Nese sod ma fut nje shqelm, para musafirve, qka ka me mbo neser, mbasneser ?,diten e bajramit ai mua me... | Histori Të Jetës
Nese sod ma fut nje shqelm, para musafirve, qka ka me mbo neser, mbasneser ?,diten e bajramit ai mua me...

Nese sod ma fut nje shqelm, para musafirve, qka ka me mbo neser, mbasneser ?,diten e bajramit ai mua me…

Nese sod ma fut nje shqelm, para musafirve, qka ka me mbo neser, mbasneser ?,diten e bajramit ai mua me…-Prsh! Histori te jetes, ju lutem Anonim. Jam nje vajze 25 vjeqare që 3 vite e martuar. Si qdo qift kemi kaluar gjera te mira dhe te keqija. Un drejtoj nje biznis timin personal, punoj shum, gjithashtu burri ka biznisin familjar ku punon. Burri im me njerezit eshte i dashur, zakonisht kur kalojm koh me shoqni te gjith me thon, osht Flori djal i rrespekton njerezit tjere, osht i gatshmen kush ka nevoj per te me ju ndihmu. Po eshte tip qe don shum te behet qka aj thot, edhe mendon qe ka gjithmon te drejt, eshte teper krenar, edhe kur ka faj ky, Me len fajtore mu. edhe un jam mundu me respektu shum kete pjes, edhe me tejkalu duke mendu qe qdo kush ka teke te veta. Familjaret e tij prej fillimit kur jemi martu me kan then qe uu ky eshte i veshtir, sdi qysh don me ja bo me to, po un kam kalu mir se jam mundu me qetsi e me bised mu kuptu bashk, edhe kur me kan then kam mendu Se nuk ka lidhje se bisedojm dhe kuptohemi. Dje qe ishte edhe dita e Bajramit, kishim musafir ne tavolin pata vendos qokollada ishin 5 kristale me qokollada, kur erdhi motra tij me burrin dhe femijet, Burri me tha heki qokolladat se po i fut ne goj djali, edhe un gjat kohes qe isha duke i vendos ne tabak, nipi tij i vogel 1 vjet e gjysme erdhi edhe e mori shum shpejt e futi ne goj, motra tij ja heqi nga goja, dhe burri im bertiti u qu Ne kemb me dur u zgjat me me godit, po me goditi me shkelem, pse nuk i heke ma shpejt me tha. Un mbeta e shtangne pastaj i thash isha duke i hek, dhe me nuk fola asgje, shkova ne wc qajta i fshiva lot edhe dola vazhdova me sherbimin, pasi qe shkun musafiret me tha a je idhnu a ? Nuk i fola, shkova ne dhom edhe ndejta aty, ne mbremje von erdh ne dhom edhe u afru tha prit te perqafi, i thash “ lem rehat”. edhe dul nga dhoma, pastaj ka flejt ne sallon, edhe un ne dhom. Sod, erdh ne dhom fillova me diskutu, thojke nuk te ka dhimt sta hina shum, qe o ni problem edhe me i madh se nuk po e pranon gabimin. Ne fund u afru me me perqafoj. Jam mbulu prej mendimeve, osht diqka e rensishme per te ardhmen teme, sepse po e mendoj nese sod ma fut nje shqelm, para musafirve, qka ka me mbo neser, mbasneser ? Kur bohemi me femi, raste te ktij lloji ka me pas shum qka ka me mbo ky mu, a kan me mu rrit femit tu e pa kta tu mfut mu shkelma ? Po nina shum keq krejt kohen tu mendu. Besa kur po e mendoj te ardhmen e mendova edhe ndarjen, po mu nda shum njerz kan me thon, tona tmirat e la burrin, mu me lojn fajtore. Me vazhdu ka njerz qe thojn nuk bon me pranu maltretimen. Un kam studiu Edukimin, edhe per mu ka shum rendesi edukimi i femive te mi, e ky me keto sjellje ndikon shum keq ne te ardhem te femijet ton. Problemi ma i madhi qe nuk e pranon gabimin e me thon qe se perseriti a diqka, po thot nuk ta hina shume. Qe ubon mu mos mu ndi aspak e sigurt afer tij. Un e du shum, prej 19 vjeqare jam bashk me to. Qka kishit bo ju me qen ne vendin tim?