Prinderit i kam ekstremista, ja kom fillu mu fal fshehurazi qe te... | Histori Të Jetës

Prinderit i kam ekstremista, ja kom fillu mu fal fshehurazi qe te…

Prinderit i kam ekstremista, ja kom fillu mu fal fshehurazi qe te… – Pershendetje Histori te Jetes jeni faqe e mrekullueshme. Kam shenuar maheret per historin time ktu ne kete faqe per ata te cilet e din dhe jan antar me te vjeter ketu ne grup,jom 24 vjeqar jom ai djali prej Prishtines qe falem fshehurazi prinderve nuk po dua me ju hy me detajeve se qysh i kam rrethanat me prinder e familje pasi i kuptoj se kan nje lloj frike qe une po bona “ekstremist”nuk kan ata shum faj se nuk kan njohuri fare dhe nuk kan informata per fen e paster islame nje faj te madh e kan mediat tona islamofobe te cilat 24 ore punojn kunder ksaj feje te qmuar dhe ndoshta paguhen mir qe te nxisin urrejte ndaj islamit dhe muslimaneve,por problemi eshte qe une i kuptoj prinderit e ata aspak mua kom mendu me bisedu me ta po e di qysh vjen puna ma bojn dil prej shpis e kom mendu edhe kta qe nese me qesin prej shtepis du me u largu du me humb dikund me zhduk gjdo gjurm po nuk po kom deshir me pru punen deri aty se nuk kan arsye mos mem leju mu qe te falem munden mem kontrollu me kon po rri e shoqerohem por jom mem ndalu e kercenu,jom ne depresion te madh kom qen tip shum pozitiv optimist para 1 viti tashme jam nje tip fatkeqsisht shum pesimist mka ndryshu gjendja 360°,nuk kom qef me fol per veten po tjert me vlersojn djal te urt dhe te sinqert fatkeqsisht njerzit po ta keqperdorshin sinqeritetin me mua ka ndodh disa here, po tu e marr parasysh qe jemi para kijametit njerzve te sinqert nuk ju zinet bes ndera rrenacakeve po, mos te zgjas qe te bohem i tepert, duke marr parasysh qe faqja Histori te Jetes eshte gjdo here ne rritje saiperket numrit te fansave ndoshta ka naj rast si timin kisha pas deshire me u njoftu me dikend nese ka dikush rast te njejt si timin qoft mashkull ose femer,nese eshte ndonje djal kisha pas deshire me bo shok tngusht se njerzit npergjithsi nuk pom kuptojn ose ndonje vajz nese pershtatemi pse jo per martes pasi qe vitet po ecin dhe jom i interesum me gjet nje vajz qe e ka gjendjen e ngjajshme si une nese ka ndonje rast sikur i imi mundeni me ju shkru hoxhallareve te nderum Ahmed Kalaja,Sabit Gashi apo Ernes Goga ,pasi qe privat nuk ju shenoj ata e din se kush jom se kom bisedu,faleminderit per mirekuptimin gjdo te mire per juve…