S'kish ma ron n'kete jete se me ti bo 100 te zeza dikush e mos me pas fuqi sen ndaj tij, Une perjetova shume dhe... | Histori Të Jetës
mos me pas fuqi

S’kish ma ron n’kete jete se me ti bo 100 te zeza dikush e mos me pas fuqi sen ndaj tij, Une perjetova shume dhe…

S’kish ma ron n’kete jete se me ti bo 100 te zeza dikush e mos me pas fuqi sen ndaj tij, Une perjetova shume dhe… – Pershendetje du me shkru edhe une historine time . Jam nje vajze 27 vjeqare.Valla nuk ishe aspak e vertete qe ne kete jete njeriu i mire shperblehet e nuk vun te un e kunderta ka ndodh edhe osht tu ndodh . Kam qen ne lidhje 4 vite me nje djal ne fillim si krejt lidhjet thuti shpirtin po don me jep mas meje bojke shum per mu e u paraqitke serioz i ndershum phaa phaa qfar aktrimi , aktrojke si me pas kon djali ma i mire n’bote , U sillke me edukate e i kinse i kuptushem . Dikur dita dita filloi mi dal ftyra e vertete ja nisi me kallxu veten jo mos dil ktu jo mos shko aty vete tu ladru rrike filloi mem bo malltretime vete bojke qka dojke mu sum lejke me livrit veq mem shkel mem shtyp. Diten e niske mare ai nese ma shkatrrojke diten tem veq kqyrke qysh mem nençmu e poshtru . Filloi mu bo edhe agresiv shum se per me i mblu flliqsinat e veta dojke sa ma shum mem izolu qe mos mja marr vesh.Qatu nisa me dyshu shumm se mos ndoshta vete po i bon qato sene e po kqyri me mu gjujt pa kurfar arysje . Nuk ka lon te zeze pa ma bo sa here dojsha mu nda me ka kercenu ndaq mka maltretu mka bo zullum ,presion psqik. Jom pas mbet asht e lkur as nuk flejsha as nuk hajsha mire ja nisa as veten mos me desht . S’kisha mo as deshire per jete qaq shum qe rash ne depresion. As nuk e kisha kerkon mem motivu, kshillu sadopak. Ma nfund pshtova prej tij u lodh edhe ai dikur e mu largu .Shyqyr ma nfund u ndame e besova ne Zot qe masi kom bo durim kam mu shperblu me t’mirat.Qe njeri i keq e peson e i mire del ne selamet ,po s’ish e vertete mi boni 100 te zeza ai pis edhe si mas miri osht tu jetu me tana t’mirat e zotit . Un jom met pa kurgjo hiq.Ahh bre lexues nuk ish e vertete qe njeri i keq e peson realiteti sot osht qe ata te drejtit e pesojn se qifti tij veq sa po lulzojke .E di qe krejt keni me thon durim se bohet mire po nuk osht tu u bo hiq valla . S’kish ma ron n’kete jete se me ti bo 100 te zeza dikush e mos me pas fuqi sen ndaj tij plus nfund ai me pas ai te mirat e botes e jo une qe isha pa faj .Sa e padrejte jeta osht te godet aty ku te dhemb shum , spo di mo as qka me besu nkete dynja a thu a ka drejtsi kund ? a veq padrejtsi a thu i keqi a e peson e i miri fiton ?!M’ka humb durimi e m’ka humb besimi qe ka mu bo mire .Ju pershndes te gjithve edhe i mirepres komentet e juaja me ngjarje e pervoja te ndryshme nga jeta juaj !