Une shkova me u njoftu me vjehrren por ajo me perzuri, Tu kajt kam hyp ne vetur dhe nuk jam ndal deri ne... | Histori Të Jetës

Une shkova me u njoftu me vjehrren por ajo me perzuri, Tu kajt kam hyp ne vetur dhe nuk jam ndal deri ne…

Une shkova me u njoftu me vjehrren por ajo me perzuri, Tu kajt kam hyp ne vetur dhe nuk jam ndal deri ne…-Pershendetje a keni mundsi te postoni anonym.Jam shum ne gjendje te rand nganjeher mendoj veten te mbys aq shum mu ka merzit jeta. Para 14 me vdiq burri ne aksident dhe mbeta me ni vajz ajo tash asht 17 vjeqare. Na jetojm ne gjermani mbas vdekjes kam luftu kundraj families time qe donin te qojn vajzen ne ks te Familia e burrit edhe prej atheri nuk me dojn si vllezerit si babi po tana i kam perballu. Para 10 vitev njoftova ni mashkull aj nuk kish femi amo ka qen i martum 2 her e u pat nda para meje. Ne fillim isha kundraj se ma ka mar mendja se familia e tij nuk Ma pranojn vajzen. Po ky luftoj deri ma thej mendjen gjith me thojke nuk i ndegjoj fjalt e tjerve edhe kalum 6 vite shum te mira aj u kujdeske mashum se une per vajzen e qonte ne shkoll i blejke sene si femin e vet e dojke deri piken e fundit. Po Familie e tij ishin rrepsisht kundraj neve as nuk vinin te na as nuk dojshin te ken absolut Kontakt me neve. Nijeher mu tek burri te shkojm ne ks bashk se kur te shkojm e do ta shohin sa mir kalojm ather pajtohen edhe ata, edhe Pse men vike fshtir te shkoj te do njerz qe nuk te dojn po per hater tina shkova edhe nana e tina dul te dera i tha kjo vejushk nuk ka me hi mbrenda situat ma e rand nuk ka pas per mu ne at moment mbeta pa fjal burri u perla me ta edhe hypi ne kerr me lot ne sy deri kroaci tu kajt. Per mu ata e kan tregu vetem shum te poshter se gjith at rrug te gjat me te ardh djali vllau e at Reaktion vetem i ligi i bon. Para 4 vitev filloj kontakti me ta po Nana e ti mu Kurr nuk me ka akzeptu gjith me ofendon nersy kunatave as emrin nuk ma permen. Gjith me thot ti nuk je e ksaj Familie ky te ka martu vetem per veti ktu ti nuk ki vend. Problemi asht se prej asaj dite vetem fjal kemi edhe me burr. Per deshiren e tina vendosum me bo ni femi mendojsha se do na lidhte mesveti si Familie edhe ma shum edhe pse kisha frik mbas ni kohe meta shtatzan. Qysh ne shtatzani secillen her vetem ma keq u bente mirkuptimi nganjeher mendoj se me urren shum qysh me kqyr. Kur lindi djali kisha shpresa se do permirsohet po jo. Tash edhe me vajzen nuk i fol qe 2 vite pa as ni arsytim me thot qiken nuk du ta shoh qite prej shpije ndash me kan mir me mu une nuk muj ti them qikes dil ku do te shkoj kjo. Nuk muj me paramendu Pse ka ndryshu kshtu pse asht aq shum kundraj neve e gjith Kit urrejtje. Familia e ti vin i pres me gjitha te mirat edhe pse Kurr nuk mundem te harroj qka me bojn po per mos me ju dhan arsyje mundohemi per mir amo prap i thojn nuk na respekton kan nevoj ti qoj dikun Kurr jo nuk ju tham apet flasin keq per mu. Prej lindjes te djalit une nuk punoj se ky nuk lejon me qu ne qerdhe djalin as pare per buk nuk na len shkon blen per djal na jesum pa buk vetem fati se kam pas do para te shparita. Vajza kur asht aj ktu vetem ne dhom te vet rrin nuk e len me ardh ne dhom nejes zemra me djeg te shoh ashtu. Nana e ti i thojke nje dit pse punon aq shum qitaj at kopil prej shpije Pse me shpenzu ti per ta ky tani me fjal te saj me bon teror nuk e kuptoj qysh u bo ky njeri deri Kit dit si me ja ndrru trunin dikush nganjher e pyes Pse na bon kshtu qysh pret prej meje me qit femin tem prej shpije kur e din se e ngrata nuk ka ku shkon Pse nuk ma din dhimten qe ma bon nuk fol hiq vetem del prej shpije nuk lajmrohet as ne tel. Familie ime jan mundu me fol me ta tash i ka perzan edhe ata nuk i len me ardh te na edhe Pse shum mir kan kalu. Shum her tham te ndahna po ky as mu nda nuk me len rahat shpesh her mendoj se vetem deken e kam zgjedhje po e di se femia e mi hjekun nuk ka kush kujdeset ky Kurr as per djal nuk interesohet. Nuk di as vet qka te ndryshoj une qe ky te bohet aj i perparshmi te kem prap at lumturi qe patem. Vetem njeher me pas mundis me fol me ta se qka ndodhi qi asht ky kshtu qka e ndryshoj deri kit dit. E di se Familie e tij krejt i bon me nda prej meje motra e ti ne sy me ka than une gjall ky me ty nuk ka me jetu po Pse ky i ndegjon fjalt e tyne kur e qysh jan