Ish i dashuri mu zhduk per 4 muaj, une u martova me dike tjeter por pa pritmas u rikthye dhe me thot dil me mua se nuk do ta di burri... | Histori Të Jetës

Ish i dashuri mu zhduk per 4 muaj, une u martova me dike tjeter por pa pritmas u rikthye dhe me thot dil me mua se nuk do ta di burri…

Ish i dashuri mu zhduk per 4 muaj, une u martova me dike tjeter por pa pritmas u rikthye dhe me thot dil me mua se nuk do ta di burri… – Pershendetje, kam nevoj per ndihmen tuaj. Para shum vitesh kisha nje lidhje dashurie me nje djal. Ai ishte per mua dashuria e par gjithashtu dhe un per te. Shum persona u munduan te na benin keq te na ndanin por ne tejkaluam gjithcka. Mbas 4 vitesh lidhje mora nje lajm shum te hidhur nga ai. Babi i tij jetonte ne Zvicer dhe deshte qe ta marre djalin e tij tia beje letrat me qellim per tia siguruar jeten. Ai erdhi ne Zvicer dhe ne vazhduam lidhjen si gjithmon. Ishte nje person me zemer shum te mir mirpo ishte dhe shum krenar. Ishte djal i vetem dhe deshte te behej si deshte ai. Ndonjehere dhe me ofendonte por un e tejkaloja. Derisa nje dite pash disa biseda te tij ne fb dhe foto me nje vajze. I kerkova llogari dhe nuk me shkrojti as dhe nje fjal. Vuajta shum per te sepse nuk e pret vuajtjen nga dikush qe e do. Per 4 muaj ai nuk u be i gjalle, asnjeher nuk me shkrojti dhe as me beri tel. Mbas 4 muajsh dhimbje vendosa te fejohem. Burri im eshte shum i mir, me ploteson cdo deshire, me don dhe me ben te lumtur. Mbas 4 vitesh te marteses time shfaqet ish i dashuri dhe deshiron qe te flas me mua dhe te me takoh qe te flasim ose te folim per gjerat ne te kaluaren. Me shkruajti se don te me takoj dhe per te me kerkuar falje. Nuk don te prish martesen time dhe te ndryshoj asgje ne jetet tona, tha se don te me jape nje shpjegim pse u largua nga un dhe me la 4 muaj pa asnje gjurme, dhe iku pa e dit une se ku eshte ose a eshte mire apo keq. Sipas tij si eshte penduar shum qe ka ik pa sgjegim dhe pa me pa ne sy dhe me treguar se qfar ka ndodhur dhe deshiron cdo gje te ma thot ne sy dhe te zhduket nga jeta ime prap nje here dhe pergjithmone. Nuk pranoja por me luti shum ngaqe prej dites qe do me japi shpjegim don qe dhe ai te fle rehat dhe te vazhdoj jeten e tij siq ka qene ma heret. Kerkoi nga un vetem 15 minuta koh dhe me premtoi se burri im nuk ka per ta kuptuar se nuk do ti tregoj as qe po dal me te. Kam frik. Ne njeren an dua ta dij pse me lendoi, pse u largua ashtu nga une dhe ne anen tjeter kam frik, burri im nuk ka dijeni per te kaluaren dhe nuk dua te kemi probleme ose ta lendoj. E dua shum bashkeshortin tim dhe skam per ta tradhetuar asnjeher, mirpo shum do doja ta dija arsyen e atij personi, pse ma beri kete. Ju lutem me ndihmoni, ta takoj te degjoj arsyet e tij dhe te vazhdoj jeten perseri normal ne krahet e burrit tim ose te mos ia jap ate mundesi per tu shprehur. Ju lutem pa ofendime. E dua burrin tim dhe skam per ta tradhetuar asnjeher. Ju lutem postojeni. Faleminderit