Vendosa te martohem edhe pse nuk e doja,doja te ikja nga varferia dhe babai,me von njoftova nje djal qe ishte ndryshe nga burri im... | Histori Të Jetës
Vendosa te martohem edhe pse nuk e doja,doja te ikja nga varferia dhe babai,me von njoftova nje djal qe ishte ndryshe nga burri im...

Vendosa te martohem edhe pse nuk e doja,doja te ikja nga varferia dhe babai,me von njoftova nje djal qe ishte ndryshe nga burri im…

Vendosa te martohem edhe pse nuk e doja,doja te ikja nga varferia dhe babai,me von njoftova nje djal qe ishte ndryshe nga burri im…-Ju pergezoj qe keni hapur kete faqe fb ku njerzit kane mundesi te shprehin mendimet, brengat dhe vuajtjet e tyre te cilat ndjehen me mire ti ndajne me te panjohurit. Pa u zgjatur shume po rrefej dhe une disa pjese nga jeta ime. Kam lindur dhe jam rritur ne nje familje problematike dhe te varfer. Babai kishte probleme psikologjike dhe me dhu nonte si mua dhe te tjeret ne familje, por mua pak me shume sepse e kundershtoja. Si femije isha e ndjeshme, isha nxenese shume e mire ne shkolle dhe i ndihmoja shume prinderit me punet e tyre. Shkollimi im prinderve nuk ju interesonte, vetem puna ju interesonte. Fillova pune shume e re dhe po ashtu me gjeten nje burre, qe mendonte se do i ndihmonte nga ekonomia. E kundershtova kete fejese, sepse djalin se doja dhe nuk me pelqente, por babai me rri hte dhe me thoshte duhej ta pranosh. Nuk kisha rruge tjeter dhe ne fund te fundim dhe ne ate shtepi jeta me ishte bere ferr ne nje ane varferia ne nje ane babai tip i veshtire. U martova, burri me donte dhe familja e tij me priten mire, por ndjehesha e shkaterruar sepse une isha vajze qe e doja shkollen. Kaluan disa kohe dhe une u largova me burre ne nje vend tjeter, fillova e mesme me korrospondence dhe bera disa kurse. Pastaj vazhdova fakultetin dhe pse isha me femije, ne jete kaluam shume peripeci, burrin u fut ne shume telashe qe nuk dua ti rrefej, por na shkaterroi ekonomine dhe familjen. Mbeta vetem pa familjen e prinderve qe e kam patur sa per emer por dhe pa burre, qe dhe pse nuk isha e dashuruar me te, mesova ta dua disi. Ne kete kohe nga hallet e shumta qe kisha, me con ftese ne fb nje djale qe ishte doktor. Nuk isha e interesuar qe ta kem te dashur, por vetem si shok. Ndjehesha mire ne bisedat me te, ishte komplet ndryshe nga burri im qe ishte i papjekur dhe gjithmone sjellte telesha dhe pse zemren e kishte flori. Vitet kaluan duke biseduar ne fb nganjehere dhe ia bllokoja adresen e fb dhe pse isha e dashuruar me te. Ne fillim qellimi i tij ishte te me kishte te dashur, pastaj ndryshoi mendim donte te kishim lidhje serioze, por vendosa te ndahem nga ai dhe pse nuk u takuam kurre. Vazhdoj te jem perseri vetem si gjithmone vetem me femijet qe me mbushin shpirtin me gezim. Iu uroj lumturi te gjitheve!