Vellau im ja mori jeten dashuris time, une sot e vuaj denimin... | Histori Të Jetës

Vellau im ja mori jeten dashuris time, une sot e vuaj denimin…

Vellau im ja mori jeten dashuris time, une sot e vuaj denimin… – Pershendetje Histori te Jetes dua qe ta ndaj historin tem me juve qe ta lexoni dhe te kuptoni vleren e njani tjetrit dhe se qfar eshte dashuria e vertet sepse eshte shume e veshtir ta perjetosh nje lidhje me dike qe e don dhe te humbasesh ate qe e do dhe te jesh pishman qe nuk e ke shprehur ata qe e ke pas mrenda vetes dhe te jesh e sinqert sepse per njehere gjerat ndryshojn. Une jam nje qike 20 vjeqare dhe gjithmone e kam nje ankth mrenda vetes se si nuk mujta me arrit tia tregoj te dashurit krejt gjerat se qysh jan kan edhe tani nuk e kam mundesin sepse aj nuk jeton ma. Kur i kam pas 18 vjet une jam dashuru me nje djal aq shume sa qe gjithqka kisha bo per to, nuk ka pas njeri mbi kit toke qe e kam dasht ma shume se ai. Nese mkish than ai mua me u martu ose me u feju menjehere i kisha pranu pamvarsisht moshes t’re por gjithmone kemi pas nje penges. Une vllaun e kam psiqikisht te smut edhe e kam dit qe gjithmone kjo ka me na pengu.. ka pas raste ku vellau me ka pa me to edhe aq shume presion me ka ba sa qe me ka qu ne mal dhe me ka maltretu veq pse me ka pa tu fol me ta edhe me ka lidh per peme e mka mshu ftyres. Jam detyru 2 jave mos me shku ne shkoll e mi humb msimet prej shejave ne ftyr edhe i shkreti ska pas qka mem bo as mem mbrojt sepse e dijke qe nese mbron a najsen edhe aj mundet me hanger per shkak temin. Nejse, na gjithmone kemi kundershtu edhe gjithmone jemi mundu qe te deshmojn dashurin ton sepse ishim cmendurisht te dashurum dhe e kishim jeten perpara qe ta krijojm familjen tone por ajo nau nderpre pasi i genjeva prinderit qe po shkoj te ni shoqe me bujt por ne te vertet shkojsha te ai me bujt.. aty vellau me percjelli dhe me erdh pas dhe me nxuri tu hi ne shtepi. E nxjeri armen dhe i mshoj te dashurit direkt ne gjyks dhe aty e humbi aj jeten… o zot gjyksi po me shtrengon kur te mendoj se qfar ka ndodh si ka pas zemer qe aj te ma bej kete. Ai normalisht mua prap me maltretui dhe me tha kurr ti me nuk ki mu martu per derisa jam une gjall ki me nejt te shpija me rujt nanen e baben. Ai tasht eshte ne burg por une gjithmone vuj qe e kam ni vlla qishtu edhe tani kan kalu 2 vite edhe nuk e di qysh me ik prej ktij shtetit sepse ma ka ndalu aj jeten kompelt edhe une jam fajtore per te dashurin tem qe sot nuk jeton ma. Familja e tij gjithmone mu mkan fajesu me kan than mos tishe kan ti sot i kish pas fmin e grun po ka lakmu mas teje.. ata se kan kuptu sa shume jemi desht mes vete edhe sa shume e kemi respektu dhe mbrojt njani tjetrin. Nuk u kan dashuria jone loj edhe sot nuk e konsideroj qe u kon loje edhe pse kan kalu 2 vite.. nuk me kan leju qe tja dha lamturin e fundit dhe ti them lamtumir te varrezat sepse mkan than nese tshohim ktu pa ta thirr vllaun se la.. e kan gjet piken tem tdobtin edhe tuten tem ma tmadhen qe ekam. Prindt e mij nuk kundershtojn kurgjo sepse e din qe vllau osht i lujt nkry osht i krist edhe skan qka i thojn sepse e kan pa se qka ka bo edhe qaq shume jan merzit qe u hi nburg sa qe krejt atmosfera nshpi osht zhduk edhe me mu e kan ni lloj inat sepse me fajesojn mu. O zot nuk e di qysh nuk po munden njerzt me kuptu qe une skam faj sepse une kurgjo skom bo veq qe e kom dasht ! kurgjo tjeter.. a nuk kam drejt edhe une me desht dike a gjithmone duhet te jem fajtore per gjithqka thu ti qe mu nuk mu ka dhimt mas se shumti qe e kam humb dashurin e jetes tem.. nuk e di se tasht qysh me reagu edhe qka me bo qe me mujt me largu veten prej ksaj rrethit sepse tasht jam mbet fajtore per gjithqka edhe une po e vuaj denimin edhe pse sjam ne burg une jam e burgosun ne shtepi. Nuk guxoj kerkun te dal sepse per gjdo dit me thirr aj i smuti edhe me vet ku jom edhe me kercnon ntelefon edhe ma bon sa here qe tdel ti me najkon kom me ja bo njejt se qysh ja kam bo tparit. Shpirti me dhemb edhe jam ne depresion aq te fell sa qe jam e pime shpirtnisht edhe nuk kom ide si ta heki kit mllef e kit ankth ndaj vetes…. tlutem ndihmoni sa su bo vone qe te i bashkona te dashurit tim….