Vjehrra dhe kunatat me shajn kah te sillen,Me shkoj martesa vetem me lot ne sy… – Histori Të Jetës

Vjehrra dhe kunatat me shajn kah te sillen,Me shkoj martesa vetem me lot ne sy…

Vjehrra dhe kunatat me shajn kah te sillen,Me shkoj martesa vetem me lot ne sy…-Pershendetje jam nje nan 23vjeqe pe ndaj nje histori te dhimshme qe esht mfalni se ndoshta bej gabim pse shprehna n’poblik por kam nevoj te shprehem me dike jam martu qysh n mosh 17 vjeqe jom bo nan 19vjeq deshta te shprehem se nuk kom probleme me burr por me vjerren dhe vajzat e sajna sado hyzmet e respekt ju kom ba prap se prap sju mjafton kom vendoss me u hek prej asaj shpie por jam n hall si ti la fmin pom dhimen ma kallen barkin qysh me lan fmin jetima se e di si esht te rritesh jetim se t Jetim jom vet mu fmin smi len aj dor pi meje spo hek fmin sti jap po thot qaty me nejt dej tbajm pare per shpi po une smuj ashtu se skan ndodh ni her po 100her tut perza deri i erdh koha mem perza pa fmi vjerra kam ra n hall respekt skam pi kunna nat shpi pos vjerrit ka sillen mshajn kjo sban per ne kjo ane prap kom duru ndasht se Zoti she edhe snalen problemet apet mu kthy po thojn e smut nana nana so e smut set i shke edhe qikav jav bon qeshtu ama qikat domi pa mir e rejen jo se zo t arsyshme ket gjest pa marr parasysh fmin i du se i kom bo me qef me deshir temen e spo muj mjav kthy shpinen po ky zgjedhje sun po ban e un ma para dal lenduna qaty me ta sperpjekna kurr sdu me pa ma mshkoj martesa veq me lot secili ka probleme ama ikan zgjidh a qeky ijemi spo ka zgjidhje amu pom doket qashtu a se di veq ju kisha lut mema dhan na keshill se kom nevoj jom shum e merzitshme se di ti la fmin apo te shkoj apet qaty mem rre vjerra sa her dojn qefi met sha para gjdo kujt para qikav djemve edhe pse si ka mjaftu respekti e hyzmeti jem e paska dasht per mat mir djalin me martu si kam faj se si kom thon merrum me zor per veten time e kan dit si jam tek jom a ky sme ka kallcu per veten asgje se po ta dija kurr sisha martu nuk du asgje bre veq tjem pak e lumtur me fmin e mi se me burrin ska lumturi si thot nana ben po tash se di u met me vendos un me shku hater fmive apo mu nda se ska pare per shpi ane shtepin qe rrin ajo kurr s shkoj i thash hatri fmive n kolibe t qenit vi me jetu me ty ama me nan tane kurr jo se jom lodh me to ma ka nxi jeten me provokime me gjithcka tu ba me na nda.Se jom lodh me to ma kan nxi jeten me provokime met shame gjithcka ato munu me ba mem hek pri tina ky spo ngon se e din sa jom mbeson shum por kur bahet nervoz mshan me ofendon por kti sja za per tmadhe tybe se skam ku me qu baba i fmive tmi o ama familjart e ti smuj mi bajt as mi duru kam ren ne hall tash ka met me vendos un me dha njer pergjigje aama po tutna se po marr ni vendim t gabum mu hejjk prej atyhi por edhe spo shkon tuma nxi jeten pa kurgjo me qefet se jom e kece sjom per djal tina gjithcka ju lutem me ndihmoni naj keshill si kishit vepru pote ishi n pozit teme n faliminder aj qe komenton ju lutem me ndihmoni kam nevoj me marr ni vendim kaloni mir faliminderit ai qe komtn