Vllau i vogel

Vllau i vogel spo don me u martu se po thot “Me bo me bertit Nusja, Baba nuk e duron e qet prej shpis”!

Vllau i vogel spo don me u martu se po thot “Me bo me bertit Nusja, Baba nuk e duron e qet prej shpis”! – Pershendetje a ban anonim ju lutem, motra dhe vllazni qdo familje po ka probleme pe shof qe ntana ant e botes po ka njerz qe po vujn edhe po lendohen nga njerz e zemres, historia familjes teme o kjo, baben e kam pas shume puntor i ka pas edhe 3 vllazni tjer po gjyshi i shpis u kan shume diktator edhe gjithmone baben tem nuk e ka vlersu edhe pse ka hek shume me se shumti, e para shume vitec kan mrri shume shume pasuri e gjyshi baben tem e ka qit prej pasunis e ka da edhe e ka lon me nje pjes te vogel te pasuris, baba jem prej dhimtes qe cka i boni baba vet ka ushtru shume dhun psiqike te na si familje te nana te vllazrit te motrat edhe jemi rrit me tperlame edhe me putera per dit, ska pas dit qe u kan e qet ne familjen ton ska pas dit qe jemi qu prej gjumit pa puter, se vllaznija e tradhtun baben edhe baba edhe baba prej keqit qe e shifke sa punen e sa mundin e boni e mbet me shume pak pasuni, dyqysh jeta jon u kon hon e don me probleme, edhe tash jemi mire financiarisht dy vllazer jan martu po edhe nja e kam e aj prej psiqikes qe kemi pas thot sdu me mar gru se gruja don rehati e ndoshta baba ndonjeher bertet prap i ka ba afer 31 vjet e mami jem perdit veq ndihet keq edhe pse tash vllaznit tjer qe jan martu punojne bashk edhe i kemi bo prap kushtet shume tmira aj perseri ka frik, e mama jem perdit po vun prej merzit se pse vllau jem spo do mu martu se po ka frik qe nusja me bertit baba sduron, qka te bojme cysh ta udhzojme vllaun edhe pse i ka krejta tmirat ,i bukur i menqen puntor se do paren haram si ban dam askujt me nje fjal me krejta tmirat, a ka dikush qe do me njoft e mem keshillu, me ndimoni ju lutem se ne hall jemi, edhe ne jemi nga nje vend qe nese i kalon te 30 osht shume zor me gjejt nuse, zoti ju rujt tanve motra e vllazni