Une jam e pasur ndersa i fejuari i varfer,ai me thot te paguaj edhe ne motel kur jemi,jam ftof shume nga ai dhe nuk e... | Histori Të Jetës
domestosin

Une jam e pasur ndersa i fejuari i varfer,ai me thot te paguaj edhe ne motel kur jemi,jam ftof shume nga ai dhe nuk e…

Une jam e pasur ndersa i fejuari i varfer,ai me thot te paguaj edhe ne motel kur jemi,jam ftof shume nga ai dhe nuk e…-Pershendetje histori te jetes, anonim ju lutem. Desha me mar disa kshilla , ngaqe jom bo shum vesvese. Un jom nje vajz ska ransi mosha jom lind dhe jom rrit ne familje shum te pasur, kur mbusha 18 vjet jom njoftu me nje djal te cilin e kum dasht shum ma shum se veten ai gjithnje ka qen onderr per mu, mu kon i imi, filluam te flisnim napermjet fb u lidhum bashk isha shum e lumtur, me pati tregu qe para meje e ka pas nje vajz qe e ka dasht me zemer, por sdi skan mujt mu kon bashk, ma shum sme ka tregu, edhe pse gjithmon kjo mka pengu ama me kalimin e kohes thojsha e ka harru, e ajjo qe e ceka qe jom rrit ne familie te pasur, ky djali jeton ne shtet tjeter dhe ne nje fshat malor shum te varfun poor mua sme ka interesu aspak pasi isha shum e dashuruar ne tee..Donim te fejohemi dhe familja ime ishin kunder lidhjes poor un e bera te pamunduren per te thash o ky o me tjeter smartona pasi isha shum e dashuruar, kaloi koh dej sa familja u bind e pan edhe ata qe spo heqi dor dhe na lejuan te fejohemi.Neise u fejuam mendova se edhe ai me dashuron ashtu siq e dua un ate, edhe pse skemi mujjt mu taku shum rrall pasi jetojm shum larg dhe skish munsi me ardh edhe kerr ska, un ma shum kum shku e kum.vizitu edhe saher kemi dal kum pagu un , gjithqka, sdu me cek pasi vet kum dasht ama ka ardh puna mka thirr me shku motel kena hy aty mka thon mu pagujj, neise e kuptojsha thojsha ska ,ni dit shkova te familja e tij dhe meta me bujt atje, e mora telin e tij pasi asnjeher se kom prek por at nat rastesisht hyra te fotot, dhe kshyra shumm shenime te vajzave me te cilat ka shenu, jo vetem nje por shumm gjitha ika bo scrin iman ne tel, nuk ia permenda hiq, prej ather kom nis shum mu ftoff teper, mendoj se me tradhton mua dhe nuk me dashuron. Nje dit vendosa me kshyr filxhonin fall, un nuk di por nje gru pe kshyr, tha mori vajz ky i fejuar ka qen me heret, thash joo veq nlidhjjee, tha esht dikush nzemren e tij saqe nuk i del nga zemra kurr, edhe pse tka tyy, edhe shum sene tjjera, edhe tverteta mi klx.. Un nuk ju besoj shum por gjitha tverteta mi klx ..Ehh tash jom bo shum vesvese pasi edhe ipash shum biseda te vajzave ne telin e tiij, edhe nfilxhon mdul qe ende mendon per ish te dashuren, mesa e kuptoj un nuk me don mua.. Kohen e fundit jom ftof shum prejj tiij rrall najher shkembejm sms rrall e hiq, me shum grindemi se bisedojm normal, mka hy nkry shum tkqijja rreth tij nonstop mrri mendja aty, edhe shpesh kur ishum bashk ndegjon muzik vajtuese edhe ja nis qan, i thom qa ki thot ma kujton femirin kjo muzik kohen e shkume, un smuj mu kon e lumtur kur e shoh qeshtuu.. Tash edhe 2 jav kena martes po un sjom e lumtur spo dii qa me booh, ma shum nuk bisedojm kohen e fundit, edhe kur bisedojm me grindjje .. Jom ftoff shum prejj tij. Edhe pse sakrifikova gjithqka veq mu kon me to dola kunder familjes pasi e desha shum amo tash nuk edi mkan hy shum sene nkry,nonstop mrri mendja te fjalt e asaj grus qe ma kshyri filxhonin, e ndjej ni zbrazetir mrenda shum.e ftofft, qysh me dasht un kur ai ika ment te e kaluara , qysh mu martu un me krijju familje me tto.Spo dii qa me boo breh allahile mtregoni najj kshill qa kishit boo ju te ishit ne vendin tim , krejjt ndasht po mvjje inat se dola kunder familjes veq mu kon bashk edhe nuk e kum dit se asht qashtuuhh.. Qka me boo ju lutna kshilla a mu martuu a mu ndaa edhe pse dy vite fejes ikena poor nuk ndjena mir kohen e fundit sdi pse jom ftoff shumm, edhe familjes shuxoj mi tregu se mthojjn sna ki ngu nev ,, spo di qa me boh veq nZot jom mbeshtet ishalla me ndimon me bo at qe esht me e mira per muaa.. ju pershendes tonve e ju lutna gjithve qe e lexoni qe mtregoni qka asht ma e mira per mu me bo edhe pse sjom shum e re nmosh po qaq shumm qe mka hy nkry e jom bo vesvese spo dii as vet ku me shku e qka me boohh..Tung