Vuaj se pse u sprovova te marr emrin Vejushk, jom izolu nga njerzit se me duket sikur jom bo me shej! | Histori Të Jetës

pse u sprovova

Vuaj se pse u sprovova te marr emrin Vejushk, jom izolu nga njerzit se me duket sikur jom bo me shej!

Vuaj se pse u sprovova te marr emrin Vejushk, jom izolu nga njerzit se me duket sikur jom bo me shej! – Ju lutem anonim.jom lexuse e rregullt me vjen vertet keq per historit e dhimshme shpesh perlotem. Po mvje edhe keq qe shumica beni hajgare me komente kini respekt per dhimbjen e tjetrit. Neise un jom ni vajz 21 Vjeqare kom qen vajza me e lumtur nbot se u martova me njeriun qe e deshta po ajo lumturi nuk zgjati shum u shendrru ne dhimbje e lot pas martes. Kom qen e martuar vetem 3 muj po per mu jon kan si 300 vjet. Kam perjetu ofendime te ndryshme nga burri dhe familja e tij. Ska kalu dit as or pam bo me lot derisa ma nuk mun ta duroja dhimbjen dhe u dasht te ndahem. Mu dasht koh e gjat ta tejkaloj ndarjen sepse e doja vertet shum. Po mbi te gjitha vuaja se pse u sprovova ne ket menyr aq te dhimbshme te marr emrin vejushk. Jom izolu komplet nga njerzit se me duket sikur jom bo me shej. Nuk mund ti shikoj njerzit ne sy. Dhe jom ne nje vend ku ka shum paragjykime sa qe kom provuar te lendoj veten askush nuk beson qe un kom qen viktima vetem pse jom ni vajz shum e bukur. Mendojn se femrat e bukura jon te lazdrume. Por jo. Un e doja burrin vertet shum ishte dashuria ime par. Por ai pinte alkool dej mengjes skthehej saqe filoi te me rrihte. Smun te duroja dhunen edhe pse e doja e di qe shumica kan me paragjyku per ket qe do e them tani por un pasi jom kan e martume e kom pak te veshtir te gjej nje burr te mir edhe pse jom e shkolluar dhe shm e bukur te gjith i dojn beqare. Nese esht ndokush qe ka pas te njejtin rast dhe esht djali i mir dhe nga familje e mir mund te njoftohemi shumica prej jush boni hajgare se leht osht me perqesh per diqka qe se ki perjetu vet po un dua te njoftohem me nje njeri te mir qe mbon tlumtur dhe mbon mej harru vuajtjet. Jom nga ferizaj. Ntm.