Vellau ka nderru jete,nusja nuk po na lejon ta takojme nipin,i kam kerku falje dhe ju kam lute te na lejon por... | Histori Të Jetës
ja prisha letrat

Vellau ka nderru jete,nusja nuk po na lejon ta takojme nipin,i kam kerku falje dhe ju kam lute te na lejon por…

Vellau ka nderru jete,nusja nuk po na lejon ta takojme nipin,i kam kerku falje dhe ju kam lute te na lejon por…-Pershendetje, jam ni femer 30 vjet, jetoj gurbet dhe dua te shkruaj historin te Vllaut tem qe Spati fatin Me jetu Ne ditet ma te mira te jetes te tij. Me mungon qdo dit e ma shum Po smundem Me e kthy. Vllau jem nderroj jete para do vite Nga kanceri ish veq 30 vjet ka lan ni djal se sot esht 4 vjet po ska as ni lloj kontakti Me neve te Familjes te babes dvet per shkak nanes dvet qe esht femer arogante e parmoralshme dhe genjeshtare e madhe. Kur e mendoj Me dhimbet nipi shum qe ka ni nene te till. Vllau e ka taku ket femer ne chat dhe nuk besoj qe e ka pas dashuri te sinqert mes tynev per arsyre se nuk na ka njoftu neve familjart Me ta dej momentin kur ka mbet shtatzane Dhe ata skan qen te fejum e as te Martum kur ajo ka mbet shtatzane. Kur ka mbet shtatzane na ka njoftu dhe na ka tregu se esht femer e ndame Me femi, na sikur familje nuk jemi perzi se ai su kan femi Me nderhy na Ne jeten te tij Po i kemi than ti e din jeten tande mas mirti e bani qka doni Po Me femi te saj mos na gatru neve Sikur familje se ata kan baben te vet gjall e na Sikur familje e Me tradita shqiptare skishim qef mu gatru Me Gjithqka kemi dasht thjesht qetsi Ne jeten tone. Ajo Me vllaun nuk jetojshin Ne nje shtepi Me neve dhe kur vishin Me nejt ajo gjithmone rrike e mrolt ndaj neve Sikur familje dhe per ni gja te vogel apo naj shaka ti qojke hundet e kish qef mu perlah Me neve sikur familje ish Thjesht shum arogante Dhe na rishim Larg saj gjithmone se nuk dojshim probleme. Kur u fejua e u martuan Me vllaun na e kem respektu i kem ble ari dhe dhurata dhe gjithmone Jemi sill Mir Me ta por per ta kto sene as ni her skishin pas vlere . Para se mu feju Me ta e kem pyet na vllaun a e dashuron apo don Me feju per shkak shtatzanis , ai ka hesht gjithmone e Kurr ska than qe esht i dashurum Ne ta per ket arsyre dyshoj qe nuk ka pas dashuri mes tynev Po per shkak shtazanis vllau e ka marr e Zoti aty e din mas mirti Po ky esht mendimi jem. Ne martes Ata kishin shum probleme ajo i thojke Vllaut kur Femija ish bebe Kqyre se kam Me dal Me shoqe Ne mramje e Mja prish vllau u halakate krejt na prap i kem than nuk perzihemi vet jeni njoftu veq zgjedhni problemet, boni qka doni. Ne vorrimin te Vllaut ajo Sikur gruja e tij nuk i tha prinderve te mi Ngushllime per djal burrin te saj thjesht kish ardh at dit sa mu dok Edhe gjith kohen sa nejti ka nejt e heshtur Me injorime ndaj te gjithve. Kur i kem shku shpi per Me pa nipin ton nuk na ka hap deren, Ne telefon e kem lajmru na ka blloku Edhe neper rejte sociale e kem kontaktu Ne krejta nenyra te ndryshme qe egzistojn. Ajo na kish blloku Edhe kur ish vllau gjall edhe pse na sishim shoqeri Ne rejte sociale Me ta ajo na kish blloku prap Kaq shum i kem pengu pa kurrfar arsyre. Na prap si familje kemi shku shum her te Dera saj Po Kurr nuk e ka hap . Ni her u pergjigj Me mezash mos Me pengoni se Sdu kurrfar kontakti te ket femija jem Me juve kur i bon 18 vjet Femija mundeni Me kontaktu ma heret nuk ju lejoj , i kom than nqofse veq pak dashuri ke pas ndaj Vllaut tone ndaj burrit tan ti na lejon neve Me pa nipin ai esht Edhe ni antar i familjes tone bone per at dashuri qe ke pas ndaj burrit apo qe ke ndaj femis mos e ba per neve , ju kom lut dhe i kom Kerku falje Nqofse u ndjej e lendume Nga Ne naj her ket e kom ba per hater te nipit Edhe pse kurrfar tkeqe nuk i kemi ba , ja kom shpjegu krejt situaten se nana jone Po vuan shum per vdekje te Vllaut e le te pakten te cmallet Me nipin prap na injoron . Kom ni tani se ish tu jetu Bashk Me ni frajer qe ka tre femi . I kom dal perpara ju kom lut dhe i kom than na nuk nderhym Ne jeten tane as Kurr skemi nderhy ti ba qka dush Me kan dush lidhu kerkush nuk te gjykon as nuk i intereson qka bon ti Po gjakin ton mos na ndalu Me taku te pakten dy dit Ne jav Me na leju apo ma rral se don, Mka than gabimi ma i madh Ne jeten tem u kan vllau jot qe i kom dhan chans Ne fillim kur e kom dit se ka prind gjall Edhe mka kercenu se ka Me na lajmru polici Me ba se Me pengu e na Sikur familje e kem pa se kjo sesht njeri normale dhe kem hap gjykim ndaj saj se dojn Me taku nipin e do luftojm Me krejta qka kemi per drejtat te tona Sikur familje e Vllaut.