Vjehrra i tha burrit largo nusen nga shtepija, burri ja kthehu " Nane a don me nejt me neve a te djali tjeter", ajo mori rrobat dhe iku, kam frik se mos kemi... | Histori Të Jetës
Vjehrra i tha burrit largo nusen nga shtepija, burri ja kthehu " Nane a don me nejt me neve a te djali tjeter", ajo mori rrobat dhe iku, kam frik se mos kemi...

Vjehrra i tha burrit largo nusen nga shtepija, burri ja kthehu ” Nane a don me nejt me neve a te djali tjeter”, ajo mori rrobat dhe iku, kam frik se mos kemi…

Vjehrra i tha burrit largo nusen nga shtepija, burri ja kthehu ” Nane a don me nejt me neve a te djali tjeter”, ajo mori rrobat dhe iku, kam frik se mos kemi…-Pershendetje un jam nje femer 36 vjeqe desha te ndaj historin time me ju dhe te mar keshilla po filloj te ju tregoj jeten time nga dita e par e marteses vuajta shum dhe durova nga dashuria burri sme donte fort veq se i kisha mbet ne der skishte se ku me qonte ni ashtu dhe nana e vet sme donte fare dhe mbas 1 vit e ca e linda femijen e par dhe kaluan disa muaj u ndan vllaznit vjehrra i ra shorti me ardh me mu po kur erdh me mu ne fillim u sillke mir i kaluam disa muaj dhe mbeta shtatzane prap nga problemet me shtatzani mu desh te hekja dhe kur u ktheva ne shpi ajo sme donte kaluan gati 2 jav ne ashtu ne debat te ashper ne mes vete nuk me linte te qet me fliste qka i vinte te goja isha shum e lodhur kunatat e shtishin me fol her njona her tjetra me kishin inat se burri me rrinte te kryt tum ma rujt gojen dhe ja futen zilin edhe vjehrres edhe sot me kan zili o zot un punoj shum punoj per fmit e mi dhe se di pse me kan inat mundoheshin te fusin perqarje edhe tek motrat e burrit dhe ato nuk e degjojshin muhabetin e ktyne sepse un qe ne fillim te martese nuk isha mir me shendet duhet te beja nderhyrje me operacion qe te mbesja shtatzane faji ishte tek un dhe ato i fuseshin fjalet ne vesh vjehrres se nuk esht per djalin kjo fuhet te largohet ngs shtepia nuk po fshin spo i kryn punt un me te vertet nuk mundesha ne at koh ti arrija gjitha punet sepse ashtu e kisha punen jo qe nuk doja por smundesha nuk guzoja ate e kisha me urdher te mjekut jo pse doja un te shtiresha ose sdoja te punoja dhe i tha burrit leshoje nusen mbas asaj fjale burri u prek shum dhe i tha jo nan si po flet ashtu nuk lshohet nusja dhe filluan ata debatin nderhyn dhe te tjert un shkova ne dhom dhe kur erdh burri i thash un prej ksaj shpie nuk dal pa e mar fmin me veti edhe le qe kom me mar po skeni me pa ma me sy as nja dhe fillova ti bej gjerat gati te iki nga ajo shtepi dhe ja tregova burrit se as te familja ime nuk do shkoj do shkoj ne prishtin tek instituti per mbrojtjen e grave dhe femijeve aty te mbyllem qe mos te kem kontakt nga jasht me askend burri me luti dhe me tha duro veq edhe pak duro dhe u ndala i tha nenes se tij a don te rrish me ne a don te shkosh tek djemt tjer se un smundem me shkatrru familjen dhe ajo iku tek djali i vogel mori rrobat dhe iku kaluan vite ne pa fol ne mes vete u perqa familja vuajta shum mbas disa kohe burri ra nga skelet dhe theu kemben e djatht dhe mbeti i pa levizshem 8 muaj nja ashtu vuajta nuk me ofronte kush ndihm sepse me kishin kap me inat por un i jam drejtuar zotit qe ai te me ndihmoj dhe me ndihmen e atij mbad 8 mujsh burri largoj shtagat dhe tsni esht mir e punon burri mu dhimbte ne shpirt dhe prap sot me dhimbet kemi 4 femij tani kemi ndertu shpien ton jetojm te lumtur shum por ajo breng nuk po me hiqet po kam frik se mos jemi ngarku me nanen e burrit ne kemi pas vetem kto konflikte qe i ceka ne allah po ju betohna se kjo esht e verteta nuk ka as nje tjeter zoti esht deshmitar vetem desha nje keshill nga ju njerz te mir qe po te ishi si puna ime qfar do kishi vepruar ju pershendes dhe ju deshiroj nje jet pa brenga te gjith juve njerz qe e meritoni