Deshira ime ishte ta ndaj nga ajo qe ishin familjarisht,Doja ta beja per vete,te dy qanim kur ishim se bashku dhe kishim dashuri te madhe... | Histori Të Jetës

Deshira ime ishte ta ndaj nga ajo qe ishin familjarisht,Doja ta beja per vete,te dy qanim kur ishim se bashku dhe kishim dashuri te madhe…

Deshira ime ishte ta ndaj nga ajo qe ishin familjarisht,Doja ta beja per vete,te dy qanim kur ishim se bashku dhe kishim dashuri te madhe…-Pershendetje histori te jetes. Si krejt njerzit qe po kan halle derte e po ju shkrujn juve,dashta edhe un me jau tregu historin tem. Para 8 muajve e kom njoft 1 djal,ai ka banu ne ndertesen e njejt ne prishtin,dhe jemi kon ne tnjejtin kat. Jemi njoftu edhe kemi nis me fol,mu taku shum shpesh. Pas 2 jave ,un isha te ai edhe ja nisi tu mthon qe ti nuk em meriton mu,ti sje ashtu qysh kom mendu qe je bla bla. Edhe filloj ajo pjesa me e keqe,ku un deri tjem gjall skom me harru… Na dyt u dashurum me njoni tjetrin,smujshim pa njoni tjetrin.. Se ai mkish rrejt per numer e per shum sene tjera un se kom dit,edhe pse jom mundu me zbulu po asniher skom mujt me gjet diqka.. Ai mtha qe osht nlidhje me 1 qik tjeter qe 5 vjet,po qat koh sa jom kon un me to ai ish pas nda qe 1 muj,po ajo nderkoh i ka shkru..edhe ky mtha mu qe ti sem meriton un sjom per ty,ti je njeri ma i mir qe e kom njoft deri tash,kom mendu qe je ku** per me tnxon,po smke dal ashtu. N’sy mtha qe smunet pa at qiken,qe e don ata,e un u shokova nuk mujsha me besu,ai e vazhdoi tregimin e vet,edhe kur e perfundoi ..mtha a ki me thon najsen..i thash a e din qe e ke gjet njerin ma tbut me lendu,qysh ke mujt? Ai me lot nsy mtha mfal mfal mfal ,tha thujum idiot thujum te urrej,thash jo un nuk muj kurr. Ai mperqafke sem lshojke,thojkee qe spo muj pa ty Un dmth u largova edhe pas ni kohe prap u bonem bashk edhe pse e disha qe ai e ka familjarisht ,po smujshim pa njoni tjetrin,smujke mu largu prej meje ai,thojke mke ftof prej asaj e une u gzojsha se qat qellim e kisha me nda prej saj edhe pse ishin familjarisht dojsha me bo per vete se e dojsha shum edhe ai mu teper shum me ka dasht, e saher u takojshmi veq tu u perqaf e tu u puth rrishim bashk asniher skemi pas fjal te keqija mes vete po kaniher veq u merzitshmi te dy kur e dishmi se qfar gjendje e kemi tu e mar parasysh ai me tjetren lidhje familjare e dashurin e madhe e kemi pas ne mesin ton .edhe pse na dy ma shum kem fol kem kesh,kem bo hjg. Me fjal tshkurta na e kem vazhdu 8 muj lidhjen tinza,e kom dit qe osht gabim,e kom dit qe jem tu bo gjynah, po smujshim.. Po prap ai nuk e ka lon ata,e mu bo me mu,nese u lidh me mu qaq shum e mdojke pse se la ata? Tash lidhja jon ka marr fund mo se kom pa po qdo dit un menoj per to.. Dashta me dit mendimin e juj pse ai nuk e ka lon ata,e pse ka vazhdu me mu deri tash.. Faleminderit krejtve,qdo kshill,kritik e marr parasysh.