Ai jeton me gruan e tij madje ben udhetime shum me te,Ndersa un mbeta fajtore sepse... | Histori Të Jetës
Ai jeton me gruan e tij madje ben udhetime shum me te,Ndersa un mbeta fajtore sepse

Ai jeton me gruan e tij madje ben udhetime shum me te,Ndersa un mbeta fajtore sepse…

Ai jeton me gruan e tij madje ben udhetime shum me te,Ndersa un mbeta fajtore sepse…-Prsh doja te trg edhe un historin time ju lutem anonim Jam nje vajz 19 vjeqe edhe e divorcuar ndoshta disa akoma luajn me kukulla e un cfare nuk provova nga jeta kur isha 18 vjeqe isha ne vit te 1 ne fakultet u fejova me mblederi edhe pse nuk kisha shum deshir mbasi e pash djalin nga pamja e jashtme me plq kurr mos gjykoni diken nga pamja e jashtme pasi te genjen u fejova me te her mir her keq fejesa zgjati 7 muaj dhe me pas u martuam brenda 1 viti u fejova u martova edhe u ndava gjate kohes se fejeses nuk u vura re fjalve te njerzve se mendoja qe flisnin nga inati por edhe un thell e ndjeja qe nuk me donte ishte shum i ftoft nuk flisnim shum edhe biseda qe i ben edhe me nje te huaj e jo me me te fejuarin mir u martova dasma ishte e bkr shkoi mir me pas shkuam ne vendin ku jetonte ai pasi jetonte jasht aty u perplasa me nje realitet te hillur zbulova qe burri im ishte ken 5 vite me nje femer shqiptare madje edhe i martuar me te me pas 3ose 4 vite me nje gjermane edhe pse ishte 25 vjeq akoma ok te gjitha ja pranova ja fala se mendoja qe i perkiste te kaluares edhe pse ajo e kaluar me ndiqte gjithmon ne cdo hap timin prap burri sillej i ftoft me mua rrija vetem ne shtepi tere kohen me percmonte me ulte me posheronte gjithmon para cdokujt nuk dilnim bashk asnjeher nuk ishim si ato qiftet e sapo martuara me pas zbulova qe ai merrej me drog dhe shkonte perseri te gruaja gjermane madje shum me thonin edhe qe ishte shtatzan ajo kur e zbulova u trg familjes time kisha frik te divorcohesha se kisha frik nga opinioni i vendit ku jetoja por ne jetojm per veten edhe jo per boten babi me tha shtepin e ke hapur gjithmon edhe vendos vet per jeten tende u ndava nga ai pasi te jetoja me te ishte e pakuptim un isha thjesht nje sherbyese per te e ai nuk vinte kurr ne shtepi ne mengjes ose edhe kur vinte ne 5 te mengjesit me keqtrajonte kur u ktheva familja e ish burrit thoshte se un se doja burrin tim edhe doja diken tjt prandaj e lash por ne te vertet ai jeton me gruan e tij madje ka bere ter ato udhtime me te e ndersa un fajtore por familja me mbeshteti shum u riktheva ne fakultet serisht shumica e shoqeris me perkrahin nuk iua vura re se cfare flasin bota pasi ata nuk din cafre te bejn tjeter vec te flasin ai u tall me me mua nuk e di pse u martua kur donte at akoma por Zoti asht i madh edhe nje dit do marri at qe meriton jam e sigurt