Jam Ajo qe kam shkru "Kunata ma kqyr Burrin", Burrit ja kam permend edhe e ka pranu por e di qe... | Histori Të Jetës

Kunata

Jam Ajo qe kam shkru “Kunata ma kqyr Burrin”, Burrit ja kam permend edhe e ka pranu por e di qe…

Jam Ajo qe kam shkru “Kunata ma kqyr Burrin”, Burrit ja kam permend edhe e ka pranu por e di qe… – Pershendetje a mun edhe nje her anonim me ma postu. Jam ajo qe kam shkru kunata ma kqyr burrin edhe deshta me ju pergjigj do qe me kan kthy pergjigjje. Faleminderit te gjith ata qe me kan komentuar dhe me kan kshilluar. Por do te cilet kan komentu palidhje kam nje pergjigjje. Ju lutem gra te nderuara un jam nja prej atyre qe kurr skisha besu ne ksi gjana fakt osht qe kunata si moter e kunati si vlla. Po mos ta qit zoti njerin e keq se pot shtike ne telashe e ne fjal. Edhe do kan komentua ndoshta ja ke inati se ma e mir se ti. Jo zemrat e mia se ka kunata te mira e te kqia po kto sene nuk ndodhin por ndodhin kur ki kunaten ku** ma shkurt e shqip. Edhe ma merr mendja qdo grua mun e dallon ndryshimin te burri i saj per gjithqka. Nese nje burr rin me te gjith njejt po prej prezences te saj si ne distanc si me pas frik nuk di se si te pershkruj aty ka diqka. Un burrit ja kam permend dhe ai normal qe se pranon edhe e di qe ky nuk ka diqka me te amo e ka qit ne pozit te keqe. Se kur u kam than kshtu eshte puna meniher u bejke nervoz edhe pak me hi ka qaja tem bahet nervoz diqysh edhe bjen ne pozit te keqe e si me ndi veten keq. E njeri kur ska kurgjo pergjigjet normal thot o ti a je tranu a. Edhe qdo njeri e kupton ndryshimin dhe reagimin. Edhe sipas juve qfar i thuni ju ni kunates kur stlen mu ul daj perball burrit tan ulet ne qdo rast qe i vjen munsia e ja rras syt ma shum se burrit te vet. Kan dallime kto sene nese ki respekt o tjeter sen e kjo o tjeter sen se kan dallime kto sene. Edhe un jam normal se gjelozoj pse nuk gjelozova ne tjeter kan apo diqka tjeter po pikrisht ne te. E burrit ja kam permend po mu me pengon ky fakt edhe burrit me ja permen e pengon sdon me hi ka qaja tem. Edhe ma e keqja qe pom pengon osht se burri jem mu shum me ka respektu edhe me respekton edhe mdon po tash smuj me pas at dashnin qe e kemi pas se um pengon qiky sen. E sidomos kur me ka kqyr aq shum po prej ardhjes sajna qysh jena si ma mir ne Kosov dojshum mu ba kerrsh as vet se dishum qka u ba as qka kena. E di qe se besoni do qe kan komentu po kto sene po ndodhshin edhe pse nashta jo nga burri juaj po kish ksi femra daj qe i sillen burrav te huj nashta e din qe sban sen po veq me ta prish per inati a qa po di une. Na kemi edhe gra tjera e sebepa tjera po e la burrin si me kan me motra tveta e me to ma se kom lan aja mrena na jasht. Tash pe ndi veten keq se as spom shkohet se nuk shkon njeri tu e ru dikon si mos me kan shlir me kan gjithmon tu e rujt dikon. E kshillat qe kisha desht me i marr jan qfar kishit ber ju a kishit prit, a e kishit kan shlir me kqyr nime mir a po nalet . Apo ja kishi than ne sy ma kqyri pun e tua mos i shti hunt gjithkun. E do qe kan than skoke normal ndoshta ju bjen rasti naj her me pa ksi sene edhe e kqyrni a jeni normal a sjeni. Se o shum ndjen e keqe me ta ne at pozit . Se me kqyr dikush i huju sum doket interesant se syt jan me pa amo njeri ne familje po qas kish faleminderit.