Virgjintetin ma ka mar djali i agjes,Po burrit ja boni Zoti terr ne naten e martese dhe... | Histori Të Jetës
Virgjintetin ma ka mar djali i agjes,Po burrit ja boni Zoti terr ne naten e martese dhe

Virgjintetin ma ka mar djali i agjes,Po burrit ja boni Zoti terr ne naten e martese dhe…

Virgjintetin ma ka mar djali i agjes,Po burrit ja boni Zoti terr ne naten e martese dhe…-Pershendetje anonim,un Edhe njeher para shum kohe kam shkrujt Kte histori qe e gjith jeten po me shkatrron po un ndihem shum mir Kur ju me komentoni aq bukur,Un jam kan hala fmi Bele bele jasht lujsha me at Kojen vizak qe i thojshim ne Aj erdh me at ftyr tprisht se kurr nuk po mundem me harru babi Mami shkun motra doli jasht me lujt e aj veq sa Hini noborr me at ftyr si shejtan mveti ku osht babi Mami i tregova tha Ani a din me ma qit ni kaffe se Tash je ba sa ni gru tha po hinem Mren un e die para aj i fundit ja nisi tana tkqijat e botes qe egzistojn me mi ba o Zot qysh mundet qikes agjes bre ashtu me shkatrroj sa kom bertit por aj prap e bani tveten Edhe shkoj erdh babi Mami un u Bana Keshe kam grip lot e mi nuk u ndalshin Bre nuk disha se qa ka ndodh qka me ba qka me menu o besoni se kjo pun deri ne fund te jetes nuk shlyhet prej trrunit Ani bre Mas 3 dite e thirri babin me lu letra i pa ftyri shkoj babi me gjith qef Edhe neve na mori po mue mu dok se hyna ne gjehnem po a dini bre vllazen e motra se Qysh em kqyrke me at ftyr te shejtanit po mos me shku thojsha Baba merr vesh o zot sa e urrej at qenje shejtanit naten kajsha diten u mundosha me qen e fort po rren osht nuk osht kjo forc po osht shkatrrim qe te shkatrron qdo dit e me shum u rrita une me at njoll qe ma häjke shpirtin aj vike mi ndihmu kishe babit se ata te mdhaj e ba te Vegjel e ka nis motren 8 vjeqe po kurr un kurr nuk e Lejova e mbrojta deri ne fund dhe jam shum krenare qe ajo nuk i perjetoj ato qe un i perjetova o vallahin bre ska gja ma keq nuk ka bre gja nbot ma tkeqe se kjo Barr e imja por prap u rrita u Bana e Madhe ashtu Edhe kjo njoll u ne Edhe me Madhe ntrup tem ashtu e Ndisha veten,ni dit te te afermit zoti beri mrekulli aty ish kan ni djal bukurosh po un prej momentit me shejtanin qe pata tani ma qdo mashkull e kam urry krejt delshin jasht ne darsem me nejt Djem e Qika bashk une jo une veq Mas mamit skisha vullnet per jet por Tash ma po dal Tek ky momenti Tash qe jam, o njerz bre aj djali nbank perveti para shum vitesh e dikur ja nisa me fol me to krejt qikat kan ngajt Mas tij krejt jo qe se kam dasht po un me at njoll ne trup.Por aj bani qmos dhe ma dheshmoj se mdon une dojsha mi tregu po Hajt ta shijoj at moment edhe najdit me nejt me to se jo diqka tjeter por aj prap nuk i dorzu erdh te Baba o besomni se po du me kop tuj kajt qysh bre idijoti kish ftyr me ardh aty bash Kur merdh ky djali me fol me babin tem po babi nuk pranojke se un e re ju doksha por prap nuk fola aj priti e priti deri sa babi pranoj u fejum Qysh organica un me trup qe ma ka flliq aj shejtan nuk e di erdh momenti Martes Allahut i kofshim fal u zemra jeme e dike po o vllazen e motra qysh ati djali aq te tmir me moral te mir ja bani Zoti terr e nuk verejti diqka bre u Martum aj shejtanit Erdhi te un kisje Mem pa e gjith ati kujtime tkqija bre prap mi perkujtoj o Zoti e lenduft se mka shkatrru sot i kam 10 vite martes kam 3 fmi e kam jeten shum tmir po qekjo njoll bre spo hiqet gjithsecilen her e me shum kjo pun po me rritet ne kry Pse bre spo muna me harru Pse bre i kam dy Djem e ni qik por un per qik po Jetoj ku do. te Esht Qika jem un mbas u shkoj as me kerkon se la vetem Edhe veq 5 vjet i ka o sdi bre me perjetu qka kam perjetu un Kaniher po thom Pse mama ska nejt me mue aty pse, besomni bre de spo muna me harru at Moment qdo her me burr mkujtohet aj ftyr prisht masi te flejn krejt mue mshkon menja menuher aty o bre nuk e besoni Qfar kjameti gjethsecilen her ma zi mu ka merzit jeta bre aj ka bo familje osht shum i lumtur as nuk ka nin por un qdo dit e ma shum po vdes po vdes…. me Falni e di se Edhe bjeher kam tregu Historien por un shum po e ndjej veten me te leht me Kit shkr**