Vjehrria me dojn shume dhe me respektojn por ma shume ha rreh se buk nga burri, nuk me do aspak sepse... | Histori Të Jetës

Vjehrria me dojn shume dhe me respektojn por ma shume ha rreh se buk nga burri, nuk me do aspak sepse…

Vjehrria me dojn shume dhe me respektojn por ma shume ha rreh se buk nga burri, nuk me do aspak sepse… – Pershndetje Deshta Ta Ndaj Historin Teme Tek Ju Isha Nje Vajez E Vogel Dhe E Lumtur Me Jeten Kur Isha E Vogel Por Per Fat Keq Nje Dit U Rrita Dhe Fillova Tshkoj Ne Shkoll Isha Klasa E Pest Kur Mu At Dit Familja Ime Vendosi Te Shkoj Ne Shkup Tek Disa Miq Dhe Un Isha Ne Shkoll Kthehem Nga Shkolla Me Nxitim Qe Ta Takoj Mamin E Cila Me Pritke Gjdo Dit Tek Dera Dhe Me Pyste Se Far Nota Kam Mor Por Mu At Dit Kur Mbrrita Ne Shpi Mamin Nuk E E Pash Kisha Nje Ndjen Te Quditshme Mbrenda vetes Sikur Sdo Vinte Kurr ulem dhe e pyes agjen se kur do vij mami babi motra ai mtha se kismet kthehen por mbrenda dites erdh nje telefonat dhe agja u pergjigj dhe dol me vrap dhe kur u kthy familja ime kishte ber aksident treni i kishte mshu dhe gjith familja u shu mbeta jetime nat mosh aq keq kam qen sa nuk di si tju them me mungon dhe tash shum me mungojn vitet kalojn dhe un rritem agja me merr ne shtepin e tij dhe vjen koha te martohem dhe me fjojn me nje djal nga ferizaji por 9 vite martes i bej me familjen e burrit shum mir e qoj por me burr asnjher ai me rreh sme le te flej nuk me don don diko tjeter un me ta i boj dy fmij skam ka tja mbaj fmija agjes jan rrit ata sme dojn mu vendosna te ndahem nga burri shkaku qe nuk me do me urren ai do dikon tjeter ai me tha hup shko ku dush ty stdu as fmijn si du dhe me ato fjal un dal nga shpija dhe vendosi ty tregoj agjes qka mka ndodh por agja ma bon bij un smuj tpranoj nshpi se fmija jan rrit jan martu as mu spom dojn dhe nje dit me shkon rrugve duke kerku banes me qira me dy fmij fmija kajn per buk nuk disha nga tja mbaj si ty mbroj por me nfund gjej nje banes dhe vendosem aty por qe 5 vite kem qen mir por tash skem as me hg as me pi ftoht dimer banesen spo muj me pagu npun nuk jam nuk di qka te boj nuk di si tja dal fmija keekojn veshje buk ftoht thojn skem drusdi si tja dal ket dimer jam ne hall motra vllazni te gjith ju qe e lexoni ket histori kisha kerku ndim nga ju tme ndimon ket dimer ju lutna spaku qiran me ma ndimu me ma hek ose ushqim me mprukush ka mundesi zoti ju shperbleft ishalla me respekt nga un.