Nuk mundet te me beje Nene, ia plotesova te gjitha, dhe pas shume perpjekjeve ia gjeta bisedat me... | Histori Të Jetës
plotesova

Nuk mundet te me beje Nene, ia plotesova te gjitha, dhe pas shume perpjekjeve ia gjeta bisedat me…

Nuk mundet te me beje Nene, ia plotesova te gjitha, dhe pas shume perpjekjeve ia gjeta bisedat me… – Pershendeteje Jam nje femer 27 vjeqe e martuar, para 7 vite e takova burrin dhe perfundoi me martes qe tri vite nuk kam fmi, nga familja burrit kam maltretime fjal ofendime por meqe jam ne pune i tejkaloi disi. Me burri kam kalu shumë mire e kam desht ma shum se cdo sen ne bote I kam besu dhe shum I kam nimu, ka pas borgje kredi kam marr dhe ja kam pagu I kam renovu shpine punoj më krejt forcen qe ne mengjes ti kry punt pastaj Edhe kur kthehna se punoj ne arsim 4 or, burri ka probleme te mdha me familje se lajne me ble as veshmbathje e cenojn cdo kund prind,vllau zhivat e ky ska as rroba,qe nuk kemi fmi dr i tha munges vitaminav perdor hapa më shpres qe ma vone me u ba mire per shtatzani..I lakmoi bre edhe fmijet ne tv se le mo live po qka me ba allahu deri kur te thot, nese nuk na qon zoti fmi dr tha me ba interfilitet se nuk esht steril dhe kjo esht pozitive..por nje gje qe po ma plas zemren esht kjo: para do dite ja zana nje fb me emer tjeter kish shkru me ish kolege te fakultetit kish shkru edhe tjera ju kish than zemer, te dua, takime ka lyp,ndihm ju ka dhan më msime eshte master dhe esht msus Edhe ai dhe kur ia theva pasin bota u shembt mbi mua kjo ka ndodh qe nje jav dhe e pyta kush esht ky tha sdi e pyta veq me thuaj pse e ke ba dhe i rash me doree duke qajt e plas se zemra pom plas I thash qka kan ato femra ma shume se une mfalni po aspak e keqe sjam kam bukuri pse e bani I thash ta kam ngu qefin per cdo sen pseeeee te kam than Edhe fmi zoti mos mem fal ste lo pse Po shkruan me ate femer me kerkoj falje me tha nese ma fal kurr ma nuk ndodh u betua qe e ka ba veq hajt palidhje dhe se shum me don dhe se dot bajme interfilitet dhe se dot ndjekim cdo kshille te dr veq mos me thuaj jo Porrrr shumë po vuaj i kam than ta fala dhe spo mund ta fal ja kam permend prap Edhe pse ja fala Po vuaj shume dhe ka fillu me mu zbeh lumturia A thua e ka ba me qellim apo nga paknaqsia prind i rrine ne kry femije skemi as rroba se lajne më ble Edhe pse e ka baben npun me rrog 600 eu une e paguj mjekin oh ju lutem bre qka me ba se plasa. Ndoshta krejt kto ju kan bere bashke dhe ju kan bere boll dhe nuk ka dite kah me u shkreh kah me vepru ndoshta ka tentu te gjej lumturi diku sado pak te jete me i lumtur, Si mendoni ju qfare ka munde ta shtyj ate te beje kete veprim qe me lendoj shpirtin.