Un kom pas lidhje me burrin e shoqes,ajo nuk din asgje sepse kur mbet shtatezen nuk... | Histori Të Jetës

Un kom pas lidhje me burrin e shoqes,ajo nuk din asgje sepse kur mbet shtatezen nuk…

Un kom pas lidhje me burrin e shoqes,ajo nuk din asgje sepse kur mbet shtatezen nuk…-Jom nje vajz 23 vjeqare Ne moshen 20 vjet u kon lidhje ime e pare me ni djal, ai osht 7 vjet ma i madh se une, po ne nihemi shum moti ai ka qen nxnes ne shkollen ku e kom viju mesimin. Neyse ne atehere kishte raporte te mira mes neve ishim si shok si vlla e moter , pasi perfundova shkollen fillore ai iku ne zvicerr per me luajt futboll, kemi pas kontake, edhe une pasi e perfundova shkollen e mesme aii u kthy ne ks, une kisha nje vend te punes, dhe bisedimet ne telefonat kan qen te pafundme me ore kemi fol, dhe erdh mem vizitu ne pun , dhe kur me pa um nguzke me fjal, qka koke rrit more ti je kon ai gjugj e sene per 3 vjet paske ndryshu shum. Edhe ne tel me tha qe po don me hi lidhje serjoze me ni qik qe osht qik e mire e sene. Edhe une ja propozova ni shoqe teme i thash qe osht shum e bukur edhe osht qik e mire, po ajo shoqja jeme e ka pas ni familje te prapambetur se kan lan me dal e majke telefonin tinxa e sene. Edhe ai tha ok po e ves shoqen edhe tha ok, kan fol at dit, edhe une pe veti ket djalin a po fol me B… Tha po mire, kur e vetsha shoqen a po fol me V… Tha jo veq qat dit mka shkru mo jo kurr. Une kisha me dal ne mbrajme me do shoqe ai me thiri ku je i thash qe jom dal, tha ok a muna met pa pak me dal i thash ok, edhe u takum bojshum Gjiro me kerr edhe me tha le punen e shoqes tone une ta kom qit per okolla ty po mka ardh ron e sene met than, edhe une meta edhe sdi lidhja filloj prej atij momenti, une qdo dit e ma shum e dojsha edhe u kon teper gjeloz po dashnija i mbulojke ato sene, e Nija veten ne durt te sigurta. Po edhe e kom dit qe ai ka edhe fm tjera se me kon futbollisedhe mos me pas fm osht e pamundur, familja jeme e Njofshin po se kishin ne qeff sidomos nani jem, ajo me thojke qe so per ty ky lun futboll e aty non stop ka fm te tradhton kaj here edhe pike. Po mu sma nijke se shumme dojsha, po erdh ni kohh qe nuk shkojke diqka nrregull, e kuptova qee ai paska pshtill pun edhe me shoqen teme, edhe sna ka lan me pas kontakte mes veti, edhe ajo ju kish dorzu e tera, kur e kuptova un, mo skom desht me kon me kit djalin, ju prisha edhe pse e dojsha shum U lendova shum. Po mu dhimke edhe shoqja jeme se na ka mashtru te dyjave, edhe ajo u met shtatzan jasht martese edhe ky u duft me marr. Ky djali Non stop qe mka shkruu mka thirr ka kajt qe um don me mujt me kthy kohen mbrapa, ja nisi me pii shum e ma shum ,tani me thirke ajo shoqja kajke qe spe respekton spi vjen deri mengjes te shpija, ai qdo nat qdo dit memthirrke edhe ju lutsha me shku nshpi afer grus tvete se me qeff me ke marr sbon me lendu se meriton. Edhe une e ndrrojsha nr po ma gjejke prap. Kur um pajke Nrrug vike ma marrke telin ma kontrollojke , thojke sdu met pa tu fol me naj kon, i thojsha ski drejt mu perzi njet tem ti ke vendos jeten tane une temen. Une regjistrova fkl edhe u njoftova me ni djal edhe si shok i kom tregu per jeten teme edhe i kom than qe smuj e du mo kerkon po tu fol tu fol mka kthy njet u lidha me ta , e ai qe jom kon lidhje kur ka marr vesh thojke ski me kon me too ti je e jemja, mka dal nrrug edhe sum lshojke tu kajt ja nisi mu bo edhe i maltretimshum. I tregova te daahurit tim edhe ai ka bisedu me ta edhe sod kaloj ni jet shum Tmire pa probleme qe ma mire nuk lypi edhe nuk gjaj.