Kunati na la te flejme ne rruge,sot e asaj dite jemi pa shtepi dhe nuk kemi mundesi te... | Histori Të Jetës
Kunati na la te flejme ne rruge

Kunati na la te flejme ne rruge,sot e asaj dite jemi pa shtepi dhe nuk kemi mundesi te…

Kunati na la te flejme ne rruge,sot e asaj dite jemi pa shtepi dhe nuk kemi mundesi te…-Jam nje grua 45 vjeqare ju lutem anonim …deshiroj ta ndaj historine time me ju.Une e kam nje familje te shendoshe e t mire qe perbehet prej burrit e 4 femijeve qe jane pasunia ime ma e madhe e jetes.kemi pas shtepi te madhe kemi jetuar bashke me kunatin ne ate shtepi por secili e kemi pas hymjen e vet,dhe nuk kemi pas naj problem secili i ka kqyr punt e veta. Kemi punuar shume per me maru katin tone e me u nda secili nshpi tveten..krejt jemi nda tknaqun kur arritem me maru katin tone e u ndame se secili ka deshire per privatsi edhe me nejt shlire nshpine e vet,me burrin raportet i kom shum tmira burri osjt fisnik njeri i drejt i hajrit as nkafe ska qef me nejt sdi i pengon i doket ven i haramave e kur vike najher nshpi e nijsha tu fol me kunatin tu i bertit ka pak , kunatin e nijsha naten vone tu hyp shkallve vike i pijavt bertitke bojke zhurm u perlajke me vjehrrin e grujeen e vet kur vike ma zi na qojke krejtve edhe fmin e burrin, burri jem shkojke me i fol me qetsu situaten se ju dhimshin pleqt ma shume po edhe fmija e kunatit bile i bike me flejt te na najher 1 nate ka ora 9 naten po vijn do djem po trokasin ndere po del burri pe lypin kunatin tha sosht ktu ai e kish rrejt burrin po shkoj nMaqedoni per pune njo 3 dite…ata djemt i than nese nuk i ki 50 mij euro me na jep dilni prej shpis se shpija osht e jona na ka borgj vllau jot , burrit ju ka sill shpija mi kry e nuk guxojke me reagu kurgjo shkaku i pleqve e krejt neve i murrem pak do tesha e dulem jasht 10 anetare domethon kunati na qiti jasht nqiellin e hapur me flejt shkaku fajdes se tij ate mate u tmerrum po u mundojshim mos me bo panik shkaku i fmive kena flejt nkombi qysh kena mujt ate nateee e nuk dishim as ka me ja majt qfar arsye me gjet te t afermit sdojshem me ju tregu per ate pis qka ka bo ai tu shku nMaqedoni tu lujt kock u hi fajde e sjau ka kthy hiq na hupi krejt pasunine .kur foli burri me to thojke skom guxu me tkallxu se po mvr an edhe nuk guxoj me u kthy se om lendu jn ata ky i kallxoj qe ata skan me tv ra se shpin na kan marre smujten me na ndihmu as familjart se shum pare plus kur e murren vesh per qka nuk ju interesojke me na ndihmu e hupem shpine shkaku atin pisit ma nuk folem me to jetojm me qira pleqt i kena marre na me neve jetojn e 2 ve kunati smundje tkqija ju ka pru prej merzis..om dhimet ajo shpi zemra mkan se osht sakrific e pleqve tburrit edhe e burrit tem e u na hupi ky pisi shpin qe u bo me njers e hallall….prej shpise tone metem nrruge pa kurgjo hiq po Zoti osjt i madhe edhe na tu punu kysmet e bojm apet 1 kulm mi kry…kshtu qe vllazen e motra ndane pasunin me kohe se munet me ndodhe gjithqka edhe e hup e se ki ma puna e 1 haramit…