Vjehrra jem eshte e poshter dhe eshte grua dyftyreshe,Ja kam thirr policin se me ka rreh pasi qe kam lind... | Histori Të Jetës

Vjehrra jem eshte e poshter dhe eshte grua dyftyreshe,Ja kam thirr policin se me ka maltretu pasi qe kam lind…

Vjehrra jem eshte e poshter dhe eshte grua dyftyreshe,Ja kam thirr policin se me ka maltretu pasi qe kam lind…-Anonime.Jam nje grua 30vjeqare e martuar kam edhe femi si drita elahmdulilah prej Allahut nuk po ju shkruaj per kshill as per argje po po shkruaj nga zemra e plast sä qe po hjeku nga njerzit e poshter qe ishin pa zemer tash jetoj me burr dhe femij vetem ne nje banes me familjen e burrit kam jetu 2 vite po aty kur kam shku nuse nmoshen 19vjeqare nje jav mka shku mir ppr dikur ja nisen problme fjal dhe un nisa mu ba njeri si e trent nga fjalet e vjerres psiqikish nisa mu smu kerkush sdike as sme ndihmojke qka kam burrin si thojn i urt e budall nejse po bi pikave shkutta sa kam jetu aty kam pas ankthe qarshafat e shkyme teshat me humbshin pasha gjak ne banjon time ne dhom nje femi e kam pushtu 2muajshe nuk i punojke zemra kam pas mas gjak derdhje 2 muaj stres nervoz krejt i kom duru po e keqja se skom pas perkrahje prej kerkuj deri dikur sa e pash veten se po marr fund i tregova prindeve edhe pse nuk kisha fuqi mi tregu mi merzit sepse jetoj ne mergim e krejt kto i kam perjetu prej ni personi qe e dashta si nan qe e lash e mundova sa ma shum me dasht ajo ishte vjerra jem e poshter qe esht nje grua dy fttyreshe deri sa e zura duke ber vllaut vet duqka e zura keq edhe meta e habitur po se qela kurr llafin me ta sdi pse sdi qka mbani sdi as vet eharrova qata qe e pava e kurr si tregova kekruj i harrova ato tesha shkyme ata gjak por me von mu kujtuan krejt edhe pash njeher anderr ata duke merr me kto pun ndyta edhe kam qen te hoxha ne rukje mi ka largu krjet sehirt po prap lir jam kthy un budallic tuj than hakt mos hi gjynah se kjo sban asi po kot prap ja nisa mu ndi keq me shnet keq me burr burri jem qe sa tu mundu me gjrt pun me marr leje krejt ju kan mshel rrugt e pse a thuu?? un sa tu mujt tu e lut burrin falu sa mujsh edhe vet falem e lus Allahun me me largu prej keqes un me ta sjam tu fol as fmin spo ja la me shku se fmija jan si drita qe veq Allahu si ka dit me mi fal por kan nje problem met folum edhe dyshoj se ajo ka lidhje diqka ktu un kam humb besimin te ajo si me pa drwqin me pa ata mduket burri im eka nan se nali kurr let shkon let e don qysh don sju perzina po ikam than se per mu e fmin emi u vdek vallaj deshmit ar ekam Allahun qe rrej ekom dasht po qysh thojn pa jetu me nejt me ta se din qysh osht deri sa ekom pa se ish rrence dallavergjike e poshter gjith dit e nat ja ngojsha fjalt e saj veq imerrke grat neper goj tu fol keq per to subhanallah kur u zatetke perqafe e kishe poj du vetmeveti thejsha qa osht puna e ksaaj gruje..kur burri nuk ish ne shpi ne muajn e par marteses ma bojke mu oo ky djali jem budall osht??kuku thejsha qysh budall a me budall koksha martu a kur vike burri krejt tjera fjal nven si mem fol fjal tmira per burr per djal tvetin folke mrapsht veq ekish mi da un prej tij nejse gjithqka kam perjetu ne shkoll nisa me shku me msu gjuhwn ma bajke shko mos fol me asni nuse shqiptare me asnja se veq shkoll shpi po dikur gjeta ni shoqe u pelqym shikum par po tuta qysh mintregu vjerres nejse i tregova ajo fill ama emrin ku jeton ajo me kan jeton krejt u dasht letrat mja qit mej tregu kush e qysh ma bani thirre ni dit let vjen e thirra erdh ja nisi kjo me ata shoqen llaf e muhabet mu dok se ja gjeta ksaj ni shoqe e jo vetit me at shoqen u bana si me moter me dojke edhe edojsha kur shkojshim shkoll bashk e vishim me merrke me shetitjw me than drejteb kisha qef se umerzitsha per familje edhe gjith diten mshel tuj ba pun u bana si budall po edhe kur dilsha me ta um fluge edhe ajo ni un kur shkojsha vet te ajo shoqja me nejt kjo i qojke hunt sdisha qka kau dasht jo bashk jo hiq pas sa kohesh me at shoqen bashk ndodhi diqka qe as sot skam pergjige qka ka ndodh qka ka ajo shoqja qe mu ka largu pas shum problemeve un sdurova ma se me erdh gjendja mi pru policin shpi se me maltretuen kta se durova isha hallush qysh thojn kur lind gruja javt e para ja thirra policin e dola prej asaj banese dola ne xhenet prej ferrit me at shoqen umurrem vesh se shoqrija jon me vazhdu se edonim njana tjetrn po mas sdisa muajve un gjith budallica tuj ja qel deren vjerres ooo sot sja fali vetes pse u bajsha nudallic i shkojsha kur ma ka nxi jeten mka lan me trauma ni gru 60vjet mu merr me nje vajz re eme lan ashtu mos me na lan rahat me burr nven mju knaq zemra ja qojsha fmin 2 3 her njav se kerkush sja qel deren ma***es veq un ju bana si qik po ajo ska qika as sdin qa osht me pas ni qikveq sja fali vetes po apet masi gjith sa her jam shku kom than pe baj per hir Allahut e kekruj tjeter edhe pak haku burrit e ajo me veti ku osht per at shoqen un veq qito fjal ja kom than valla ajo mka shoqe mu me mu po don me kalu sen ma shum sen skom dit u ba ni jav u ba dy shkun mujt ajo shoqja spom pergjigjet spom ma kthen sms mu pam shku menja te vjerra e tu elut at shoqen tregom ake ni diqka a qka ki ajo veq nje sms ma ka kthy mka than se je person shum imir e te uroj fat ne jet ma kurr skam dit qka ka pas kom kajt jam merzit por tash mka ra men von osht tash kjo e ka thirr me siguri ika than diqka ma ka prish punt edhe sdon mem, nejse tash ikam gjet do tjera shoqe edhe kto mi ka thirr neper tel mem prish me to po kto te meqme jan kan mkan tregu edhe ikena sqaru senet po qa po du me than se ajo ja ka marr vetit ftyren ska dit me kan vjerr as nan mos me lendu djalin e vet se gjyanh qit djal e ka po sdin njeri pse jan kta njerz kshtu a tuten prej zotit kto qe ka zot e ka mi lendu herkur do lutna te zoti mem fal nese kom ba un najgabim qe spo ena me ta e spo ila fmin me shku se as fmija ma spe dojn as spe permenin se bertitke nersy fmive ma jam than Allah mfal qe nashta po gaboj po larg sajna …Selam Alejkum te gjithve inshalla mledhin men se deken e kem herkurdo …