Burri i dergon para vellaut te vet e ai as flm nuk i thot,Ja kam gjujt dukatin fytyres burrit tim sepse... | Histori Të Jetës

Burri i dergon para vellaut te vet e ai as flm nuk i thot,Ja kam gjujt dukatin fytyres burrit tim sepse…

Burri i dergon para vellaut te vet e ai as flm nuk i thot,Ja kam gjujt dukatin fytyres burrit tim sepse….-Mirmbrama ndoshta pak von por deshta te mbes anonim dhe nese ben ta postoni.Jam nje vajz 21 vjeqare dhe jetoj ne gurbet.Edhe un si shum tjer deshta me tregu historin time por ju lutem pa paragjykime se secili e ka problemet e veta dhe mendimet e veta amo asnjo sosht n lekur t tjetrit.Ka ni koh e gjat qe burri so mo i njejti me mu.Jemi bashk qe 6 vite dhe e kemi frik dasmen por jam shum ne dyshime se po kam frig se ska me zgjat mes neve.U njoftum nepermjet rrjeteve sociale dhe u dashurum teper mas ni kohe , kemi fol 5 muj o ma teper por familja ime nuk kan pranu kurr me kon bashk me to mkan rreh e gjithqka smu ka hek gazepi kurr por prap durova dhe mas dy muajve u fejume se o skishim rrug dalje se na kishim qef mu njoftu edhe pk ma shum amo prindt skishin qef nejse u fejum dhe kem nejt kogja gjat t fejum thuja ti se 2 vjet a ma shum edhe gjithqka ishte perfekte burri mka kqyr si syt e ballit ka kajt per mu se smujshim me u pa kurr se baba pa u martu ska ps qef edhe un n gurbet aj atje edhe skishim mundsi as me fol veq neper internet.Ka ndodh se ka pas me punu ne 6 mengjes e ka nejt me mu deri n 5.30 ka flejt gjys ore e ka shku npun mka desht teper.Kur shkova n kosov heren e par bonem kunorizim dhe me bleu nje komplet dukat te thjesht per konorizim edhe pse skishte shum pare por kishte qef mem gzu mu por aty ish kon problemi ma i madhi.Mas nje muji ja nisi mem bertit dhe m tha n ftyr per faj tanin vllau e nana mkan bertit me kan than gjithqka per at dukat kur e kam ni ashtu e km kap e kam gju dukatin thash merre se nuk pom vyn sen edhe aty e at dit ja kan nis problemet .Kur shkova n kosov te familja vet me ra shum me nejt dhe e pritsha me ardh edhe burri me mu ne gurbet nana dhe motra u kukatshin skishin qef me ardh aj me mu,derisa priti kunata ju tha a jeni normal qysh po kukatni nven se me u gzu qe po rehatohet ato veq kajshin nejse e me thojke vjehrra shko ti se vjen ky tani amo e disha qe svjen mo se ato dya ja kan mush kryt gjith keq per mu se motra o shum xheloze edhe i thash vjehrres jo perqka me shku edhe i tregova burrit thash qishtu mtha ajo ja nisi tu kajt tha kuku kurr si kam than e un i thash mos kaj se ti mthe burri deshti me ma mshu shuplak per faj t sajna edhe ajo e nali aty e asaj dite ja kam marr inati vjehrres.E mora me vete ne gurbet dhe jetojm ne banes ton fillimi shum mir nejse puna e stresi e krejt amo qdo dit vjehrra dhe motra e thirrin tu e shti tu i than hajde n ksoov vet edhe e thirrin kur un sjam aty mos me ni e njeher e njeva vjehrren tu i than ku osht ajo qe fol shum e i thash qe ku jam pse kur fola un shum dhe u nal spat mo qka me than edhe e ka ni vlla aj e do veq per pare ky gjith i qon qe 3 vjet e na tash po perlahum se spo kem as perveti mir e ky veq ju qon ata as faleminderit sju thojn mu me vje shum inati pse mos me falenderu se na po hjekum mi marr ato pare nejse qishtu qdo dit e ma shum po kaj sesa qe po keshi mu ka bo qdo dit zi ja ka nis edhe mem rreh nje dit e kam kap edhe thiken me myt veten ja nisi tu kajt e tu i mshu vetes e di qe mdon edhe un shum e du amo un jom dorZu tash e kem dasmen po gzona shum amo ku pe di se ska me zgat qeshtu po kam qef mi dhan fund jetes tem mfalni nese e kom zgjat shum amo spo di qka me bo jom merzit shum deshta em shpreh me dikun se skam kujt mi tregu.