Vllaznia

Vllaznia nuk dojshin me m’pa me to, por tash i kom te gjitha t’mirat me te, ama Vllaznia nuk m’folin!

Vllaznia nuk dojshin me m’pa me to, por tash i kom te gjitha t’mirat me te, ama Vllaznia nuk m’folin! – Prsh anonime deshta dhe un te tregoj historin time si qdo njeri sdi kujna tjeter tja spjegoj por deshta te qaj hallet me juve historija ime esht keshtu. Jemi dy motra kem dhe vlleser e motra prej babes. Baba ka vdek qe 7 vjet dhe vllazerit nuk po na dojn mu dhe motren kur te shkoj me nejt. Ata veq na kqyrin shtremt. Edhe sdojn me na pa me sy motres i thojn pse ti nuk ban thmi. Nermal pa ardh kysmeti prej zotit kurgja sbahet. Amo ata dojn qdo sen i joni mu kan qysh dojn kta un kam qen e martune me ni ven edhe jom kan shum mir ne ch mkan dasht vjehrrija shum qe jon kan sikur prindit e mi per mu ka ra kunata mka nda me vella edhe un per sherr pata shenu me ni djal kur kom ardh ne ks edhe veq hajt qashtu tana ma pat pa kunata edhe i ka kallxu vellaut vllau mka rre edhe mka than ndaju tash prej ati te ch i thash se di aj qe kom shenu me ta mtha ska qka me dit u ndajta aj as qe ka besu qe ka mu ba qeshtu. Tana u njeftova me ni djal kem shenu po sum lashin vllazija me pa. Kom dal naten e kom pa edhe kena vendos po tani rava ne hall se sum lashin me marr mthujshin nuk esht per ty tana un kom dal e kom ik e kom marr. Dhe tash jom rahat me ta kom djal i kom tana tmirat amo problemi esht se pse vllaznija sdojn me na pa mir dojn me na nda edhe prej qetynev qe jena mu dhe motres spo dina tash a mos me shku ma a qka me ba.