Po ta rrefeja ne ndonji emisoin televiziv u garantoj se te gjith publiku do te qanin,Historia ime me ate grua e cila esht e martuar do te... | Histori Të Jetës

Po ta rrefeja ne ndonji emisoin televiziv u garantoj se te gjith publiku do te qanin,Historia ime me ate grua e cila esht e martuar do te…

Po ta rrefeja ne ndonji emisoin televiziv u garantoj se te gjith publiku do te qanin,Historia ime me ate grua e cila esht e martuar do te…-Pershendetje miq kam per te rrefyer nji ngjarje dashurie shpresoj qe dotju prek gjithve: Sikur shum student fillova dhe un studimet qe ne diten e pare kur berem njoftimin mes shokeve dhe shoqeve shikimi i par i yni ishte te shikonim ne fytira njeri tjetrin se kush jemi dhe nga vijme, nga te gjith qe ishim kur pash nji fytir aq e bukur saqe i gjith trupi u rrenqeth ne ato caste dhe i thoja vetes kjo fytir dotme ndjek gjtih jeten dhe me kaq mbarova filluan studimet secili zgjodhi shoqerin e ngushte ne grupacione dhe kalonim shum bukur un si cdo mashkull lendupoja pas femrave kaloja me ferma me shoqe me shoke ditet kalonin javet kalonin muajet kalonin vitet kalonin por edhe pse kaloja me femra te ndryshme fytira e saj nuk hiqet dot nga menjda ime ishim ne shoqeri por nuk kisha guxim dot te ja shpaloja ndjenjat e vecanta qe kisha per te mendimet endejn synpatin por pas vitit te dyte filloja ti jap disa shenja se un jam tersisht i dashuruar pas saj edhe pse kuptova se ajo ishte e fejuar nji ashtu dhe un i fejuar por vereja se sikur fytira e saj cdo dit qante zbashku me zemren e saj sepse nuk perjeetonke ditet e mira mete fejuarin ne ne kete koh ishim ende dy shok shum te mire ndihmonim njeri tjetrin per cfar kishim nevoje ne studime ne provima ne shum sene dhe erdhi nji dit qe me tregoj gjithcka qe perjeton mete fejuarin apsektet negative kur degjova ket refim dashurie te kalbur ju them drejte kurr asnji njeri nuk me lendoi kaq shum sic me lendoi ajo me ate rrefim kaq tragjik vajza ishte shum e bukur saqe dallohej si nga mesimet si nga sjelljet si nga buzeqeshjet si nga kultura thejesht ishte nji person ideal te cilin e enderroja ter jeten ta kem pran nji person te till edhe pse vetem me isha un i fejuar filluan bisedimet mes meje dhe saj dit e perdit filluam ta pelqenim shum njeri tjetrin thuajse pelqenim gjithcka qe kishim ne vete mir po muri ishte i cili na ndalonte se un i fejuar dhe ajo e fejuar muajte po kalojn dhe dashuria po fellohet tek njeri tjetrit sa e sa me shum ne vitin e trete te studimeve erdh koha qe un i thash ndegjo ti do ndahesh nga i fejuari un nga e fejuara dhe do behemi bashk njiher e gjithmon sepse e duam njeri tjetrin kur ndegjoi ket oferte per nji caste u shokua dhe un kisha shum siqerte ket oferte pas kesaj bisede nji jave nuk u pame me dhe pa prit mbas me telfonon e fejuara dhe me thot te bejme nji kontrolle tek mjeku sepse dicka nuk esht ne regull mora te fejuaren shkuam ne mjek pa prit mas degjova lajmin se fejuara ime eshte shtatzene dhe kishte dy bineqe ne barke nji lajm i cili ne fillim me shokoi mora nji shok te madh por perseri nuk e besoja sepse ishte fillimi i shtazanise dhe nuk disha sigurte a esht e vertet dhe filloja ta kercenoja te fejuaren o dote pastrohesh o me mua kurr nuk do jesh zbashku shkuam perseri tek mjeku per te pastruar shtatzenine pa prit mas me fton mjekja brenda dhe thot shiko ne kopjutere dhe shihe se cka don te besh kur shikova shihja dy bineqe duke levizur mbi tre muaj ne barkun e te fejuares sime dhe mnjiher mora shoqen dhe thash vetes edhe pse jam i dashuruar diku tjeter marrezisht keta femije dote lindin dhe doti dua shum per hir te zotit dolem nga mjeku e fejuara iku ne shtepi dhe un nji ashtu ne shtepi filloka te qaje shum shum sepse meqe e fejuara ishke shtatezene un dhe duhesha pa tjeter te martohesha menji procedure same te shpejte caktuam daten e marteses dhe kjo ndodhi per dy jave u martova gjat dy javeve nuk shkova ne fakultet pas dy javeve kur takova shoket shoqet ne fakultet te gjith ma uruan por vetem ajo e cila i dhash fjal te bashkohemi nuk me uroi edhe pse kishte te drejte sepse un nga nji kend edhe e genjeva por un pa e kutpuar te verteten un isha shum i sinqerte per ndarjen por ja qe femijet ishin ata qe me ndaluan per cdo veprim te metutjeshem ajo vetem me shikoi me nji shikim sikur doji te me thoshte mmmme ngule thik pas shpinde me genjeve shum fell dhe iku pa me then nji fjale kaluan diku 3 ose 4 muaj dhe ajo asnji pershendetje nuk ma jepte edhe pse sma jepte rastin ti tregoja te vretetn se ishin femijet te cilet paskan qen muri yn i perjeteshem qe nuk dote jemi kurr zbashku por ja qe erdhi edhe ai moment kur nji dit ne nji qosh te fakultetit e takova dhe fillova teja sqaroj ngjarjen nga e para deri ne fund nuk e besonte dot nuke besonte ket deri sa femijet linden dhe e kuptoi te verteten por un vetem isha i dashuruar tmerresisht edhe pse isha i martuar filluan kontaktet perseri si ne telefonata si ne fakultet si cdo kunde por cdo gje ne menyre te fshehte nga shoqet dhe nga shoket cdo dit rrefenim per jeten e njeri tjetrit kur dhe erdhi momenti dhe shkembiem puthjet e njeri tjetrit nga ai momente filloi gjithcka me ndryshe bejim takime cdo muaj ne menyr sa me te fshehete ajo nuk ishte aspak e kenaqur me sjelljen e te fejuarit me menyrat e nji dashuria se si funksionon mes nji qifti dhe nji ashtu dhe un kisha probleme cdo dit kur bija nga fakulteti qaja dhe vetem qaja pse nuke kam per grua erdh nji kohe dhe mbaruam fakultetin secili u shperndam ne drejtime te ndryshme por fati qe ishim te nji vendi dhe kishim mundesi te shihemi edhe pas studimeve pas nji kohe ajo filloi te punonte ne nji bizhuteri gati 1 vjet qe punonte atje un cdo dit dhe cdo nat ulesha pran nji vendi dhe vetem e shikoja se cpo ben si poe kalon diten ne pune edhe pse ajo nuk edinte ket se un jam jasht bizhuteris binte shi frynete era por un skisha te ndalur pas saje edhe pse isha i martuar smundesha ta kaloj diten apo naten pa e pare ate ndonjiher hyja ne bizhuteri fshehtas kinse po blija dicka dhe shfrytzonim mundesin se paku tja preknim doren njeri tjetrin sepse tanime takimet filluan te beheshin te veshtira sepse me nuk ishim ne fakultet un isha i martuar ajo e fejuar dhe ishte e pa mundur te takoheshim me shpesh vinte ndonji mundesi por shum rralle erdh koha dhe ajo te martohet ishte stina e veres dhe perfundoj puneni erdhi dita qe te martohet por per fat keq u martua ne nji restorant ku un punoja ne sezona verore si kamarier burri saj caktoi dasemen ku un punoja jo per ndonji qellim por ja qe ishte kucidence dhe i mjeri un perjetova ter naten e dasmes se saj dhe me e keqja qe un sherbeva si kamarier ne ate dasme gjithcka ishte enderr mbaroi dasma por per mua dhe per ate si mbaroi vetem ne edime dhe zoti pasi qe shkoi nga restoranti un fillova te qaj te qaj deri ne mengjes ate nate nuk munda ta pranoja se e humba pergjithmon gati nji jave cdo dit qaja pas marteses mendova se me nuk dote paraqitet tek un por pas dy javeve shoh nji thirrje me numer te fshehte kur hapa ndegjova zerin e saj ne ato caste mendoja se e ter bota ishte e imja biseduam nji kohe te shkurter dhe me tha qe nese do kem mundesi dote takohemi dhe mete vertet u takuam edhe pse nuke besoja por e doja shum dhe me donte shum gjithcka ishim ne gjendje te japim per njeri tjetrin vazhduan kontaktet fshehtas edhe pse burri saj pas martetses ende nuk kishte ndryshuar sjelljet ende ishte mete vjetren sepse cdo gje te mire dhe te keqe ja rrefenim njeri tjetrin thejsht aq kemi qen te lidhur per njeri tjetrin ishim miq ishim shoke ishim te dashur ishim gjithcka ne cdo sfer te jetes qe perjetonim te mir apo te keqe ja shpalonim njeri tjetrit edhe pse un familjen e burrit saj e njihsha shum mir dhe kam pas paralajmeruar shum her se me at burr qe ke u martove por te kesh parasyshe se kurr nuk do jesh e lumtur sepse nuk pershateni ne asnji rruge por ajo edhe pse perjetonte gjera te tmerrsishme nga burri si ne goditje maltretime e cka jo te keqe ofendime e gjithcka qe nuki takon nji mashkulli por ajo ishte aq kokeforte e pranonte gjith ate torture dhe nuk u ndante dot sepse me thonte mua mi mori vitet mete mira te jetes qe nga vitet e 18 e deri 26 vite un me edhe nese ndahem meqe me ty nuk munda te martohesha me tjeter nuk mundem te perjetoj nji jet mete mire filloi perseri te punonte pun private un perseri cdo dit dhe cdo nat e percjella prej se largu duke shkuar ne pune dhe duke ardhur shkoja pran punes saj rrija ne veture dhe vetem e shikoja nga dritaret duke punuar me shoqeronte vetem muzika dhe lotet e mij ne 4 vende te punes qe ka punuar me muaj diku diku vite un isha pas saj duke perjetuar dhimbjen qe sjemi zbashku ishim te nji qyteti por aq e mbanim fshehtas lidhjen saqe edhe edhe ne rrug kur takoheshim nuk guxonim ta pershendesim njeri tjetrin njeri tjetrin se mos ndoshta mundet te na shoh ndokush takoheshim por shum rralle ndoshta njiher ne 2 muaj ose 3 edhe ate vetem nga dy or zgjate ai takim erdh koha dhe la punen private dhe nuk punonte me sepse mbeti dhe ajo shtatezen pasi lindi femijen mendoi se tani burri dote ndryshoj sjelljet me ate per hir te femijes por jo ajo nuk dodhi perseri un edhe pse punoja cdo her si ne pun private po ashtu edhe shteterore un isha pas saj cdo her qe dilte ne qytet un isha ku isha nese me tregonte se jam ne qytet duke shetitur pa tjeter shkoja vetem per ta par si po ecte cfar ka veshur me ke esht gjithcka e saj me interesonte sepse e doja tmerresisht edhe pse kisha ne shtepi gruan femijet prinderit punen kushtet shum te mira un asnjiher nuk llogarita asgje duke vajtur pas saj cdo moment mendoja per te cdo her kur bija ne gjum zbashku me fytyren e saj me zinte gjumi dhe zbashku me fytiren e saj zgjohesha nga gjumi thjesht cdo gje mendoja per ate por cdo dit vinte duke u ngushtuar lidhja jon un tmerresisht u terbova deri sa erdha ne nji situate dhe i ofrova qe nji dit dote ikim zbashku diku dhe moste kthehemi kurr pranova te braktisi gjithcka me femije me grua me familje me pune me gjithcka sepse pa te dicka jeta ime nuk kishte kuptimin por ajo ma ktheu se un nuk dua te iki per lumturin time dhe tenden te mbesin femijet e tu jetim kete nuke pranoj asnjiher qe shum rrallle femer alle femer qe dota bente ket gjest shum me vlere edhe pse me donte shum por nuk deshi te me ndan nga femijet e mij per lumturin tone jeta po vazhdonte mete mira e mete kqija dhe kjo lidhje zgjati diku 8 vite fshehtas e dinim vetem un ajo dhe zoti kaluam shum torturime shum dhimbje shum sakrifica por ja qe nuk mundem te jemi zbashku them drejten per te sqaruar cdo detaj me siguri dote duhet te flas me muaj ende jemi ne kontak nuk mundemi te ndahemi dot nuk mundemi te rrim pa kontaktuar edhe pse takimet kimet vetem se kan filluar te zbehen shum sepse esht e pa mundur te takohet me mua por un frigohem ta braktisi sepse them me veten athua kur dote ket probleme me burrin perseri si gileme me burrinjithiher kujt doti rrefehet kush dotja shuaj mallin veshtirsit qe doti kaloj pa mua cdo pun qe ka bere me ka treguar mua po ashtu dhe ikam treguar thjesht kemi qen shum fort te lidhur per njeri tjetrin jem perhstatur si nga bukuria si nga idet si nga kultuar thuaj se gjith pikat e jetes na kan bashkuar ajo ende vazhdon te ket probem martesore thjesht ne ate shtepi esht sherbetore asgje tjeter por tash nuk mundet te ndahet edhe me keq sepse ka vjazen dhe po te ndahet vajzaen smund ta mar esht shum nji situat e komplikuar qe po ta rrefeja ne ndonji emisoin televiziv u garantoj se do qaj i gjith publiku edi qe gjith kush nuke pelqen ndoshta ket tragjedi ti themi por ja qe ndodhi ajo qe as ne nuke pritem se do ndohe dhe jemi nji situat thjesht e rend per njeriun por kemi ngrit duart lart nga Zoti dhe pa tjeter ta braktisim njeri tjetrin……..rrrespetkt per gjith ju qe e lexoni ket histori shum te vertet dashurie nese komentoni kam deshir ta flisni te vertet sikur te ishit ju ne vendin tone kjo ngjarje ka ndodhur ne nji qytet te Kosoves……….KY ESHT RREFIM I NJI MIKUT TIM TE NGUSHTE QE AS UN NUKE NJOH SE KUSH ESHT VJAZA E CILA E DONTE VETEM KISHA OBLIGIM TJA RREFEJA SE KESHTU ME KA POROSITUR……