Vllezerit me rrahin m'thon "Na ke mar ftyren" kunatat me ofendojn me thojn " Vejushk na ke met ktu"! | Histori Të Jetës

Vllezerit me rrahin

Vllezerit me maltretuin m’thon “Na ke mar ftyren” kunatat me ofendojn me thojn ” Vejushk na ke met ktu”!

Vllezerit me maltretuin m’thon “Na ke mar ftyren” kunatat me ofendojn me thojn ” Vejushk na ke met ktu”! – Pershendetje un jam nje grua 37 vjeqare dhe jam e ndame kam dhe 1 vajz tashme te rritur ,kur u martova ishta shum e re 17 vjeqare ne fillim martesa shkonte mir pastaj filluan problemet burri nuk punonte skishte punuar asnjeher ne jet,rrinte udhve shkonte ne bingo ne kasino,me rrifte me malltretonte problemet arriten deri aty sa u ndam,kur u ndam vajza ishte 1 vjeq e gjysem dhe tash vajza u rrit esht 19 vjeqare, e kam rritur vet me shum sakrifica kam qen vet geua vet burr,vajza ime asnjeher nuk therriti ne jeten e saj emrin baba sepse babai i saj asnjeher nuk e kerkoj as ta takonte ti falte dashuri,nuk u interesua a esht gjall,ne vitet epara te ndarjes familja ime me priti mir pastaj me von situata u veshtirsua filluan tme malltretonin tme rrifnin me ofendonin ,nuset e vellezerve me ofendojn me thon vejush e shum ofendime te tjera, vellezerit me maltretuin ,un jam si sherbetore nat e dit punoj ne shtepi dhe sguxoj te hapi gojen per asgje sepse direkt me thon ti na ke turperuar je ndar ti ne te mbajm me buk te mbajm dhe vajzen,nese i kundershtoj per diqka ose jap nje mendim menjeher perdorin maltretim,deri sot vajza me ka mbajtur gjall ,kam dashur te iki nga kjo shtepi por skam ku shkoj sepse un jam pa pun pa asgje skam para per te jetuar e vetme me vajzen larg maltretimes ,nuk e di si do vazhdoj jeta ime por jam shum e merzitur nga kjo jet ,durimit po i vjen fundi,nuk jam martuar kam shpresuar te gjej 1 person te mir per te krijuar familje ,shum njerz me thon e ke fatin e mbyllur te kan ber magji prandaj spo te del fati,te kisha vetem nje dhom do me mjaftonte vetem te ishte eimja mos te rrija ne kembet e te tjerve ,me iku jeta me probleme vuajtje maltretim fizike maltretim psiqike me lot ne sy ,un shpresoj se zoti ka menduar edhe per mua shpresoj te me ndryshoj jeta ime.