Vajza me thote nuk i dua keshillat tua , ajo ka dy femije me burra te ndryshem , njeriu duhet te kete pak karakter e jo te... | Histori Të Jetës
Vajza me thote nuk i dua keshillat tua , ajo ka dy femije me burra te ndryshem , njeriu duhet te kete pak karakter e jo te...

Vajza me thote nuk i dua keshillat tua , ajo ka dy femije me burra te ndryshem , njeriu duhet te kete pak karakter e jo te…

Vajza me thote nuk i dua keshillat tua , ajo ka dy femije me burra te ndryshem , njeriu duhet te kete pak karakter e jo te…- Pershendetje histori e jetes Desha te ndaj me ju historinë time jam nje grua 50 vjece,kam 2 femij jam bere gjyshe 2 her nga vajza .Vajzen e kisha te martuar dhe me nje femije dhe u divorcua nga babai i femijes ,ne kohen qe u dovorcua vajza vazhdonte shkollen e larte ne jetonim ne nje qytet tjeter vajza ne tirane ,per ta pas femija nenen afer u shkrputem dhe shkuam ne tiranë,vajza kete e mori si besdi se donte te jetonte vetem ne tiran dhe e besdiste prania jonë ,po un isistova se zdoja ta rrisja djalin pa figuren e nenes se figura e te jatit i mungonte , filluam jeten ne tiran me ato veshtiresit e fillimit normal,vsjza shkonte ne shkoll un mbaja femijen ne shpi ,vajza na njohu nje djal ne tiran dhe pas tre muajve qe ne ishim ne tiran kjo iku ne shtepin e ketij djalit dhe nuk na lajmeroj fare prit te vinte vajza nga shkolla vajza ic , te nesermen na dergon mesazh dhe na thot un e bera zgjedhjen time mos me shqetesoni .Per djalin na tha dergoheni te familja e te jatit , o Zot ne ato momente mu duk se mu permbys bota mbi kok nuk e di si e kam perballuar, e kuptuam qe dicka nuk shkonte u interesuam dhe e gjetem kush ishte djali. Ky na paskesh qen ne spitalin psikiatrik e mbajti 2 muaj te mbyllur vajzen e rrinte gjersa nje dit vajza kur kish dal ai shpetoi dhe u kthye ne shtepi ne asnjeher nuk kemi ber presion psiqik vajzes as te perdorim dhu n apo ti mbyllim deren se gaboi ajo ishte e pa pjekur se 20 vjece ishte , vajzes ju dogj shkolla nuk shkoi me filloi te punonte ne kollsenter aty u njoh me nje italian dhe kur djali u be 5 vjec iku ne itali dhe u martua me italianin e mori dhe djalin pas 5 muajve dhe filloj shkollen djali pas nje viti vajza lindi nj vajz me italianin me te lind vajzen me moren nga shqipria mua qe te kujdesesha per femijet , shkova dhe mbaja femijet u be vajza 3 vjec filluan ato ftohjet me italianin po te jesh prezente dhe ti degjosh qe nuk duhen me nuk kuptohen italiani na e kish futur deri ne gryk me borxhe vsjzen mer kredira e mos laj mer lek e mos jep me si perfundim u ndan tani kan 2 vjet te ndar vajza esht 6 vjec femijet u rriten nena e braktisi gjithshka per ti ndejt afer sjo qdo keshill qe i jep nena e mer si besdi sikur nuk i do nena te miren , kur nena i jep keshilla sjo i thot ti nuk do qe un te lidhem me njeri do qe un te jem vetem , o ZOT po dhe durimi ka kufi per nenen e ndar nga italiani ,ai vjen per dit sikur esht me te ,ai ne shpi kjo flet me tjetrin ne skaip me thoni o njeres a e kam gabim qe i flas po esht e treta her dhe si mund te mos i flas po njeriu ka pak seder ka pak karakter jo kaq fare. Ju lutem anonim (ma ka shkruar nje nen ju lutem publikoheni se ka nevoj per nje keshill ose nje opinion si te veproj)Faleminderit.