Vjehrra po ma shtin burrin me dyshu qe femija ne bark timin nuk eshte i tij, ajo qohet dhe me godit ne.. | Histori Të Jetës

Vjehrra po ma shtin burrin me dyshu qe femija ne bark timin nuk eshte i tij, ajo qohet dhe me godit ne..

Vjehrra po ma shtin burrin me dyshu qe femija ne bark timin nuk eshte i tij, ajo qohet dhe me godit ne… – Prsh gjithve edhe un si gjitth te tjeret dashta me shpreh ato qka i perjetoj e i ndjej ju lutem pa ofendime. Jam e martuar kam nje djal por aspak sjam e lumtjr me martesen qe kom jo per shkak se burrin se du, burrin e du shum por pershkak vjerrive gjjthashtu burrit ne aspekt qe sum del zot per me mbrojt e me ma majt anen se edhe pse kam shume vuajtje prej tyre burri kurgjo sju thot veq rrin edhe kqyr seri . E di qe krejt thojn i fajsoni vjeren nvecanti keni mu bo edhe ti vjer ama vallahin nuk eshte ashtu siq mendoni sepse ka edhe vjehrra qe shpirtin nfyt ta bijn edhe na si reja si nuse skem qare pa jau kthy sepse mendojn qe munden ma na poshteru e me na sha edhe na jem budallica e skem goje kur en fakt ti nuk deshiron hiq qe te kesh probleme me to.. Shpresoj qe dota mrij at koh kur te behem vjeherr sepse e di qe krejt ndyrshe kam me kan po edhe un kam nan e nese sillet keq me rejen e vet ja ktheft zoti dyfishin edhe pse ekam nan psh sepse tpa drejten sban me ja ba dikujt. Po spe zgas shum si fillimisht deshta meju sqaru se e di qe do ofendoni edhe do te me kritikoni. Problemi jem osht qe vjera gjithmob mka dhon stres edhe kur isha shtatzane mjepke stres gjjth burrit i folke keq per mu burri i besojke deri e bike npiken mema mshu se like tona u qetsojke vjerra. Ja bojke burrit tem kjo osht kshtu kjo osht ashtu a je sigurt qe edhef mija osht i yti kukuku me nij qka ka shkretu per mu une kaniher mendoj qe zoti osht i madh edhe nuk ban bre me ja ba njerit ashtu po do njerez skan zemer edhe mendojn veq per sot e jo per neser. Por krejt ikom.perballu kom.lon ne allah me burr me krejt deri sa mrrinem ne piken qe mema mshu edhe vjerra po burri kurgjo sreagoj aj veq rrike tu mkqyr si hut edhe qaty e kam pa qe une nkit shpi nuk kam qka flas, nuk kam za edhe nuk di qysh me pshtu veten prej ktyne hekave se nuk muj gjithmone me mbrojt veten prej saj se ner ni kulm jam me ta, smuj me jetu gjithmone me rraxhe tu mbertit tu sha e tu mkritiku. I thash dalmi tjetojm vet se s shkon mo nuk del sdu ta rris femijen me trauma edhe sdu fmija jem em menu qe osht normale gjyshja me maltretu nanen se nuk osht normale as une neser masneser kurr bre skisha mujt me ja mshu vjehrres tem. Edi naneka duhet nona pojo deri neat piken tlejoje edhe me ma mshu familjen e kam shum tpakuptushem atine sju interesona spak lumturia ime ju intereson se nese dondahem qa dot thon “hallku” dhe qysh kam ftyr me dal tani jasht ku re din njerez qe jam vejushk. menje fjal jam egatshme tendahem por skam der ku trokas andaj qendroj ende e nket shtepi nuk di qa mebo mhan qdo dit e qdo nat nvetvete si jom tu e perballu ket jet tpa lumtur