Burrin e kan largu nga puna pasi ka tentu ta puth nje kolege,nga inati kam fillu te foli me burra te tjere, asnjeher se kam dasht burrin tim... | Histori Të Jetës
Burrin e kan largu nga puna pasi ka tentu ta puth nje kolege,nga inati kam fillu te foli me burra te tjere, asnjeher se kam dasht burrin tim...

Burrin e kan largu nga puna pasi ka tentu ta puth nje kolege,nga inati kam fillu te foli me burra te tjere, asnjeher se kam dasht burrin tim…

Burrin e kan largu nga puna pasi ka tentu ta puth nje kolege,nga inati kam fillu te foli me burra te tjere, asnjeher se kam dasht burrin tim…-Anonym te lutem Pershendetje kom nevoj te shprena se jom shum gjendje tkeqe shpirtrore e ju lutna per keshilla. Me falni maj pari nese gaboj ne shkr** se jom rrit ngurbet. Jom ne lidhje dhe e martuar me nje burr qe se dashuroj dhe se kom dashuru vetem ne fillim isha e rre dashurija par u mashtrova dhe shqiptari si pot fejon mo sguxon mu da ski perkraje tfamiljes se llafet e hallkve ashtu kshtu…po prap e kom qu jeten dej tash hajt se bahet mir. po aq ju rrit mendja me tmirat e mija burrit tem …qe dhe me tradhtoj menyren mat keqen qe egziston per mua , para 5 vite isha shtatzan me qiken teme dhe pat ndrishu qat vit burri shum perlame gjith kina pas po qat vit shum pat ndrishu maltretim dhe gjat shtatzanijes ju rritke mendja se mirke rrog te mir ju doke ki Kingu esht… e linda qiken si o ma mira dhe e kshyrsha me gjith shpirt kisha stress shum ndek u dushke me vazhdu punen miniher pasi ka lind fmija… nvend qe mem perkra burri me shpirt mu ma dit qka kom bo per ket me gjith qe kurr sja kum permend amo po dushke burrav mi ja shti nmend ma shpesh se spo ta dike vleren. Ka kshyr mem tradhtu me ni puntore anez qe 3 vjet pat hi nket pun dhe rrezikoj egzistencen e nje familje e hupi me pun me krejt se ajo burrin Tim se dojke veq si Shok dhe ish pas ndi keq kurr i ka thon burri jem direkt te du, je e mir dhe po du mar dhanje me ty nese smun shti mundemi mu taku nesra.. dhe i ka shku permas asaj kjo tu i thon ki familje ik po ki kti nuk i interesojke thojke ska lidhje qe kom familje dhe ka kshyr me puth kjo e kthejke sa her kryt.. per ata qe thojn kjo e ka provoku nese e ka provoku me shikimin e ksaj sja jep prap lejen nje burrit mu sjell keshtu ka gra qe i kan fajet amo kjo si ka pas as pak po ki qeni jem ..ajo me pas dasht nuk e kish lajmru nmilici po ish taku e tjera e tjera sende.. nejse ki gjuhen zvicrane se flet mir po sa me kshyr mu mar vesh dhe me provu me qu qef me to diti me fol. Ajo e ka lajmru nmilici edhe punen e ka hup shkaku qisaj e ka pas pa tjeter me kallxu ket ndodhi. Dmth une shtatzan me fmijen e kti punojsha si llop pi 7sabale deri naksham 21:00 ki gjat shtatzanijes pa ndodh hala ki rast jip Komplimente asaj gjat shtatzanijes dhe kshyr shoqnov me ato edhe plus momentin ka kshyr me shfrizu se shkojsha dy dit npushime te familja ngjermani kurr ndodhi ki rast masi linda qika 4 muj i ka pas kshyri me shfrizu dhe mfalni shpreje ja nguli ajo e lajmroj nmilici. Dhe me kallxoj masi e qiten mu lutke mi ndimu me advokat se gjuhen ki nuk e flet sdin as letra me kshyr as sen qat frig e kishke ma shum sa friga me hup familje nejse qiket pun ka pas me majt sen tjeter, dhe letrat paret githa sendet une jom kujdes dhe dit sodit thom shyqyr qe jom kon qishtu se ki burr po ta ngulke ajo me pas dasht si dihet dit e ksaj dite isha ne udhe pa cent pa sen qato krejve grave pi ju keshilloj mos u bonu tvarur pi burrav. Une si budall i ndimova e kisha hallin tem PO PRAP i ndimova me Advokat dhe dola me fol mi ju lut asaj qikes me hek pi milicive i erdh denimi VETEM 2mi Euro po thom vetem se nburg kish mujt me hi amo i tregova u kry mesneve e boja per qiken Ton mos mu ndi zoni qfar babe budall ka shyqyr pata pas onash pare nuk i hargjoja kurr palidhje dhe punoja se skishmi as qysh me jetu mos me pas punu mi pas ngu vjerrija tum thon mos puno kshyr fmin edhe ki mthojke po shyqyr nuk i ndigjoj ,se nuk kom besim dhe du mu kon e pa varur. Qiken Ton e don shum extrem nuk esht normal nje burr me bo si burri jem mas fmijes bon njeri be ki e ka bo a krejt une kom hek shum dhe mas lindjes tu e kshyr ki jip muje stress edhe me qiket. NEJSE Edhe une ja nisa pi sikletit dhe inatit se une edhe pse se doja qat person kurr skisha mujt me ba TRADHTI se per mu tradhtija nuk falet ndek une sun e paramendoj me bo se respekti qati kallxohet majs shumti me nje lidhje .. ja nisa me ni faqe me shkru me burra mat qe jetojn ma larrt se ma ne fund se kisha guximin me bo najsen me naj burr intime thjesht me dit qysh reagojn a kom shansa me fmi me gjet burr i tregoja ati burrit tem qe u kry dhe kom mi ja nis dhe une qitash me shkru nuk ka kthim. Me shkr**e pat met kjo pun skom pas mar dhanje veq qojsha koh u ndisha ma mir me fol me dit qysh reagojn e kisha qiken teme te vogel nuk du tja nisi tjeter lidhje dhe nuk jom e msume me dal me burra vetem per mar dhanje nuk gjykoj pse dalin femnat se burrat net knaqen se nuk pi ja dishin grave vleren dhe pse je e virgjer amo sesht Stil i jemi kom qef veq serioze lidhje. Ju ktheva burrit pas shum mujve nuk i duroja fjalt e prinve mi se ata kishin qef per hater fmijes mi ja fal gabimin po e disha qe nuk mundna me jetu me at se kom krenari tmadhe po e provoja i pa shkr**et me ni djal dhe u qarrt pi xhelozijes edhe pse i kom kallxu qe kom me shkru se une jom e singjert e tregoj gjith tverteten dhe dit sodit ma permend thot jena bo bara bar dhe ti me ke tradhtu ku osht ktu drejtsija ?….po nuk esht ashtu ki esht aj budall se ti ki tradhtu nje nan e femijes ki e ka lyp mat zezen mi ja bo.A eshte e njejta burri me kshyr met tradhtu nanen e femijes kti veq sa e pata lind 4 muj e une kti qka ja kom bo? Tjetri sen eshte qe burri gjith u kon xhelozi ekstrem prej fillimi e ka edhe e ka pas si smuj ket xhelozi…ki liri pi mu ka pas per dalme me shoqni po ska bo shoqni se u kon i fiksum nmu 24 or bashk mu kon a esht kjo normale si ne pun si krejta mka nejt permi kry shoqet mi ka njoft sjom kon njo qe dal as te prind nuk kom shku me nejt pa to se mu dhimke me lon edhe vetem rrike tu mvet kurr vje tek vje jom merzit ashtu kshtu nejse qitash kom ndrishu kshyri gjith me dal me fmin per mos me kalu koh me to se smuj ta duroja afersin gjithqka pi kti mi pAS pas ki prind ktu ngurbet ki kurr njet skish bo qishtu si une qysh kom bo per ket ME lon onash familje besoni qe nje her ne jav shkojsha e veq me kto bashk. E kom duru e kom qu jeten pa lumturi dhe ja bona pas shum vitev fmin dhe mu ma bo qiket e prap se prap njeri qe xhelozon po kallxohet nrrastin tem qe qaj tradhton. Xhelozija mbi maze nuk durohet. Nese kini pytje qka kom bo une per ket….e kom mar ngurbet e kom qu njehere me msu gjuh gati 2 vjet ka nejt qashtu une tu e majt dhe sum ka pengu asnjehere se une kisha qef mi ja mundsu, tane ja kom gjet nje pun qitu qe kshyri mem tradhtu… po hala pa ja nis punes burri jem ja kom mundsu… me at temen dhe me ndimen e punes teme me ble banes se nuk kisha pare shum onash dhe burri nuk kishte hala rrog Bankat snav jipshin Kreditin po u mundova i mblodha do pare tmijat pak borgj dhe mujta me bo tpa munduren. Dit e ksaj dite jam shum pishman qe kom kshyr jeten ton me ndreq e burri shti me thot edhe une kom punu pa mu nuk kishe bo sen. Mos keqkuptoni sjom gru qe ja permendi amo sjelljet e kqija dhe pa lumturija dhe ma ne fund tradhtija po te ndrishojke dhe mendemadhsija kti se une nuk jom mend e madhe veq drejtisjen e kom qef , dhe mem vlersu me gjeste sjellje mu ma dit po nejse karakterin e vet e kallxoj me qat rast. Burri jem qat pun e ka pas tmir dhe ska dit me majt. Qitash e kom pa tjeter me punu se nuk na dalin paret …se ket tjetren pun masi ndodhi kjo tradhti i kom gjet apet pun po rroga e lisht dhe une qitash letrat fmijen punen teme dhe burrin qe e urrej e mas ndodhijes ka kryt hala apet nhava po duhet me bajt. Amo spo muj nuk du fmija jem mu rrit me Puter e kom vleren mat madhe sa mi nejt kti faji jem esht qe spo muj me bashkjetu me nje njeri qe e urrej spo muj masi pe di qfar vlere kom me ul kryt qikjo esht gabim e di amo qajo ndodhi me ka ndrishu shum. thjesht mu ka rrit mendja ma shum jo ne menyren e dukjes po ka menqurija ka besimi ka gjithqka se hija ni dit e dy dhe spo me kupton askush pse jom keshtu. Shti kom vendos mu nda se nuk mundna ta durroja nuk mi kupton sjelljet mbon mat keqen po prap nuk dahet si njeri..ndrishon krejt sme le rahat me lutet mi ju kthy 5 ftyra i ka a mu me thot i kom une spo thom jom perfekte dhe une jom nervoz shum dhe krejta po gjitha sende kuptohen se e kom jeten e stresume punene shtresume letrat kerrat sigurimat gjith nese ndodh diqka une kujdesna dhe tane fmijen qe e rrita me organizim kujna mi ja qu me kshyr se u dushke me punu shefi jem shyqyr mka perkra kom punu pi nshpi dhe . kom guxu me shku kurr tmujtna npun dhe ma ne fund vend qe me kshyr grujen qysh mundna me bo tlumtur ka kshyr mi ja ngul thiken grujes dhe ma ka ngul nuk muj te ndjej mo per ket diqka.. flm shum per lexuesit se shum ju lodha po me falni historija jeme ka nevoj per ni part 2. Po ju lutem po me intereson mendimi juv ksaj pune a ja vlen mi nejt ni personit qe sja din vleren grujes qe ka bo keshtu me jetu me Probleme dhe dit e ksaj dite kur Perlamu thot ty nuk te mer nuk te don kerkush ne fillim masi linda thojke mos puno po qitash kurr po punoj pe krehason punen teme si pa tjeter dhe paret bashk se nuk ja qet kurxha me bo mos me punu une… a esht normal pi ju pys ni gru qe punon aq shum me pa burri si pa tjeter qe ki me punu une jom gru tek e fundit mka hije punova spunova me nejt nshpi me kshyr fmin mu kujdes burri per mu e jo une.. une a punoj esht qefi jem sit du mi ndimu.. e ki qiket tani me pa si pa tjeter qe punoj dhe jon paret e dyve e ki mos ma dit vleren…Edhe plus se kom pas mendimin gjith kshtu masi ndodhi ki rast mendoj qishtu pi ja permendi pi thom mo paret e mija jon qka tpunoj kom mi shfrizu per mu dhe qiken teme se kurr skom dit me jetu pas qisaj ndodhijes kom mbledh mend dhe i shof punt te ndryshme para jeme esht e jemja dhe ki e ka pa tjeter mu na mbajt si familje me punu se burri punon e ka pa tjeter me punu esht burri pi kti lypet gjithqka majs prakti ni pun me majt…..flm prej te gjithve qe muret koh me lexu dej nfund dhe me komentu.