I kemi 7 vite martes por gruan nuk e dua,Shpesh nuk vi ne shtepi deri ne mengjes vetem te mos ta takoj dhe te mos kemi mardhenje... | Histori Të Jetës

I kemi 7 vite martes por gruan nuk e dua,Shpesh nuk vi ne shtepi deri ne mengjes vetem te mos ta takoj dhe te mos kemi mardhenje…

I kemi 7 vite martes por gruan nuk e dua,Shpesh nuk vi ne shtepi deri ne mengjes vetem te mos ta takoj dhe te mos kemi mardhenje…-Ju lutem anonim jam 30 vjeqar dhe jam i martuar po problemi im eshte qe gruan nuk mundem me dasht,edhe pse kam femij me te.Kam qen duke kaluar me nje vajz para marteses edhe e kam dasht shume por familjet nuk jan kan dakort per martes kshtu qe u ndam edhe pse un skam qen takort per ndarje por e dashura ime nuk ka mujt me kundershtu ne familjen e vet edhe mbas ni kohe eshte martu me tjeter ken.Mbas marteses te dashures un me femren e par qe e kam taku jam martu edhe pse nuk e kam dashur kam mendu me kalimin e kohes do e dashuroj,por jo nuk ka ndodhur edhe pse i kam 7 vjet martes nuk po mundem ta dua tash edhe me e keqja eshte qe nuk mundem as ta duroj.Dhe per mos ta par at shpesh nuk vi ne shtepi deri mengjes me dhimbet shum sepse nuk ka asnje vrejtje ose asni te keqe ndaj meje sillet shum mir me mua me rrespekton por un nuk ndihna mir kur jam me te dhe nuk mundem as tja shprhej at qe e ndjej nuk di as qka te bej nuk kam qetsi shpirtror as nuk kam lumturi femijet edhe ajo me sjelljet e saja nuk mundem te ndahem se skam arsye tjeter pos qe nuk e dua me besoni se me koh te gjat nuk kam mardhenie me gruan, un nuk eshte qe e urrej gruan ose me mir me than qe nuk e dua po endrra ime nuk ka qen kshtu te qoj nje jet bashkshortore si e kam,edhe arsya qe jam ne keto mendime eshte qe e dashura ime pasi eshte martuar mbas ni vit e gjys martese eshte ndah nga burri dhe kemi pas kontakt edhe 2 vjet mbas ndarjes se asaj po kur eshte ardh puna me vendos per te ardhmen ton un kam marr vendim qe mos me braktis gruan dhe fmijet per te, edhe pse ne ket rast nuk kemi qen fajtor per ndarje as un as ajo ka shum sakrifika qe i kemi ber per njeri tjetrin ne at koh para martesave tona me tjer njerz.Po kan qen te kota sa qe nese ne do ishim martuar do te ishin shkatruar 3 familje se kundershtar me i madh ka qen babai i asaj ju betohem ne zot se shum kemi sakrifiku me kan bashk po qe nuk kemi mundur me kan bashk jan shum sene qe nuk mundem me ju thene,mbas ndarjes se te ish dashures tem me burrin e saj babai te dashures i ka ra pishman qe ka qen kunder dashuris ton kshtu qe vetem ne pika te shkurat deshta te ju tregoj se ka shum sene me tregu po ju tregoj pse ndihna kshtu se e di qe edhe ish e dashura nuk ka faj edhe ajo nuk eshte e lumtur me martesen qe e ka po e kot eshte se gjasa edhe shanca nuk ka me u kan na dy bashk se mbi te dyat i kam un femijet qe jam ne gjendje me fal jeten per ni pik te lotit te atyre mos me ja pa ne sy.Sa i perket gruas nuk eshte edhe qe se dua po nuk ndihem mir kur jam me te me dhimet shum ma shum se qe e dua sa i perket per te dashuren e di edhe grua jem se qysh ne filim i kam treguar ,kshtu qe un me gruan kam per me jetu deri sa te vdes ma shum per hater te femis se edhe po te ndahem shanc nuk ka me kan bashk un me ish te dashuren se nuk dua qe te rriten dy par femij pa prinder po ju tregoj vetem pak per me u ndih me mir edhe ju falimenderoj per kshillat qe mi keni dhen.Sedi sa kam qen i kjart po besoni se ka sene qe nuk mundem me ju tregu edhe qe nuk dua ti tregoj po me besoni se nuk kam arsye pse te ju genjej edhe njeher ju faleminderit. me kshilloni ju lutem pa ofendime se nuk di qka te bej me besoni.ju faleminderit per kshillat