Ndjehem sikur me kan mar nuse per zor dhe per interes, Kurse nusja qe i tradhetoj ende e vajtojne! – Histori Të Jetës

Ndjehem sikur me kan mar nuse per zor dhe per interes, Kurse nusja qe i tradhetoj ende e vajtojne!

Ndjehem sikur me kan mar nuse per zor dhe per interes, Kurse nusja qe i tradhetoj ende e vajtojne! -Jam prap ajo qe shkrujti per dhuratat e darsmes. E pranoj se nga merzija i kam perzi pak do sene, po edhe sme paskeni kuptuar mir. Pse jam un njeri i keq tani veq se e pyes veten qfar ju kam ber, pse nusen e par qe e kishin i kan bler gjithqka e kan pritur si miss, dhe ne fund ajo nuk i respektoj e la djalin e vet per nje tjeter. Tani kunati martohet per se dyti i merr te gjitha qka ka pasur nusja e par, prandaj kesaj i kam bler dallamen dhe kemishen, dhe fustana se me dhimbet gjithmon me gjerat e asaj qe ishte me par. Burri im ishte pa pun dmth te gjitha un i bera dhurata familjes qe burri mos te ndihet keq, se ata i thonin ti je jasht tani dhe asgje sna ndimove, dhe prap thojn. Ky ndonjeher ka qu pare, e pranoj se ishin pak po skemi pas me shum mundesi prandaj blenim telefona, ja dhash vjehrres dhe iphonin tim, dhe ne fund sme la burri te blej prap iphone per vete po mora tel te lir, kurse ata i kan gjith luksuzin gjith te mirat, dhe vet kan rrogen e mir qe sju mungon asgje. Dhe prap ne punonim qe te ken ata akoma me shum luksuze. Pra dhe darsmen e leja qe ta ken nje makin me te mir ( kishin opel, tani mercedes) Vetem te fryhen me te tjer. Tani vi un nuse per vete mbas dy vite dhe organizoj ate dark, ju dhimbesha nenes time, prandaj nena ime me blejti dukat dhe dymija me kemish se donte ti kem nga nena ime, mbase nga ata skam. Dhe ishin me shum nga ana e familjes time sepse bera gjitha vet dhe askujt nuk i interesonte qfar po organizoj, si thash qe nuk pranonte qe doja te nderoj dhe familjen e vjehrres ti therras bilem vllezerit e saj, ajo sme la ti therras me tha diten kur u nisem qe jo nuk i kemi thirr sepse nuk i ke thirr me gra. Me inatin e asaj me filloj mua dita.. Dhe thosha qfar i bera moj? Pastaj familja ime me dhan mua pare, vetem familja ime dhe vetem mua mi kan ndu ne flok Dhe nga ato me muren. Prandaj po pyes a esht e drejte kjo? Pasi kan par qe kisha pare kerkonin gjera… Po un vendosa te blej dukatin se do me duhet, ndoshta nje dit do ta nderroj qe ti fal nuses e djalit, do Zoti qe ta kem nje, apo vajzes.. Pse mos te blej pra dukat me dhuraten e familjes time? Po kur kam bler naj gje per vete ska shanca mos ti blej dhe familjes, ne fillim vete doja por tani e pash qe nuk vlersojn nje gjest te vogel dhe u ndala bleva vetem per veti dhe menjeher me muren inat sme flisnin si me par Vetem per gjera materiale nuk dua te me dojn. Respektin jav jap dhe do vazhdoj, por gjeja qka me pengoj mua dhe qe me lendoj ishte se u ndjeva sikur tme marin me zor per nuse, dhe vetem per interesa, sikur nuk jam e mirsearmaltretim. Kurse nusja qe ju tradhtoj e ju beri sa te kqija akoma e vajtojn. Un dhe kunatja ime vajtojm shum per kto sjellje se gjitha i bejm qfar te thot vjehrra ne mejher ne kemb jemi. Po nuk na kthehet asgje e mir. Dhe jo nuk jan kto te vetmet probleme qe kam, do doja se ishin te vetmet probleme. Un ju tregova po te kisha nje djal, per mendimin tim te jete nusja qfare do veq nje pershendetje me buzeqeshje te ma ben, un gjitha do i jap qfar i takon nuses. Dhe per ket vetem doja te ndegjoj mendimet e njerzeve te ther, qfar do thoni ju? Mendoni si un apo si vjehrrija ime? Kaq e kisha. Kalofshi sa me bukur.