fbpx

Une shum e du burrin e saj dhe kisha bo gjithqka me u martu me te, ajo gru qyqane si rrin gati burrit te vet...

Une shum e du burrin e saj dhe kisha bo gjithqka me u martu me te, ajo gru qyqane si rrin gati burrit te vet…


Une shum e du burrin e saj dhe kisha bo gjithqka me u martu me te, ajo gru qyqane si rrin gati burrit te vet…-Pershendetje anonim ju lutem jam nje vajz nga kryeqyteti i Kosoves jam 30 vjeqe ende beqare ne kerkim te fatit desha te shkruaj dhe te ndaj me ju nje histori time te dhimbeshme nje vjeqare me nje djal nga Podujeva i cili me preu ne bes pas nje viti me tregon qe eshte i martum dhe ka nje femij ajo qka me merzit eshte se aj eshte me gruan dhe jo me mua vuj qdo dit qaj ne shtepi koh pas kohe me mungon shum teper por njejten koh e vuaj se edi kjo ender kur sdo me plotsohet te jem me te e kujtoj qdo moment daljet me te ne hotele ne restorantet qe shkonim me hanger buk bisedat qe i benim fotografit qe benim si nuk me ndante nga shtrati si pjes te ngrohet te tij aj tash pom thot qe eshte semur sedin qka ka dhe mund me taku vetem 1 her ne muj dhe me thirr ma rrall jo si ather dy her jav qe dilja me te edi qe jam gabim e duhet ta harroj si me thot aj harrom po un ndoshta jam tjeter tip lloj femre nuk mundem te harroj jam perpiq po koh pas kohe ja ndjej shum mungesen si pikrisht kto qaste qe po shkruj per te jam duke qare dhe ndje nostalgji per at koh a mund dikush nga ju lexus qe lexon fat a kuran mema ba naj lutje qe aj tme kthehet mua dhe te martohemi te jetojm te lumtur apo skam shanca pasi aj o bur i tjeter kujt dhe prind arsyje me fort qet jet larg meje un po lutem dhe enderoj qe perseri te kem momente me te edhe pse aj me ka than te vazhdojme lidhjen e fsheht perseri 1 her ne muj me dal pasi o semur un po quditna qfar gruje qyqane e ka qe se rin gati burrit vet po e ka leju me tjera e me mu me shku quditem ende gjith ato biseda e telefonata e te shkrume me to si mund te jet i martum aj njeri ama ju lutem si moter e juve me zemer a mund tme bashkoj dikush me naj lutje qe te behem bashk me kete person se shum e dashuroj edhe kam shum nostalgji per lidhjen ton at ver te art at gusht plot nostalgji pse nuk mund te dashurohem dike tjeter se spo ka djem hajrit po lipin veq me ba s**s niher e ashtu spo du me gjith me gabu pasi kam gabu me njo sdu me shku prap asaj udhe gabimeve po tash frika qe pom kap o se metet peng lidhja me te dashurin tem a po ishin tem dashuri e pa harruar dhe plot dhimbje e nostalgji lum gruaja qe e ka pran e mjera un pa te pse me paraqit ne facebook kur ishte i martum pse me mori qaf e kam pyt tha veq se je e mir edhe je e prisht thash nuk o e vertet virgjerin ma more ti tjeter o qe se pranon anonim ju lutem

';