Nga merzija qe linda vajzen dhe jo djal burri pinte ne spital dhe thoshte fjale te renda, kur i martova thoshte sot nuk kam fest por... | Histori Të Jetës
Nga merzija qe linda vajzen dhe jo djal burri pinte ne spital dhe thoshte fjale te renda, kur i martova thoshte sot nuk kam fest por...

Nga merzija qe linda vajzen dhe jo djal burri pinte ne spital dhe thoshte fjale te renda, kur i martova thoshte sot nuk kam fest por…

Nga merzija qe linda vajzen dhe jo djal burri pinte ne spital dhe thoshte fjale te renda, kur i martova thoshte sot nuk kam fest por…- Pershendetje Histori Te jetes dua te mbetem anonime do ju tregoj sistorine e jetes time Jam 55 vjece po’ e nis u rrita ne nje familje shume te shendoshe ne moshen 14 vjece me ngacmonin djemt se isha e dobet e gjate u njoha ne nje djale qe u be burri in ne moshen 15 u fejova familja e time sishte e denje per ne po’ une e doja djalin sa nuk mendoja me gjate Isha ne gjimnaz ne vitin e dyte me zor e perfundova se ai nuk donte ishte xheloz mbarova shkollen ne vite te trete SME la u merzita shume u ndava nga shoqet me pas une ne shtepi me thoshte ti shikoja ti beja punet ne shtepi e e tije rrija atje me ore se ishin 4 dhem e shpia ishte e papaster kisha merak te haha ne fillim me rrihet pse nuk haja une qaja po’ stregona nga prinderit kaloj kaloj Pak kohe sa morra te gatuaja une per 4 vite fejese u martuan ai iu shtua shum xhelozia as Ke prinderit SME lente mbeta shtatezene per 9 muaj cdo dite thoshte cuni in mreti im erdhi koha Linda goce u merzit più alkol dhe me erdhi ne spital me shante me fjale banale mbas spitalit shkova ne shtepi ska me keq u nxehte me rrihet kot per nje gje te Vogel une isha e trembur por nuk flisja me njeri vuaja ne vetvete mas 18 muaj ngela prap shtatezene bera vajzen prap kishin nje dhome Ke shpia burrit vellezerit u zinin me njeri tjetrin mu rriten Pak gocat ftillova Pune i coja ne cerdhe e kopesht.Me vone i hoqe nga kopshi se mu semure njera e vendosem te mbajne me thene une ne turnin Tim isha ne rregull ndersa ai i mbyllte me cels dhe shkonte ne klub pinte deri se iu be ves ikem mortem banese tjeter atje ku punaja une punonte dhe ai sdonte ti flisja njerezve ul koken me thoshte dhe une keshtu beja ne kohen e demokracise ndryshoja me per keq gocat u rriten u shkolluan une punoja ne vend tjeter kur arrija ne shtepi thoja ku do shkoj mas Ca’ kopesht u semur u shtruam 4 here ne spital po’ aksident me motore po’ i lire dhe ne spital me ofendonte me fjalor te piset personeli i spitalit me thoshte leke te vuaj mos i be yzmet Deri ne moshen 35 vjece e doja edhe pse vuaja por me pas urrejtje dhe keshtu me vuajtje nga koka e tije u fejuat goca pare u martua por ai nuk gezoi thoshte kam morg me vone beri dhe nje aksident te rende ne spital ia doli se vinte me i keq fjala shendet iu duket plac nje idte ishim vetem me t’ha sot do te mar jeten une i thash me ler se jam lodhur nga puna ai me kapi prej flokesh me terhoqi une e shtyva ai me hothi ne time e me grushta e shkelma si nje kafshe morri th*** u tmerrova kapa nje bidone uji i gjuajta ne shpatrll ai kushte semundje ne koke ika shpetova me doren me gjak dola me bere denancim se spo duroja me vendosa e holla ne gjygje por ai asnje dite nuk u paraqit thoshte skam grua per te ndare me pas u semure nga diagnoza doli me semundje te keqe per 3 muaj iku mbaroj nderrone jete Ka 12 vite une jetoj vajzat i kam te martuara une punoj ne itali mbaj nje zhonje Dhe per mua seshte e lente jeta Rrespekte ju pershendes.