grushte babi perfundoi ne spital xhaxhi ishte rezident jashte shtetit e po ben 3 muaj qe ka ikur dhe nuk kemi folur me hic fare torturat qe ajo femer e keqe na beri jane te ndryshmw ne gatim pasterti harxhim ajo ishtw kulere e keqe. Na ka mare mall per xhaxhin tim tja degjojme zerin po nuk pergjigjet ka nderruar numrin nuk e kuptoj si xhaxhi im gaboi po hedh ngadale pasurine ne plehra si mundet nje mashkull te marre nje ku**e per shpi dhe te bej 2 femi me te si mundet xhaxhi im tna hedhi poshte per nje gru ta harroje vellain e tij per kelyshat e asaj si mundet Te marri nje femer qe ka flejte me nje skuder futbolli dhe pabesh etj si mundet kjo gje Na ke zhgenjuer o xhaxhi im na ka marre malli per ty. Babi me tha o xhaxhi ta kishe paguar ate femer per disa monente kenaqesie mire do ishte jo te beje femije me te ajo mall tregu ishte na plagose per jetw a xhaxhi im Ja dhe jeten e mirw ku***s se rruges pse o xhaxh na plagose per jetw linde edhe kelysha me te pseeeeeeee Allahu e dine ma mirw pse po zemra jone nuk duron dot me te paktwn hap cel o xhaxhi yn.