Nuk me pelqejke idea qe te jetojm krejt bashk, tash rrogat po na i mban krejt Vjehrri! | Histori Të Jetës
Nuk me pelqejke idea

Nuk me pelqejke idea qe te jetojm krejt bashk, tash rrogat po na i mban krejt Vjehrri!

Nuk me pelqejke idea qe te jetojm krejt bashk, tash rrogat po na i mban krejt Vjehrri! – Anonim… Jam vajz 24 vjeqare, jetoj ne Zvicerr dhe jam martu qe 1 vjet. Burrin e kam prej zvicerres, dhe jemi te dyt me shkoll dhe me puna shum te mir. Problemi jem esht qe une gjithmon e kom qu mir me familije te ti, dhe para se mu martu vjehrria na kan thon se duhet me jetu krejt bashk me nje shpi dhe qe rrogat i mban vjerri dhe jo secili kuleten e vet… Kam fillu pak mu trishtu po kto fjal jan than pak koh para marteses kshtu qe ma nuk mujsha mi anulu krejt se mu nuk me pelqejke idea qe te jetojm krejt bashk dhe as pak qe rrogen time tja dorzoj vjerrit. Kisha qef mu kan veq me burr se nuk mujna me qu jeten si me kosov ktu ne zvicerr kur e ki pak mentalitetin si zvicerrant se ktu kemi lind te dyt. Dhe krejt senet um kan shti mi ble une me fustana me mobilie krejt. Kur u martova, shum mir e kemi qu po me pengojke fakti qe rrogen time po ma marrin ata edhe u merzitsha tani mkan shti me ble kerr, me hi kredit per ta, krejt qesi sene e une kurr jo nuk ju Kom thon veq se jom shum e urt dhe gjithmon i Kom respektu teper ! Me burrin tem e qoj shum mir po ka nje her vjerra perzihet, dhe aj tani nervozohet edhe bertet… Saher perlahemi esht per arsye te prindeve deri tash kurr nuk kom fol kurgjo po jom lodh psiqikisht veq po kaj nat e dit… E du burrin shum e veq per ta pi duroj se kurr si kisha duru e nuk po guxoj me fol me than qe sun po duroj… A keni ndo nje keshill a po a ka edhe naj kush si une qeshtu? Shum jom merzit spo di qka me bo mo!