Smuj me mendu jeten pa pare, non stop mar ftesa per dreka dhe darka... | Histori Të Jetës

Smuj me mendu jeten pa pare, non stop mar ftesa per dreka dhe darka…

Smuj me mendu jeten pa pare, non stop mar ftesa per dreka dhe darka… – Pershendetje. Jom lexuse dhe komentuse, ne situata te ndryshme mundohna me jep kshilla ama njeriu te vetja spo mojke me ndryshu sado qe i vjen inat prandaj vendosa me shkru. Kshtu jom e re 25 vjecare, e arsimume e edukume mire besoj fajin sja la familljes se prind si kom hiq kshtu si vetja, jom bajagi e kfjellt prej mendjes kshtu sbohna budall ama jom rrit me kushte te mira po bizneset ju kan deshtu e qe nashta 10 vite e knej shjekim keq po skemi fort lukse si dikur!! Ktu nisen problemet e mia 17-18 pi bjen prej ateher kom nis me shiju jeten me shoqni neja shetitje. Mu njoftu me djem edhe gjith kom pas qef me punu qe me pas pare durve e sod e asaj kohe mu lumturia mlidhet me pare. Punat qe i kam punu jon kon tndershme sado qe njerzt kan paragjyku se e dhene e zotit e kan nji bukuri edhe si nks e bukura qe vlersohet me lajthitje n plot puna qe kam punu jam ni nsiklet nzyre tem me nejt prej naj kolegu ose shefav me ftesa irrituse kafe, darka. Nejse puno cpuno pare pak ne Prishtine me dal nejave pa 50 euro nata sta qet edhe m hini lakmia qe psh me dal me djem edhe ata zakonisht pagujne edhe rrogen me palu per pushime edhe jam ne fakultet privat e kursime tjera se prej prinve u pavarsova se ashtu kshtu 6 fmi jem -1 ma pak edhe kapak ju blejsha me bereqet u kapercejshim. Frajera skam ba veq shoqni djem po pisa stkqyr kerkush si shoqe nejse se e paskna zgjat problemi kryesor osht qe djemt qka i kom njoft njet do kan pas pare do skan pas mu mkan terhjek ata qe kan pas, e di qka osht mos me pas ama smoj me menu jeten me pak pare une po menoj qe kjo mu ka bo smundje edhe spo di a ka ilaq per kete budallaki se tash mka hup disponimi edhe me milionera kom dal po smkan bo pershtypje per lidhje ma gjat ama pa i nenvlersu puntort kshtu me rroga 200-300 smoj mi menu per ma gjat. Usht banale si histori per dikon ama per femnat e reja e di qe edhe najkush e ka historin e ngjashme qka keni ba. Gjith njet kom dasht me kan e sukseshme vet me bo pare vet po ktu spom ecin punt? Nuk jom materialiste ashtu ama smoj me menu jeten pa pas luks udhtime darka me tavoline plot e qata e kom lidh qe edhe burri duhet me pas ndryshe sjom rahat e me lakmu, e di skena mi marr me veti ama pres kshilla e udhezime e si dihet mkfjellni. Anonime le te metet Faleminderit HTJ.