Vjehrra me mori batanijet nga dhoma ishte dimri, tha "Nuk jan tuat", me qiti ilaq ne ushqim dhe dhimbjet e... | Histori Të Jetës
batanijet

Vjehrra me mori batanijet nga dhoma ishte dimri, tha “Nuk jan tuat”, me qiti ilaq ne ushqim dhe dhimbjet e…

Vjehrra me mori batanijet nga dhoma ishte dimri, tha “Nuk jan tuat”, me qiti ilaq ne ushqim dhe dhimbjet e… – Jam 26 vjeqare jam e martuar me nje djal qe vet e zgjodhem njeri tjetrin te dy te punsuar jemi por diqka qe nuk shkon ne jeten tone jane vjehrra dhe kunata vajz, kam bere nje vit martes e kater vite qendruan te fejun, sme deshten as gjate fejese i marr me tmira i bleva edhe dhom vjehrres edhe dhurata i blej ngjyren e flokve ia blej ka 57 vjet kurre fjalet sia kthej, sa te kry nje pune vjehrra ia ndrro venin veq mem nervozu vet i kry krejt punt perveq gatimit, nuk nisem npun kurre pa i kry tgjitha punet, i flas sme flasin nga nje jave ju them ntm sma kthejne prap ju them mirmgjes, burri i sheh por nuk mund ti them hajde te ikim se eshte djal princ per ta ka lind mas 7 vitev martes nket familje, kur te vje dikush ju ndrro ftyra edhe flokt nga ftyra mi largojne kur te ec mysafiri prap sme dojne, ju jap pare per shpenzimet e shpise ato nan e bije edhe vjehrrit i flasin keq shpesh edhe e bindin ju betohem qe kurre palidhje sfoli, nuk jam shtatzane vuj nga EColi mikrobi jam duke u mjeku qe te dy kemi ket mikrob nga analizat e bera…kunata u fejua i ndihmova shum ne pune dore edhe i fala te miat ia bejsha grimin qe te duket e bukur para asaj familje por kot, burri npun une e kry me heret deri te vje ai skam me kend te flas po te jet vjehrri me flet ndonjehere por prap edhe ai i ndegjo fjalet e tyne, burrin tim e ze duke i thene oj nen kshtu sben, motres i thot fjale me rrotulla qe kshtu sben ajo i kupton ia kthen fjalet, tani burri ka fillu edhe me i percjell fjalet qe po ia thone babes se vet. Kur burri im me mbrone e me puth ne balle atyre nuk iu pelqen ato duan gjith kohes ti flasin keq per mua burrit tim, dimri qe kaloi na i mori batanijet nga dhoma vjehrra e pyta ku jane sjan tuat me tha na la ne ate te ftoft…vjehrri shkoi e mi bleu, nje jave dite kam vujt nga stomaku se ka sterpike qepet me ilaq e sme ka tregu deri sa i kam ngren qe te gjitha, cdo jave ju blejsha qebapa me tha per ksi qebapa sjemi ne zor nuk fola vetem se me nuk i blejta asnjeher jam mesuse e perderisa nxenesit mundohem ti jap kulture familjes mund tia shti flaken, mendimet ju lutem pa ofendime.