Mu ka gerdit burri, spom terhek as me flejt me ta, jam dashuru ne tjeter djal... | Histori Të Jetës

Mu ka gerdit burri, spom terhek as me flejt me ta, jam dashuru ne tjeter djal…

Mu ka gerdit burri, spom terhek as me flejt me ta, jam dashuru ne tjeter djal… – Pershendetje per ju te gjith nkado qe jeni deshta te tregoj pak ne pika te shkurta historin time jam nje vajz,grua,nene 26 vjecare jetoj ne gurbet,kur isha 18 vjecare u fejova me msitni pa dashuri nuk dojsha te fejohsha pasi kam desht ta maroj shkollen por familja ime nuk ma lejuan at gje pasi dikush i kishte then familjes time fjal qka sfolen per mu qika juve anej knej, por asnje fjal nuk ishte e vertet masanej familja ime ma gjeten burrin me msitni dulem me ket djalin ai aty me tha pom pelqen, me te vertet jam e bukur ama mtha spo te marr per bukuri po shihesh qe pej zemre qenke vajze qe me duhesh mua, nejse edhe ky ishte i bukur shum 4 vite para meje , ajo dit shkoj hatri mos mi qit familjen posht dhe ti ndali fjalt qe fliteshin per mu vendosa te fejohem , u martum 1 vit nejtum ne ks taj dulem knej perendim un kurr nuk e kam desht burrin po deshti zoti u bem me femij kur e morra vesh qe jam shtatzane mu si mem lendu e ky burri jem u gzu beso skisha zemer me ba abort se krijesa ska kurrfar faji , na gzoj zoti me 1 djal te mrekullueshum te shendosh burri im gjat gjith kohen thuajse u merrke me shok te vet neve nuk na kushtojke rendesi , dhe nje dit sa ai nuk ish ne shpi hina ne Chat folsha me nje djal dhe fillojsha qdo dit u dashurojsha me të , burrin Tim jo kur me preke gerrdi me vike prej tij , mas 4 muajve un veq Chat burri e kish vrejt qe dicka kam pasi nuk i kryejsha obligimet e mia si grua , dhe nje naT vendosa ti tregoj burrit se ty nuk tduu ata tjetrin po I tregova ai ne ato momente ishum jasht mtha eeja him mbrenda flasim mos te na degjojn kojshia , ai u nis me Hi mbrenda une jo u tutsha se mos po me maltretuh nuk guxojsha te Hi un me vete thash cka bahet det bahet do hy mbrenda se ashtu kshtu kom pas me u largu prej tij , hyna aty burri im qajke me lot pasi edhe ai e dinte qe un nuk e dua , ai me tha Eja ngat meje mos u frikso , me tha ngadal un sjam burrec me shtru maltretim ndaj femres po ti tregom pse e ke ber ket per cfar arsye un i thash nuk jam Martu me deshiren time me ty familja me martuan ndersa ty kur erdhem ktu nuk na kushtojshe rendesi as mu e as djalit veq me shok tu ter kohen andaj un fillova te hy neper chata dhe e dua 1 djal aty ai Lot smujke mi mbajt mtha qe deren ku e ke shko kur dush nese tha nuk mendon per mu mendo per femijen Ton ai ska kurrfar faji un nuk ndali , amo djalin harroe kurr Ski me pa per mu djali ishte gjithcka un aty mesova prej gabimit tim hatri djalit Tim kam nejt aty dhe e bllokova chatiin e ndrova Nr e telit edhe burri jem ma nuk dilke me shok gjat ter kohes rrike me neve , un per dit shkojsha u dashurojsha ne burrin tem Faleminderit prej Allahut tash tmerrsisht e dua shum tash jetojm te lumtur me 3 fmi qe i kemi punojm dyt kam msuuu shum prej gabimit tim kurrgjafi spo vlejke ma shum se familja yte kur ke lumturi , dashuri i ke te gjitha , veq me burr e fmi jetojm skem perzim me kerkanin pasi familja e burrit jetojn ne ks ata me dojn shum per vjehrri e kam fjalen edhe i dua se skam pas kurr zullum prej tyre shpresoj te kaloni mire te gjithhh…..