Une nuk e dua burrin tim mes nesh ska dashuri,Vetem ish i dashuri ma hek merzin time dhe askush tjeter… – Histori Të Jetës

Une nuk e dua burrin tim mes nesh ska dashuri,Vetem ish i dashuri ma hek merzin time dhe askush tjeter…

Une nuk e dua burrin tim mes nesh ska dashuri,Vetem ish i dashuri ma hek merzin time dhe askush tjeter…-Pershendetje..po du me tregu edhe une historin time sepse nuk mundem me ta mbaj per vete dua te zbrazem diku,shpresoj shum qe ju do te me kuptoni dhe nuk do te me quani ku*v ashtu siq po me quan familja ime ..Isha 17 kur kisha lidhjen tem te 1.Ma kuptoi familja jeme edhe bonin presione shum mkan maltretu edhe mkan keqtrajtu shum sepse sipas tyre quhesha ku*v.. Luftova shum me i mush menen familjes qe duheshim i thash te dashurit me ardh te fliste me familjen tem por mka refuzu e nuk erdhi kurr per mu .une e doja djalin shum dashuria 1 per mu. Une mendoja se e ai mdonte derisa nje dite me than qe me tradhtonte ..U ndam nuk folem 3 muj ..mu familja jem me detyroi me u feju sepse thonin qe sduhet ti ngilja ne dere ..mkan detyru me thon po per fejes ..kur mka pa ish i dashuri me unaz gisht filloi duke qa e un pas tij ..i tregova te verteten dhe ai me perqafoi shum e me kerkoi falje..e fala per hir te asaj dashurie 2 vj qe kishim ..me burrin nuk shkonim mire .ai me keqtrajtonte me keq se familja ime un nuk nxirrja ze beja cfare donte ai ..mbaja prinderit e tij 75-70 vj e ai ikte jashte shtetit punonte spyeste per mu ..me hoqi nga shkolla me trajtone si nje sherbetore madje me thoshte vete qe tkam mar sherbetore per prinderit .Nuk guxoja ti thoja njeriu kto se me shanin .Krah te vetem kisha vetem ish te dashurin qe flisnim ndonjehere. Duke qen se me ndihmonte shume me jepte kurajo e tregonte kujdes per mua rashe serish ne dashuri me te ..askujt nuk i tregova ai donte shume te ishtw me mua, me thoshte qe edhe nese u fejova te iknim bashke sepse po jetoja ferrin por kisha frike se do na vrisnin te dyve.. e doja dhe e dija qe ai kish ndryshu shum sepse e dinte cfar kish humbur ..me esht lut shum te iknim bashke por une e largova nga vetja . s’doja qe te shahesha une apo familja ime ..sdoja dhe pse sa here i flisja keq me dhimbte shpirti doja ti thoja qe e doja shume qe doja te ikja me te por nuk ia thashe kurre e sot po vuj ..Mora vesh qe ishte feju me dikan tjeter ..i uroj jet t lumtur edhe pse jeta ime ka mar fund ..spo shoh nje dit te lumtur u ben 5 vite,5 vite qe une jetoj kot mar fryme kot .Une nuk e dua burrin tim mes nesh ska dashuri rri me te nga halli .cfar te bej se po tretem per se gjalli keshtu nuk jetohet dot keshtu vetem vuan dhe nuk ke asnje lloj kenaqesie ne ket jete,une jam sherbetorja e burrit tim pasi ai vet ma ka then ket,qiteni veten ne poziten time e shihni se sa e veshtir esht ta jetosh jeten qe jetoj un dhe besoj qe jetojn shum gra shqiptare ket vuajtje dhe lutem qe te ju ndalohet ajo vuajtje te gjitha grave shqipetare,duke perfshire ketu edhe veten time me tregoni ndonje keshille ju lutem ..anonim ju lutem.