Ky shtet eshte i pa drejte, me kan denuar me 5 vite burg per asgje hiq, une nuk mundem ta jetoj jeten si perpara... | Histori Të Jetës

Ky shtet eshte i pa drejte, me kan denuar me 5 vite burg per asgje hiq, une nuk mundem ta jetoj jeten si perpara…

Ky shtet eshte i pa drejte, me kan denuar me 5 vite burg per asgje hiq, une nuk mundem ta jetoj jeten si perpara… – historia ime fillo para para 5 vitev nisi nga ni biznes familjar i cili donin e gjith kosova e gjith shipria ta shtinin ne dor per pasoj humba 1 njeri te dashuri cili u vra pabesisht nga dora e fshet , por pas kesaj u martova krijova familje dhe jet te re , fillova te mendoj per kthim dogja shtepi e personav qe ishin te infiltruar ne ras , ne pamunci te takohem me ta personalisht fillova te jau kthej ne qdo pjestar te tyre por policia e kti shteti mbro vra*** e mua mshkatrroj familjen mund te paragjykoni te gjith pse e qysh e tek nuk e kupto as 1 njeri i cili nuk eshte djegur ne zemer jam vetem 26 vjet policia mka hyr per tjeter rast pa mandat nshtepi dhe kan traumatizuar gruan time e cila me donte shum dhe e doja pa fund , tani ajo nga keto ngjarje dhe dhuna e ushtruar ne te pa ndonje arsye nuk esht ne gjendje te mir psiqike pasi qe kan torturuar kan shantazhuar dhe eshte dhu*** psiqikisht dhe jam divorcuar , perveq asaj ky shtet me mbajti ne burg me denim unik pej 4 vite per temtim vra**, dhe demtim te pronave private , si mendo ky shtet qfar duet te mendoj un tjeter perpos me jau kthy pasi qe njerezit mafioz qe kryten vra** jan porositur nga 1 njeri i pushtetshem , perveq saj su mjaftuan me at , than djalin e filanit duet ta fusim ne shprica me do e mos ta shpartallojm at familje , qfar mendo ky shtet na ben vet te till tani let vuajn pasojat e asaj qe kan gatuar , pasi qe moren para te shumta per mbyllje te keti rasti , por ato para do ju ngelin ne fyt pasi qe nuk dot ndalem deri kur drejtsia te viet ne vend , nuk mkan vrar vetem mu kta njerez kan vrar dhe shum e shum njerez intelegjent , bizismen , aksionar etj . lus zotin mos tperjetoj as 1 njeri at qka perjetoj un thuaj se qdo minut mendim negativ jam i shkatrruar i poshtruar dhe i vrar nga ky shtet njeriu im ha dhe kurse personat e tyre gjinden ni liri , me do e mos e kam patur ta mar drejtsin ne duar pasi drejtsia ne ket shtet ka ik per lesh , dhe sdo tket drejtsi ndonje her me kta pushtetar te flliqur me gjera trafik me vra*** e shum gjera tjera , me dhimset vetja ime kam harruar jeten time duke kerkuar drejtsi , mirpo drejtsia dot vi me ose pa mua , do jau kthej apo jo , per zotin e madh eshte burreri e madhe te shtrihet dora e pajtimit , mirpo me ta meshir sdo kem dot vuajn pasojat siq vuan familje ime dota perjetojn te njejtin rast si perjetoi familja ime sepse te vdesin kryesit e vepres ata duet te ngritin lapitar , mirpo zemra e njeriut dhemb shum , ata persona na preken ne ne vendin ku dhimbja sdo ndalet kurr dej ne vdekje , ateher dhe un dot bej te njejten gje , me falni shum te gjith mirpo zemra ime eshte e mbushur mllef inat zemrim , dhe me nuk e perballoj dot ti shikoj se si kenaqen qe shkatrruan 1 familje i cila dha gjithqka kishte per ket vend .