Vjehrra jem se ban mend se qika i martohet e mbet me Mua, Zoti i shee krejt se kan mu la gjynahet njo ka njo! | Histori Të Jetës
mbet me Mua

Vjehrra jem se ban mend se qika i martohet e mbet me Mua, Zoti i shee krejt se kan mu la gjynahet njo ka njo!

Vjehrra jem se ban mend se qika i martohet e mbet me Mua, Zoti i shee krejt se kan mu la gjynahet njo ka njo! – Pershendetje si jeni a jeni mire.. desha me shkru diqka dhe meju shpreh dhe me pa qa mendojn njerzit… jam e martume qe 2 vite un jam lind dhe rrit ne qytet por jam martu ne katun e kom gjet vet burri me don shuuum me perkrah shum.po problemi eshte kunata dhe vjehrra ne fillim kur isha e fejuar vike kunata rrike ka 1 jave lypke me shetit e qitsha gjithkund i kom ble dhurata ja kom bo rrespektin ma tmadhin neise mir boll u martova kaloj 1 vit e gjys kunata filloj me punu dhe jaka fillu me rrit mendje po sillet keq jaka fillu mem vjedh ne dhome qe 2 muje po me mungojn senet un spo boj zo se e di qe e bon per inat veq me than qe kinse ja ngjita emrin hajnesh tasj vjehrria per inat temin ka te enen e perqafin i thojn zemer shpirt loqka jon qka tju thot ajo bajn ju bertet ata as sguxojn mu nu e qekjo asht arsyja qe spo baj zo se e di qe drejtsia nuk fiton vjehrra jeme i tutet shum shka ti thot ajo ban kur ti tham un diqka em ngon si ta vet kunaten ndron mene mu sme ban hesap hiqq ndodh kajher e shtijn burrin per mu po aj si ngon se e din qfare jom..po me ket problemin e vjedhjes spo di qysh meja bo sdi edhe sa me duru une ktaaa edhe naj dit kjo fillon dhe dukatin mema vjedh i kom tregu burrin po mka than duroo ku me duru tut vjedh qdo dit vjehrra jeme e din po i tutet qikes vet e qeshtuu mendja madhe ta then qafen kush tbon mir duhet meja kthy met mir mos harronii nuset nuk jan te kqija po vjehrra i bjen nat dit se edhe vjehrra met afru pak sbahet puna keqq.. e 90% histori tjetes jan qe vjehrrat jan tu sill keq a qifti i vjehrres tem se ban mend se qika i martohet e mbet me mu po un prap jam e njejta kom zott tutnaa mu ba njeri i keqq edhe vet kam nan e sme vjen mir me ni qe nuset e vllavit sillen keq.po neise sillen senet zoti i shee krejt krejt edhe nket dyje edhe nat dyjen tjeter kan mu laa gjynahet ok klm ANONIM JU LUTEM