Vjehrra me ka be magji dikush tjeter po me orienton, Burri po don me e lajmeru ne polici por un nuk... | Histori Të Jetës

Vjehrra me ka be magji dikush tjeter po me orienton, Burri po don me e lajmeru ne polici por un nuk…

Vjehrra me ka be magji dikush tjeter po me orienton, Burri po don me e lajmeru ne polici por un nuk…-Pershendetje te gjith lexuesve te kesaj faqeje esht nje nder me te qelluarat ku mendemi te shprehemi lirshem se ka shum raste ku nuk mund te flasim me te afermit.Te bej edhe un nje prezantim jam 33 vjeqare nene e 4 femijve,jetoj me burrin dhe femijet,ne kosov,si gjdo fillim i martes edhe per mua ishte shum veshtir u martova me dashuri burri im nuk kishte kushte ,ne dy dhoma jetojshim un burri vjehrra kunet,aq keq ishim sa te nesermen kur u zgjova nuk kisha qka te vesh te gjith punojshin perveq burrit tim ishte i ri,vjehrra ishte e zoja veshjen e saj nuk e bente kush,un e re nuk dojsha me ngushtu burrin fola me familjen time mi dergun rrobat e gjdo gje qe kisha nevoj,burri normal nuk e ndiu veten mir tha osht dasht un mi bo kto sende po skishim rugdalje tjeter vjehrra nuk ishte e pajtimit me djalin e saj qe te martohej se ishte me i vogli,po na prap vazhduam ate tonen.Nje jav para martese burri kishte problem me nen e tij deri sa ja kishte thirr policet djalit te vet,tha kam nje hall nenen time e kam zen me nje burr tjeter ,dhe normal se per gjdo evlad esht e veshtir e kishte kercnu at burrin dhe ja kishin thirr policet,asaj i kishte vdek burri,un u mundova me gjitha mundsit e mia ta perkrah po jo me sha vjehrren i thash ti duhesh te pajtohesh,nuk ka nene te keqe ulu bisedo me te,ne asnje menyr nuk u pajtojke dikur e binda,se duhet te ket nje zgjidhje duhet te bisedojn po asnjeher nuk e kam pyet se si u be,kur dikur me tha ti nenen time nuk e njeh ajo ben magji nje gje tha dije se me te nuk du met pa tu dal,mos u ofro shum me te respektin beja po mos u lidh shum,un u qudita qysh ky me fol per nan ti ashtu deri sa deshta te ndahem prej tij,po pram kisha dhimt per te e dojsha me shpirt,u martova respekt maksimum ka pas nga un seri sa ka pas raste ku jam perla me burrin tim per te ti thon mo se gjyna nuk bon nan eki,se jam nga nje familje se mbi te gjitha esht dashuria per njeri tjetrin per familjart.Ajo gjat gjith kohes me folke keq per burrin per kunet i mallkojke ton kohen ishalla me vin gjenaze ishalla vdesin e qeso fjalve,un qka kisha mi than se nuk isha msu me degju ashtu hupsha krejt,u zgjova te pastru banesen po gjej dy hajmelia nder der ,u qudita kuj ti tregoj ,mi tregu burrit vetem boj telashe i tregova kunats tha jo kurgjo sjon edhe i mur,ama kta familjarisht e dishin per nenen e tyre,po ishin pajtu,perveq burrit,po hajt nuk folsha mos te shti probleme mes burrit e saj,mbeta shtatzane ajo gjat gjith kohes u ankojke shum ngusht spo muj me jetu me juve e qeso fjalve ton kohen,ok e boni punen me dal na me qera ,burri pa pun un shtatzane familja ime gjat gjuth kohes me ndihmojke. Dikur filloj burri pun me 150€ rrog ,me shum mundime e me shum probleme fjal telashe linda vajzen,tani burri filloj me dal naten i boni kushtet disi nuk u kthejke gjdo nat deri 5 mengjes un vetem me vajzen ,dikur e nxuna tum tradhtu me tjetren kisha maltretim prej ti pa ndal gjat gjith kohes un kurrr sdelsha as deri ne koridor,ai vazhdoj me at femer sdi sa vjet sa e mallkoj me gjith shpirt ma ka shkatrru jeten,po durova ngjitha mnyrat vetem se nuk kishte askend ne krah te familjes,dikur u semura kisha tumor me than duhesh te operohesh mir boll pata sukses,nuk mbetsha shtatzane ky i njejti po un jetojsha per vajzen time thojsha ja boj edhe nje moter apo vella nuk e le vetem,ne at koh vjehrra ton kohen me bojke presion ndaju prej ti ,un thojsha jo gjdo femer nuk eka jeten perfekt .Nje nat erdh vjehrra me ndejt dhe ton kohen mtregojke si ben magji andej kendej un smujsha me fol kurgjo aq mkish hup,gjdo nat vike,kur nje nat me tha burri ki kujdes prej saj kjo nuk po vjen per te mir,un nuk bera ze,tha kontrollo shtepin ndojher un nuk besojsha thojsha pse mu mem bo magji ku e respektoj e kqyri si nanen tem,tash te pastru banesen po i gjej disa hajmelia edhe po i them motres shko shiko qfar jan,kur ka shiku te nje hoxh ika then qe ka be magji per mi nda burr e gru,sguxojsha mi tregu burrit thojsha me shti ne nan a ka gja ma fshtir,durova smu nxinke vendi vend prap vike ajo dojsha me shku te familja jem me thojke mos gabo me shku me lan burrin vet ta bjen tjetren nshpi u nalsha se ajo mu mboni si budallic edhe ni dit prej ditve burri vurri kamer edhe po e zen ate tu lon dry me qels e ni hajmeli edhe me uj te lag banesen deri sa isha te nu vajzen ne gjum,se ai kurr si ka besu nans vet,edhe ne fund i tregoj nans vet videon krejt o Zot mu toka me mbuloj at nat,e perzuri nanen e vet ,po ajo kih pas kohe e kthejke kta ajo e din si se mu gjithmon mka shti ngjyna,vazhdum jeten me probleme gjith kohen,dikur u lodha rash ne depresion edhe femijet shum afer gjdo nje vit e gjysm,me hupi vullneti i jets edhe gjithmon e mbyllur pa dal kerkun hiq,se ky kapadaia me at femren lidhje serioze me mor per gru,po un kom pa vendos vetem femijet e mi mi shiku,jeten ferr e kam pas me provoj Zoti me smuje me gjitha po kulmi i te gjithau u be magjia e vjehrres time jam shku te hoxha mu sheri me rukje lexim te kuranit,nuk kush gje me te keqe ne jet se trupin dhe mendjeTa drejtij dikush tjeter jom lodh kam diqka ne trup me orinton vet ,o teper jam keq,burri tash esht kthy tu mundu mem gjet ilaq me gjet zgjidhje po kot vetem me keq behem deri sa me shkon mendja ta mbys veten jam shum agresive edhe me femij shum me dhimbsen nuk i mbylli syt gjat gjuth nates tu i shiku si jan a jon mir,nga meraku mos po ju ndodh diqka,tash dikush me tha te shkoj te nje hoxh behar mjekiqi ndoshta mund te bej diqka tma lehtesoj ket mundim ,gjat gjith kihes leshoj surje ne shtepi po kot ma ka mujt,vetem ai se eka provu mund ta dij,burri ne tjetren an betohet se kom me shku te vjehrra me kercnu po nuk kim deshir bre jom nan vet qka boj un memju bo diqka fmive nga inati,o zot vdiqa besomni ,tash jom ne hall mos po bon problem burri me vjehrren e shtin ne burg ajo,jes e vetme tani ajo lun me mu per qef,tash burri ka ndryshu eka pa se qka ka bo ,po von jom shkatrru,vetem fmija me mbajn gjall me jepin vullnet,jan jet per mu ,po hatri tyne nuk kom mu dorzu,me tregoni a kam qfar zidhje te qaj hoxh behar mjekiqi se i kam humb gjutha shpresat e jets,thjesht nuk jam vetvetja ,kam harru qka esht me jetu normal.Edhe burri tash po hek me mu punon mundohet per neve ,po kur me sheh se mka kap qajo e shoh se mperkrah,se ndoshta mos mem perkrah kushedi sod nuk isha gjall,ose ndoshta e nin veten fajtor per shkak te nenes se tij,po shpresoj se gjdo femer ne jet te ket fat edhe ju lutem sa me shum largojuni falltoreu magjistareu se dikur edhe rrugen ne oborr kan mejau hup,allahu i ndihmoft gjdo kuj ,faliminderit kush gjen kohen te lexoj historin time,nuk le histori pa e lexu ne ket faqe,ju pershendes te gjithve