Hallall ja kom bo qe ma ka mar nderin dhe me ka bo cop cop,dita dites po shkaterrohem nga dashuria qe e kam per ate djale... | Histori Të Jetës
Hallall ja kom bo qe ma ka mar nderin dhe me ka bo cop cop,dita dites po shkaterrohem nga dashuria qe e kam per ate djale...

Hallall ja kom bo qe ma ka mar nderin dhe me ka bo cop cop,dita dites po shkaterrohem nga dashuria qe e kam per ate djale…

Hallall ja kom bo qe ma ka mar nderin dhe me ka bo cop cop,dita dites po shkaterrohem nga dashuria qe e kam per ate djale…-Pershendetje Historit e jetes.kisha Dasht ket histori me Lexu krejt qe pe shofin se kom nevoj shum per kshilla e menime edhe pse kam mar kshilla e mendime prej plot njerzve qe mka ra rasti me ja tregu historin teme jom ni vajz 20vjeqare e kam pas ni te dashur e kam dasht me zemer e me shpyrt jam kan ne lidhje 2vjet.Nuk e di as qysh mu shpreh qka nuk kom bo per to Gjithqka edhe vetes keq bile.Tash i bona gati 2vjet e 2muj qe jam tu vujt sjam tu mujt me dal prej Ankthit e prej ksaj Dashnie,jom tu vujt psiqikisht kom vujt edhe hala po vazhdon qeshtu po e kshyri veten ne pasqyre po ja shoh rrudhat vetes ne sy e ne ball ah sa e lodhur jam prej ksaj jete pse me ndodhen kto sene mu edhe hala jam gjall,Kam pi lexium e tuli sufate po fatkqesisht hala egzistoj,Pom dhem fakti qe pe shof ne enderr kaq shum kur une si kom bo kurfar padrejtsie a aj mi ka bo 100te zeza dhe sa i Lumtur po jeton,Sa e mir ju ka bo jeta.Me gjithqka osht rehat e une prej ksaj ndarje hala rehat sjom.Po e ndjej qe sjam askushi e dita dites po shkatrrohem pergjithmon,aj e din qe une vuj per to aj e din qe une e du aj ka femer me te bukur se un tashmë.Sa keq mu e knaq dikush me vujtjen e dikujt e me jetu i qet dhe pa shqetsime.A ka Zot per mu qe m hek prej ksaj errsire qe mka mbulu qe sa vite.Jom munu me harru,kom provu me njoftu djem mi pa e gjithqka po nuk kom pas rezultat kom munu me bo veten mire po e kom pa qe asni sen nuk pom funksionon mir , jom munu me mshel zemren n dry po bash qather mu ka shfaq perseri e gjithmon ka ardh veq me u siguru qe une sjam mir ah bre jet pse ma bone ket zez nuk po e shijoj asni pik rinin hallall ja kom ba rra hjet,virgji ntetin e zemren e thyme cop cop qe ma ka bo.Nuk kam shpresa ne jet gjithqka me kujtjon ne te edhe pse kam provu shum mnyra shum sende…Jom bind qe njeri i mir hek gjithmon,Edhe pse kom vujt kaq shum edhe pse lumturia jem qe sa vite n varet prej tij,Alk oholin ja kam nis me pi…E dita dites jam tu dasht mu shkatrru.Spom jetohet mo….E tash masi jan bo shum muje qe jam nda e mora pak si rrugen e keqee n dashni..Jom me ni djal qe 2 muj boj mar dhenie me to,mka dasht fillim kur jena kon shok po dishka so tum dasht u ftof, e ky fakt pom merzit se osht i vetmi person qe masi kom vujt teper shum mka bo me harru tkalumen naper to…Po jom tu e vrejt nifar deshprimi n zemer tem , qe shum shpejt ka mu kan prap keq,E urrej veten pse i duuu njerzit pse juv besoj..Nuk kom forc me vazhdu,edhe pse e kom njoftu ket djalin e ri po aj as nuk po interesohet per mu,nfillim kejt mir tash u ftof secdi pse..U shkrujt un me vujt ton jeten!Shpesh e urrej veten pse Egzistoj, gjith veq kom dasht.se sum kan dasht!