fbpx

Une i shkruva dhe i thash a stpengon femna jote mem shkru a, me tha e din qe shkruj me ty po sguxon CIK me bo…


Une i shkruva dhe i thash a stpengon femna jote mem shkru a, me tha e din qe shkruj me ty po sguxon CIK me bo… – Mirmrama kom pas deshir me ndah historin teme me juve. Para 4 vjete e kom njoftu ni djal Aj u kon ks une Ch. Nejse ka kalu ni koh edhe jem bo bashk. Jena kan dyt tlumtur edhe pse jom kon ch e sdi sa klm larg jena kuptu gjith kom mujt per gjithqka me fol me to. Aj su kon si do djem ch qe kan qef veq me lu ose me bo qef per ni nat aj u kon i veqant ska provu kurr mem qu me naj hotel ose me bo sene tjera me mu u kon i gatshem mem prit deri sa du un. Kan kalu vite kur i kom pas qaty dikun 17/18 vjet kur shkojsha ks dojke ky djali me dal sene amo une i kom prindit pak tshtir kur i thojsha sum lajn sum besojke se prsh Kta tmit edin qe se kom kerkan ks per me dal skom shoqe tks e qikat e dajes punojshin sene. E di e kuptoj edhe ata se mdojke e dojsha amo po ju kallxoj drejt kom nejt nashta ka 2 jav ks e veq ka 2 her e pasha mo hiq se veq 2 jav pushim une dilsha veq me prind shojshum te tezet te dajt. Amo apet aj e pranojke edhe mkuptojke edhe qe e bojsha shpesh nrv me qeto gjeste. Kur i kom mbush 18 vjet kom hi nzanat ktu ch edhe kjo zanat per me kry i ka 2/3 vjet. Nqet koh kur jom kan nzanat as sun shkrujsha mo shpesh me to, e mu pa veq kur shkojsha ks. Jom kan gati me kry zanatin aj ka pas ardh ktu ch te migja vet amo apet edhe qe u kon ch sun dilsha se kom pas shum obligime se kerkush smunet me dit se qysh o shkolla edhe puna ktu pa e provu vet se srz teper zor osht.. Se ktu pak diqka mos me bo tqesin prej pune ki probleme me ta sen vene. Nejse ky dojke ma shpesh me dal une isha tu e kry gati zanatin e sun dilsha. E vendosum me lan na dy se skisha un koh per to e ky sdojke qeshtu me vazdhdu. Po mas ni kohe e pash qe ky kish bo fm edhe un i pata shkru po ky mthojke mos tanin se fm jem e din qe shkruj me ty e sguxon sen mem thon se je e veqant per mu edhe edhe ..une i besova edhe kisha shpresa qe na apet mu bo bashk po sndodhi qashtu. Ky djali dojke veq 1 sen prej meje. Dojke qe une me ju kallxu prindve per neve amo une i thojsha sdu niher pa e kry zanatin skisha be veq edhe do muj edhe me kry amo qka me bo su kon e shkrune mu kon un me to. E di qe une i kom fajet per kejt qka ka ndodh deri tash edhe i bi teper pishmon qe se kom ngu kan shku tash 1 vjet edhe un hala se kom harru ky e ka bo me to familjarisht tash, un gjdo her hi insta e ja kqyri profilin. Spo di qka me bo mdoket kan me kalu edhe shum vite tjera une hala per to tu menu. Jom lodh edhe me shkru psh me naj djal shkruj njo 2 /3 dit edhe e la se spom pershtatet as kurgjo. Edhe pse ka fm gjdo nat i lutna zotit me ma kthy se teper gabim tmadh kom bo veq tkish duru edhe pak ishum tash me naj banes bashk a ku me dit. Amo su kon e shkrune me to apet gjdo tmir ja du se e di qfar njeri u kon mka respektu gjith edhe qe zemra mdhem qe menoj perdit per to kisha pas qef me lexu menimet e juve.